Черкащани зробили театр-студію для людей з інвалідністю

Актори гастролюють містами України

Черкащани зробили театр-студію для людей…

У Черкасах діє театральна студія, де грають особливі актори – люди з інвалідністю. Цього року 3 грудня вони відсвяткували п'яту річницю першого виступу перед публікою. Нині у театрі-студії займається десять людей із інвалідністю. Вони підкорюють не лише черкаські сцени, а й їздять із виставами до інших міст, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Радіо Свобода.

Історія театру-студії "Рампа" розпочалася п’ять років тому в квартирі Ірини Таранової - там відбувалися перші репетиції. Сама ж особлива акторка дебютувала у ролі Проні Прокопівни в міні-сценці "За двома зайцями".

Перший виступ театральної студії, яка налічувала чотири особи, відбувся 3 грудня 2011 року. Тоді, у Міжнародний день людей із інвалідністю, особливі актори зіграли у звичайній черкаській загальноосвітній школі №26.

Нині у складі театру - десять учасників віком від 18 до 36 років. І хоч офіційно репетиційний день - у вівторок, однак особливі актори збираються фактично щодня. Тепер уже не в квартирах, а в залі ЛФК та хореографії на першому поверсі спеціалізованого будинку, де вони й мешкають.

Особливі актори вже їздили з виставами і на гастролі - зокрема, у Дніпро та Запоріжжя. А цього року взяли участь у міжнародному фестивалі у Львові. У рідних Черкасах театр-студія "Рампа" підкорила сцени обласної філармонії, Будинку культури та Палацу молоді. Виступали актори й у місцевих бібліотеках та Долині троянд, де взяли участь у фестивалі тімбілдінгу Summer Challenge 2016, приуроченому до Дня Незалежності.

У студії розвивають не лише акторську майстерність, а й вокал та хореографію. Олена Танасевич допомагає акторам розучувати ролі - читає їм сценки вголос, які вони й повторюють. Наразі "Рампа" готує нову постановку - "Маленького принца".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme