Як кіт Честер став автором наукової статті з фізики

Фізик Джек Гетерінґтон добавив у співавтори наукової роботи ім'я свого кота

Як кіт Честер став автором наукової стат…

У статті, опублікованій в 1975 році в журналі Physical Review Letters, було два автора.Одного з них звали Джек Гетерінґтон, і він написав статтю "Тwo-, Three-, and Four-Atom Exchange Effects in bcc 3 He". Другим значився такий собі Віллард (F.D.C. Willard). Під цим іменем "ховався" сіамський кіт, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Популярная механика.

Навіщо шановному фізику знадобилося вписувати свого кота в співавтори публікації в одному з провідних наукових журналів? Справа в тому, що перед відправкою до редакції журналу Гетерінґтон виявив в роботі одну незначну помилку. У всьому тексті він, будучи єдиним автором роботи, вживав академічне "ми" замість "я". У середині сімдесятих не можна було скористатися функцією "знайти і замінити". Стаття була набрана на друкарській машинці, і виправити одну маленьку помилку означало повністю передрукувати текст.

Як кіт Честер став автором наукової статті з фізики - фото 1

Тоді Гетерінґтон і вирішив, що простіше буде додати ще одного учасника роботи. Ділити лаври з колегами він не хотів, тому в співавтори потрапив його домашній кіт Честер під ім'ям F.D.C. Willard (Felix Domesticus, Chester).
Незабаром після публікації університет стали відвідувати вчені і журналісти, які хотіли поспілкуватися з авторами. Коли в лабораторію до Гетерінґтона прийшов перший відвідувач, він запитав про вченого, але того в той день не було. Тоді відвідувач побажав побачити другого учасника роботи. Так історія кота, який опублікував статтю з фізики, стала надбанням громадськості.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme