Як молитва і піст змінюють біохімію мозку

Релігійні практики роблять людей щасливішими

Як молитва і піст змінюють біохімію мозк…

Релігійні практики, пов'язані з тривалими самотою, медитацією і молитвою, здатні викликати сильні позитивні емоції. До таких висновків прийшли автори дослідження, опублікованого в журналі Religion, Brain & Behavior, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Популярная механика.

У дослідженні взяли участь 14 віруючих християн від 24 до 76 років. Всі вони слідували рекомендаціям, викладеним в "Духовних вправах" Ігнатія де Лойоли, засновника ордену єзуїтів і шанованого в католицтві святого. У версії Лойоли людина повинна пройти чотири етапи, протягом яких спочатку кається в гріхах, потім розмірковує про земне життя Христа, після чого згадує про хресні муки і розп'яття і, нарешті, занурюється в споглядання.

Після ранкової служби учасники експерименту проводили більшу частину дня в мовчазному спогляданні, молитвах і роздумах. Кожен день вони розмовляли з духівником. Після закінчення експерименту вони заповнили опитувальники, обробивши які, вчені зробили висновок, що суб'єктивна оцінка свого фізичного здоров'я, рівня втоми і напруги у випробовуваних змінилися в кращу сторону.

Результати МРТ після завершення експерименту показали, що в мозку виявилося більше вільного серотоніну і дофаміну, а такі зміни пов'язують зі стабільно піднесеним настроєм; дофамін відповідає за когнітивні функції, емоції і рух, а серотонін - за регулювання емоцій і настрій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme