Як виглядає і де живе найзагадковіше і кумедне порося у світі

Африканський трубкозуб - найтаємнича тварина Чорного континенту

Як виглядає і де живе найзагадковіше і к…

В Африці на південь від Сахари живе загадкова тварина, схожа на велике порося з довгими заячими вухами, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

Англійське ім'я трубкозуба, aardvark, перейшло з африкаанс і означає "земляна свиня". І хоча до свиней трубкозуб не має ніякого відношення, "земляним" його назвали не випадково: риття землі - це його основне заняття.

Як виглядає і де живе найзагадковіше порося у світі - фото 1

Трубкозуб живе всюди, де може рити землю, уникаючи тільки занадто заболочених і кам'янистих грунтів, які рити незручно. Вдень він спить, а на заході сонця відправляється на пошуки їжі: термітів і мурах. Притиснувши до землі довгу морду з "п'ятачком" на кінці, трубкозуб винюхує "доріжки" комах, які приводять його до їх гнізд. А ось зір у трубкозуба не дуже хороший: очі у нього маленькі, і він не розрізняє кольори.

Виявивши мурашник або термітник, трубкозуб розкопує в ньому дірку сильними передніми лапами.

Як виглядає і де живе найзагадковіше порося у світі - фото 2

За кожну нічну вилазку трубкозуб проходить від 10 до 30 кілометрів. Він не повторює один і той же маршрут частіше разу на тиждень, щоб дати колоніям мурах і термітів час відновитися.

Основна житлова нора трубкозуба дуже довга (понад 10 метрів завдовжки) і складна, з кількома входами, часто захованими в кущах або в траві. Навколо головної нори знаходяться додаткові нори, в яких трубкозуб відпочиває або ховається від хижаків. Трубкозуб регулярно змінює планування свого основного житла, а час від часу також переїжджає на нове місце, де риє собі нову нору. У разі небезпеки трубкозуб або пірнає в один зі своїх численних притулків, або, якщо поблизу немає жодного, швидко закопується в землю. Якщо ж і це не допомагає, він падає на спину і відбивається від хижака усіма чотирма потужними лапами і м'язистим хвостом.

Як виглядає і де живе найзагадковіше порося у світі - фото 3

Всі ці численні нори украй корисні для інших тварин. У покинутих норах трубкозуба селяться мало не всі африканські саванні звірі. І не тільки звірі: сови, пітони та ящірки теж із задоволенням користуються норами трубкозуба. Ці нори дуже важливі для африканської фауни, і в деяких районах, наприклад, чисельність бородавочників безпосередньо залежить від доступності нор трубкозуба. Копальні здатності трубкозуба поважають не тільки тварини, а й люди.

Нікому толком не відома чисельність популяції трубкозуба: він дуже обережний, виходить зі своїх сховищ виключно в нічний час (хоча іноді може грітися на сонці біля нори) і має дуже великий ареал проживання.

Як виглядає і де живе найзагадковіше порося у світі - фото 4

Зберегти

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme