Чому Полтавська ОДА не довірила львів'янам реставрувати філармонію

Управління капбудівництва області відмінило тендер на реставрацію філармонії через людську помилку і нереальність суми виконання робіт

Чому Полтавська ОДА  не довірила львів'я…

Чиновники управління капбудівництва Полтавської ОДА пояснили причини відміни тендеру на реставрацію філармонії. Вже у вівторок тендер переоголосять, а його сума буде застрахована на випадок шахрайства зі штучним заниженням ціни, повідомляє Depo.Полтава.

Наприкінці серпня управління капітального будівництва Полтавської ОДА оголосило тендер на проведення реставрації Полтавської обласної філармонії. Очікувана вартість робіт становила 39,4 млн грн.

Заявки на участь у конкурсі подало 7 підприємств, найнижча з запропонованих сум складала 32,2 млн грн (що було на 7 млн грн менше за очікувану вартість робіт). Таку вартість, за результатами аукціону, запропонувала львівська фірма "Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія".

Але тендерна комісія опублікувала протокол відміни закупівлі. Секретар управління Юлія Расько пояснила, що причиною скасування тендеру стала людська помилка. Відповідно до ЗУ "Про публічні закупівлі" є 5 днів, протягом яких комісія має прокваліфікувати першого учасника, пропозиція якого була найбільш вигідною з економічної точки зору (тобто ТОВ "Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія").

У даної львівської компанії не було деяких документів (дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, довідки у довільній формі про те, що відомості про їхнє ТОВ не було внесено в Єдиний державний реєстр осіб, що вчинили корупційне правопорушення), тому його необхідно було дискваліфікувати. 

УКБ вирішило відмінити тендер, щоб уникнути злочинного умислу і складу злочину при перевірці. Крім того, начальник управління Тимофій Голбан додає, що зробити таку реставрацію за 32 млн грн нереально. Така пропозиція - умисний демпінг.

"Коли у бюджеті закуповують товари, то платиться тільки по факту доставки товару. Але коли закуповують роботи по будівництву, то дається 30% авансу. Тому є великий ризик, що даємо аванс і фірма просто зникає з ним. Тому у зв’язку з цим, щоб не ризикувати авансом, управління переоголосить тендер, куди заявить обов’язкове страхування всієї суми договору", - пояснює Тимофій Голбан. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme