Чому "права рука" мера Полтави заробляє більше, ніж сам очільник міста

За результатами декларації, секретар Полтавської міськради Оксана Деркач заробляє удвічі більше, ніж міський голова Олександр Мамай

Представники руху проти політичної корупції "Під контролем" проаналізували декларації перших посадових осіб Полтави та області. Аналітики відзначили цікаву ситуацію: з урахуванням декларацій членів родин доходи посадовців зростають на значні суми, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на рух "Під контролем".

Найбільше у 2015 році задекларувала секретар міськради Оксана Деркач - понад 450 тисяч грн. Більше половини цієї суми представниця "Рідного міста" отримала від відчуження рухомого та нерухомого майна - 280 тисяч грн. Окрім того, вона отримувала заробітну плату (понад 180 тисяч грн), а також допомогу по безробіттю (1778 грн) Тобто щомісяця дохід Оксани Антонівни в гривнях сягав в середньому 16,5 тисяч грн. Також секретар міськради задекларувала квартиру площею 66 м2.

Тим часом вдруге обраний міський голова Полтави Олександр Мамай заробив за 2015 майже вдвічі менше: "лише" 244,5 тисячі грн, при чому все - із зарплатні. У мера немає квартир, будинків і будь-якого іншого житла, крім місткої вантажівки. Зате є у представника "Совісті України" придбана раритетна "Волга" 1963 року.

Третє місце у рейтингу "найбагатших" із доходом у 214 тисяч грн. посів Олексій Чепурко - не так давно призначений заступник міського голови з питань ЖКГ, який входить до політичної партії "Рідне місто". При цьому заробітна плата Чепурка складає одну третю - 65 тисяч. Заступник мера має у користуванні Lexus 2013 року, скромну квартиру на 48 м2 і земельну ділянку трохи більше 1000 м2. Проте Олексій Григорович має частку у статутному капіталі невказаної організації у розмірі понад 1,7 млн. гривень.

Сергій Сінельнік, начальник управління ЖКГ, крім своїх статків, задекларував доходи членів родини. Сам начальник управління заробив за 2015 рік понад 160 тисяч гривень. Більшість, знову-таки, - зарплатня. Також є дохід із депозитів та матеріальна допомога. Разом з родиною Сінельнік володіє квартирою на 75 м2, трохи меншим житловим будинком і двома ділянками площею 4100 м2.

Представниця "Совісті України" і керуюча справами виконкому Наталія Сук задекларувала 94 тисячі грн, і все зарплатня. Зі звіту видно, що заступниця міського голови не мала власного житла і не винаймала його в оренду, як і її родина. Однак, у Наталії Олександрівни є машина марки ВАЗ 2009 року випуску.

Сім’я Володимира Годні, виходячи з його декларації, заробила за 2015 рік 164 тисячі гривень. На членів родини записані дві квартири загальною площею 116 м2, а сам начальник управління капітального будівництва водить "Форд" 2007 року.

Замикає сімку "найбагатших" посадовців Полтави Михайло Шевченко, перший заступник Полтавського міського голови. Його декларацію визнали найцікавішою з усіх. По-перше, Михайло Володимирович задекларував лише 19,5 тисяч гривень власного доходу, із яких 15 тисяч - зарплатня. По-друге, його родина встановила дохідний рекорд: понад 7,7 млн. гривень. Серед дорослих членів його родини - лише дружина. При цьому задекларовали лише 6,5 тисяч зарплатні родичів, а решта - дивіденди або відсотки. Шевченко їздить на Chevrolet 2007 року, дружина - на VolkswagenTouareg, живуть вони у квартирі на 115 м2. Разом у них на банківських рахунках знаходиться понад 69 млн. гривень, при цьому у 2015 році перший заступник мера доклав майже 3 мільйони - у 141 раз більше, ніж задекларував власного доходу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme