І гроші заробляють і природу бережуть: Як на Полтавщині переробляють побутове сміття

З сортованого сміття, який який збирають в Карлівці, роблять силікон, пляшки та пакети

І гроші заробляють і природу бережуть: Я…

Кожного тижня у Карлівському пункті збору вторсировини назбирується 400 мішків скляних пляшок. Крім склянок, люди здають поліетиленові пакети, ПЕТ-пляшки, макулатуру, різноманітні ящики та багато інших видів вторинної сировини, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Енерголайф.

Карлівський підприємець почав приймати у населення побутові відходи два роки назад. Наразі приймають на переробку різні види вторинної сировини: пет-пляшки, склобій, поліетилен та макулатуру. Крім прийому сировини у населення, також планують збирати сміття по лісосмугам.

Вікторія розповіла, що в тиждень назбирують близько 400 мішків скляних пляшок: 100 мішків пляшок з-під горілки, а 400 - кольорових пляшок з-під напоїв.

Ціна за одну пляшку різниться. Наприклад, скляна пляшка коштує мінімум 25 копійок. Розцінки за здачу макулатури також різні: якщо більше 100 кілограм - ціна буде вищою.

Серед "клієнтів" пункту збору сировини, переважають бабусі та дідусі, яким "копійка лишньою не буде". Проте є й люди, які приїздять на іномарках та привозять по п'ять кілограм макулатури.

Крім збору побутових відходів, підприємство також їздить по селам та збирає сміття на переробку.

Наразі на пункті працює 5 працівників. Після збору вторинну сировину пресують та відправляють на переробні заводи у Харків, Полтаву та Дніпро. Пластикову пляшку переробляють на силікон. Дніпропетровська паперова фабрика переробляє макулатуру. Скляна бутила виливається та продається. З плівки роблять пакети.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme