Коли час - мистецтво: Як полтавець створює шедеври з вінілових платівок

Хлопець з Полтави майструє картини та годинники зі старих вінілових платівок

Коли час - мистецтво: Як полтавець створ…

Вже рік полтавець Віктор Волощенко займається незвичним ремеслом - виготовляє справжні витвори мистецтва з вінілових платівок. Наскільки клопіткою є ця робота, скільки часу вона займає та що надихнуло його цим займатися, хлопець розповів Depo.Полтава.

Як розповідає Віктор, ремеслу цьому він навчався самостійно: дивився відео у соцмережах, так і пізнав ази. Було не так вже й важко, адже до того вмів працювати з деревом, малював та захоплювався керамікою. Ці навички допомогли вже за декілька тижнів звикнути до нового матеріалу, але вдосконалює вміння й досі.

За словами майстра, процес потребує неабиякої витримки та натхнення. "Для початку треба запастись терпінням: малюємо ескіз. Це найважливіша частина процесу - треба не лише намалювати, а й прорахувати кожен штрих, міцність, рух пилочки чи бура. Від цього залежить подальша швидкість і якість роботи. Потім ескіз клеїмо на вініл і поїхали, як то кажуть. Я люблю роботи складні, тому в середині вінілу різати треба багато. Потім пластинку мию, знімаю папір з малюнком, натираю, видаляю розплавлену стружку, шліфую та полірую", – розповів майстер.

З картинами простіше, а от над створенням годинників доводиться "заморочитись" більше - змонтувати механізм, прикинути, чи гармонійно він буде виглядати на стіні.

Платівками автора забезпечують знайомі та друзі. Коли знаходять у домі вініл - знають, кому він стане у нагоді. На виготовлення однієї роботи йде два дні клопіткої праці.

"Я завжди дуже хвилююся, щоб у людини, якій це подарують, очі горіли. Критерій того, що робота класна - це коли ти її хочеш собі залишити. Я їх часто беру, роздивляюся, перевіряю кожен штрих і уявляю, як хтось буде радіти і щиро посміхатися, коли їх у руки візьме - оце найбільша нагорода для майстра", - ділиться Волощенко.

Своє ремесло майстер не відносить ні до хобі, ні до роботи. Частіше платівки дарує, а якщо й продає, то гроші для нього не головне.

Ціни на такі вироби на ринку коливаються від 150 грн до 50 долларів. Віктор же намагається демпінгувати і свої роботи більш ніж за 350 грн не продає. Хоча у низькій ціні автору важко конкурувати з власниками лазерних різаків: коли випилює машина - це зовсім інша справа.

Але лишається питання, чи має душу робота, виготовлена машиною, а не дбайливими руками. Майстер зізнається, що особисто йому приємно бачити сліди фрези, подряпинки чи маленькі нерівності - так можна відчути енергію предмета та зрозуміти, що це робота індивідуальна, ексклюзивна.

Свої роботи Віктор Волощенко вже презентував на невеликій виставці у Полтаві. Наразі ж йому запропонували створити персональну виставку, тож майстер активно готується та створює нові шедеври. Найближчим часом він планує взяти участь у ярмарках та мистецьких заходах на кшталт "Арт-платформи" чи "Кадетаріуму".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme