Куликов порівняв імовірні наслідки майбутніх місцевих виборів з наслідками Іловайської трагедії

Завдання журналіста полягає не лише у роз'ясненні, але і попередженні

Куликов порівняв імовірні наслідки майбу…

У журналістській спільноті спалахнула дискусія, особливо після початку війни, а в чому ж полягає громадянський обов'язок журналіста: бути патріотами чи пропагандистами.

Журналіст Андрій Куликов під час зустрічі з представниками полтавських ЗМІ, повідомив, що на його думку, насправді громадянська позиція полягає в тому, аби давати реальну картину того, що відбувається в Україні, передає кореспондент Depo.Полтава. В жодному разі не замовчувати недоліки, не перевищувати досягнення, але і шукати досягнень, якщо такі є:

"Для мене одним з прикладів того, як ми потрапили в пастку небажання писати про негативне, є трагедія під Іловайськом. Ще на початковому етапі війни набула популярності теза, що ми маємо виховувати і всіляко сприяти зростанню патріотичного духу і у зв'язку з цим, застосовувалися давні апробовані методи Радянської і не лише, пропаганди: у нас все добре, у ворога все погано, ми переможемо, бо наша справа справедлива. Коли багатьом експертам стало очевидно, що противник на Сході готується до контрнаступу і хоче його прив'язати якраз до річниці Незалежності України, щоби психологічна травма, якої зазнає наше суспільство була тим важча - на це не звертали достатньої уваги", - вважає медійник.

Тоді ж постійно фігурували переможні реляції з фронту, саме тому, за словами Куликова, введення російських військ і поразка, якої зазнали українські війська, стала надзвичайно болісною. Особливо на тлі того, що в Києві готували парад з військовою технікою, який не назвали вголос "Парад Перемоги", але підспудно так відчувалося. Парад відбувся, але разом з тим сталася загибель сотень українських вояків і втрата територій.

"Для мене це є одним з прикладів того, як журналісти могли, якщо не відвернути цю трагедію (з огляду на справжню перевагу російських військ і підтримуваних ними незаконних збройних формувань), то принаймні, підготувати суспільство до того, що таке може бути. Мені здається, що наша відповідальність полягає і в тому, щоби не тільки роз'яснити, в який спосіб відбуватимуться місцеві вибори, які їх суперечності, які небезпеки чекають на виборця, але і попередити про те, які можуть бути наслідки, якщо люди утримаються від участі у виборах, і якщо голосуватимуть навмання, - переконує Андрій Куликов.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme