Ліквідатор банку Жеваго судиться з його компанією в Горішніх Плавнях за 168 млн грн

Компанія займалася будівництвом заводу прямого відновлення заліза в Полтавській області.

Ліквідатор банку Жеваго судиться з його…

23 червня Господарський суд Полтавської області порушив провадження за позовом ліквідатора банку "Фінанси та кредит" до ТОВ "Ворскла сталь" (місто Горішні Плавні) щодо стягнення 168,3 мл грн. заборгованості, яка, за твердженням позивача, виникла на підставі кредитного договору №1448-12 від 27.12.2012, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Finbalance.

За даними держреєстру, серед засновників ТОВ "Ворскла сталь" - нардеп Костянтин Жеваго (контролював у т.ч. банк "Фінанси та кредит"). Також як бенефіціар значиться Едуард Шелаєв. Ця компанія займалася будівництвом заводу прямого відновлення заліза в Полтавській області. Проект був заморожений в 2012 році.

Як повідомляли в НБУ, в квітні апеляційний суд виніс рішення про заборону відчуження частки К. Жеваго в компанії «Ворскла сталь» в рамках позову Нацбанку до нардепа-бізнесмена щодо стягнення 1,45 млрд грн. (як з майнового поручителя по кредитам рефінансування, виданих банку "Фінанси та кредит").

Додамо, що суди розглядають позов ліквідатора банку "Фінанси та кредит" до ще одного підприємства К. Жеваго - ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" про стягнення 105 млн грн. боргових зобов'язань за трьома простими векселями, переданими банку на підставі договору міни векселів № Д-09-05 від 29.07.2009, укладеного між ним та ТОВ "Хімреактив".

Нещодавно Нацкомісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) анулювала ліцензію ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентрал"» в зв'язку з відмовою у проведенні позапланової перевірки представниками НКРЕКП шляхом недопуску уповноважених представників регулятора до позапланової перевірки дотримання ТЕЦ правил і умов діяльності з виробництва електричної та теплової енергії.

У вересні ж 2015 року Генпрокуратура почала розслідування можливого розкрадання державних коштів посадовими особами ДП Енергоринок і Білоцерківської ТЕЦ при оплаті газу для потреб ТЕЦ. В ході розслідування встановлено, що ТОВ Скела Терціум поставила Білоцерківської ТЕЦ газ в обсязі 97,357 млн кубів, за що протягом 2015 року отримало від ТЕЦ кошти в сумі 607 млн грн. ГПУ запросили у суду доступ до відповідних даних НАК "Нафтогаз України".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme