Цікавинки Сорочинців: Луганчани привезли "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії

Туалетний папір з Путіним, козак з батогом, азербайджанський коньяк до 25-річчя незалежності України та вироби в стилі АТОарт - чим дивував Сорочинський ярмарок-2016

Цікавинки Сорочинців: Луганчани привезли…

Гості Сорочинського ярмарку щороку нарікають на відсутність цікавинок та чогось неординарного, ярмаркового та містичного. Кілька концертних сцен, безліч вуличних кафе та ринкові ятки уже не милують око. Ярмаркувальники хочуть хоча б на мить забути про нестабільну політичну та економічну ситуацію, опинитися у містичному місці разом з гоголівськими героями, відвідати цікаві виставки, майстер-класи, набратися вражень на цілий рік, а головне, хочуть витратити гроші на таку річ, яку не купиш ніде, окрім ярмарку у Сорочинцях. Що пропонує та чим дивує цьогорічний ярмарок дізнавалися кореспонденти Depo.Полтава.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 1

Що привезти з ярмарку бюджетному туристу? Туалетний папір з фотографією Путіна та промовистими словами "ПТН ПНХ". 25 гривень за один рулон ярмаркувальники віддають охоче. Продавці говорять, що за перші години продали понад 50 Путіних. Хто не знає, на що витратити кілька десятків гривень, може придбати банку з консервованими доларами. Щоб вдома гроші водилися.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 2

Грошовитим покупцям чоловічої статі можна придбати унікальну в'єтнамську настоянку на женьшені, скорпіонах та зміях для покращення чоловічого здоров'я. Вартість однієї пляшки - 700 гривень. Протягом першого ярмаркового дня в'єтнамці не продали жодної пляшки. Покупці цікавляться, запитують, а дізнавшись ціну вирішують, що інтимне життя у них на висоті без допомоги змій та скорпіонів.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 3

Делегація з Азербайджану привезла вина, коньяки та шампанські вина. Проте ексклюзивом у їхній колекції є коньяк випущений до 25-річчя незалежності України. Коньяк випущено у обмеженій кількості, а на пляшці виголошується побажання українцям та закріплення дружби українського і азербайджанського народів.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 4

На головній алеї гостей зустрічає колоритний козак з вусами та оселедцем, в українській вишиванці та батогом в руках. Це козак Мажа. Його по праву можна вважати давнім другом ярмарку, щороку з Дніпра він приїжджає на урочистості у Сорочинці. З собою привіз батоги, які плете власноруч з телячої шкіри. Гості батоги не купують, проте охоче фотографуються з колоритним козаком. "Фото - 10 гривень", - рекламує себе козак. 

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 5

Справжньою перлиною ярмарку можна вважати луганських хлопців-ремонтників, які скромно розмістилися біля дитячої зони відпочинку. Чоловіки нічого не продають, зате яку цікаву та захоплюючу виставку показали! Люди розпитують технологію виробництва і охоче фотографують з їхніми виробами, причому, безкоштовно. Якщо конкретно, то майстри представляють роботи в стилі техноарт і АТОарт. Суть техноарту полягає в тому, що майстри знаходять деталі зі старих відпрацьованих автомобілів та роблять з них щось нове, даючи деталям нове життя. 

"Дракон зроблений шляхом звичайної сварки та деталей з цепків мотоциклів, велосипедів, бензопил та скутерів. Також серед деталей є газовий балон, елементи від шатунів, шарової опори. Над драконом працювали більше двох тижнів, оскільки з'єднуючи його деталі між собою, знадобилося розмістити більше п'яти тисяч точок сварки. Дракон виконаний у Давньокитайському стилі. Дракон, що спирається на перлину, обов'язково має бути чоловічої статі. Ми його назвали Стьопа - добрий, хороший хлопець, якого краще не чіпати. Коштує він дві тисячі доларів", - розповів майстер з Лисичанська Луганської області Влад Богомолов.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 6

Мангал виконаний у римському стилі. Має назву "Храм давньоримського бога війни Марса". Деталі виконані з елементів старих ліжок, великих промислових цепів. З лівого боку прикріплений щит - це сільськогосподарський лущильник для перемелення грунту доповнений елементами декору. З правого боку розміщений кований меч, який робили майстри сєвєродонецької кузні. Біля меча знаходиться сокира, виготовлена з лущильника за допомогою сварки. Доповнює конструкцію бойова зброя - моргенштерн. Мангал коштує 600 доларів, розповідає Влад.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 7

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 8

В мангалі виставлені інші роботи. Автомобіль повністю виготовлений з елементів кухонного начиння: м'ясорубка, ложки для перевертання, ложечки для заварювання чаю, побутова тертушка, лопатки, а каркас зроблено з ручок для ополоників.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 9

Паровоз зроблений з деталей автомобіля, шатунів від бензопилки, промислових та автомобільних підшипників та цепів від мотоцикла. Предмети коштують близько 200 доларів.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 10

До АТОарту належить крупнокаліберна зброя. Вона повністю виконана з відпрацьованого, відстріляного та пошкодженого металу. Оскільки майстерня виконує ремонтні роботи для техніки військових у АТО, матеріалу вдосталь, проводить далі екскурсію майстер з Лисичанська.

Основа макету зброї - серцевина від підкаліберного снаряду. Колісні пари складаються з елементів снаряду РПГ. Функцію опори для утримання зброї виконують елементи кріплення ручних гранатометів РПГ. 

Польова зброя - протитанкова рапіра виконана максимально близько до оригіналу. Вона зроблена з деталей ручних гранатометів РПГ. "Зброя" також коштує по 200 доларів.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 11

Деякі роботи настільки великі, що їх привезти не вдалося. Тому хлопці створили каталог з фотографіями, де показували те, що не приїхало у Сорочинці. Павич довжиною 2,96 м, а висотою - 2 м складається з шин від бензопил (крила), бака від мотоцикла К-750. Оперення - арматурна конструкція завершена велосипедним цепом, завершення пір'їн - звичайні столові ложки. Голову зробили з колеса від побутового крісла.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 12

Майстри запевняють, що це не лише технічна, а й творча робота, яку виконує головний майстер Олександр Мойсеєнко (Маг). 

Конструкція "Посмішка доброго сусіда" - перлина колекції луганських хлопців.

"Налічує всього два екземпляри. Якщо уважно придивитися, можна побачити триколор. А у нього наче кістка в горлі сидить маленький шмат землі "ЛНР" і "ДНР". Намагаючись його взяти, капкан закриється. Зуби цієї пащі виконані з патронів куль від автоматів калібру 5,45 та 7,62. Крім того конструкція складається з мінометних хвостовиків, які військові привезли з зони бойових дій. Один екземпляр представлений на виставці, а інший - знаходиться у губернатора Луганської області Георгія Туки", - розповів Влад.

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 13

Також хлопці привезли зменшену копію башні ДАП. Вона зроблена в пам'ять про хлопців, які тримали оборону Донецького аеропорту. Виконана з гільзи 150-го калібру, елементів РПГ та автоматних гільз. Її унікальність полягає в тому, що прапор на башні ДАП, яку обстрілювали з градів, виконаний з елементів корпусу Граду. Цей експонат відправиться у Київський музей. 

Луганчани привезли у Сорочинці "Посмішку доброго сусіда" з капканом для Росії - фото 14

"Я за два роки, доки допомагаю у майстерні, знайшов більше друзів, ніж за п'ять років байкерської діяльності. Приходять цікаві, добрі, сміливі хлопці, зовсім не ті, якими нас лякали. Мовляв прийдуть страшні укропи і будуть пити нашу кров. З певністю говорю, що це не так. Вони боряться за свою землю, а не лише заради матеріальної вигоди та зарплатні. Звичайно, деякі приходять від безвиході, декому нічого втрачати, а хтось справді прийшов обороняти свою землю", - підсумував луганський гість.

Нагадаємо, що цікавого продавали минулого року у Сорочинцях

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme