На Полтавщині громадяни почали судитися з постачальниками газу

Мешканці Кременчука подали вже три позовні заяви на неправомірні дії підприємства "Кременчукгаз"

На Полтавщині громадяни почали судитися…

Кременчужани відстоюють своє право платити за норму споживання газу 4,4 кубометра на людину, а не за граничну норму 9,8 кубометрів, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на ТелеграфЪ.

Нагадаємо, "Кременчукгаз" нарахував багатьом абонентам оплату, застосувавши граничну норму 9,8 кубометрів нібито за порушення Кодексу газорозподільних систем (відмова від будинкових лічильників). 

Сьогодні в Автозаводському районному суді Кременчука розпочалося слухання справ. Одним з позивачів виступає Ігор Митрофанов, викладач права Кременчуцького національного університету, мешканець будинку на просп. Лесі Українки, 10. У залі судового засідання був повний аншлаг: викладач запросив своїх студентів, як він пояснив пресі - на практику. 

Ігор Митрофанов в позові просить зобов'язати "Кременчукгаз" перерахувати оплату за нормою 4,4 кубометра газу на одну людину. У позові він вказав, що особисто не перешкоджав встановленню будинкового лічильника газу,  його не ознайомлювали з актом про порушення Кодексу газорозподільних систем. Позивач підкреслив, що закон не передбачає колективної відповідальності за порушення.

"Кременчукгаз" на процесі представляють два юриста. Підприємство подало свої заперечення, вважаючи, що гранична норма 9,8 куб. м. застосована правильно. Як докази "Кременчукгаз" використовує акт про порушення, складений на підприємстві, аудіозапис того, як люди перешкоджали встановленню будинкового лічильника, а також колективні заяви мешканців про те, що вони не хочуть будинкові лічильники і просять встановити індивідуальні.

Суд долучив до справи ці докази, а також DVD-диск зі зйомкою, яку робили працівники "Кременчукгазу", коли мешканці перешкоджали встановленню лічильника. Ігор Митрофанов підкреслив при цьому, що на записі його особисто немає. Суддя зазначив, що дасть оцінку доказам під час процесу.

За клопотанням позивача суд перенесли: він взяв час на те, щоб ознайомитися з запереченнями "Кременчукгазу", а також заявив клопотання викликати свідка - мешканку будинку, яка збирала підписи. Цими підписами зараз оперує "Кременчукгаз", як доказами відмови від будинкових лічильників. Насправді ж, як зазначив Ігор Митрофанов, підписи збирали з іншою метою (прохання встановити індивідуальні лічильники).

Наступне засідання суду - 20 грудня. Після процесу суддя Жанна Кривич запропонувала об'єднати в одну справу три аналогічні позови (проти застосування граничної норми 9,8 кубометрів), які знаходяться у неї на розгляді. Але позивач на це не погодився.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme