Полтавцям пропонують альтернативу імпортній нафті

Завдяки біоетанолу вартість сільськогосподарської продукції суттєво знизиться

Полтавцям пропонують альтернативу імпорт…

Полтавський агропромисловий комплекс здатен істотно скоротити вживання імпортної нафти. У якості альтернативи може застосовуватися біоетанол, який отримують при переробці натуральної сировини, що містить вуглеводи (кукурудза, пшениця, цукровий буряк тощо), повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Український білоетанол.

На думку багатьох експертів після того, як світові запаси нафти вичерпаються, як паливо використовуватиметься саме біоетанол. Виробництво штучного палива - це те, що може допомогти Україні (особливо її сільському господарству) стати незалежною від зарубіжних постачальників автотракторного пального, адже, за оцінками фахівців, біоетанольне паливо незабаром коштуватиме набагато дешевше, ніж солярка. Як зазначив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, біоетанольний напрямок має стати одним з ключових у 2016 році, а виробництво і споживання біологічних видів палива розрубає "гордіїв вузол", який задушливо стискає вітчизняне сільське господарство.

Важливою зерновою культурою для виробництва біоетанолу є кукурудза. Тільки завдяки переробці 10 млн тонн цієї культури Україна може виробляти не менше 4 млн тонн біоетанолу. В Україні декілька років поспіль обсяги виробництва пшениці та кукурудзи перевищують обсяги їх споживання, збільшуючи перехідні залишки. Така ситуація сприяє активізації виробництва біоетанолу.

Для виробництва екологічно чистого палива можна використовувати надлишки зерна, які не переробляються в харчові продукти, або на корм. Найдешевший біоетанол - із патоки, яка виробляється при переробці цукрового буряку. Із зібраного з одного гектару цукрового буряку можна виробити 4 тис. літрів біоетанолу.

Більше того, процес виробництва біоетанолу безвідходний. З пшениці, окрім етанолу, отримують, багаті протеїном корми для худоби, які користуються значним попитом. Можна отримувати ще й глютен і крохмаль для потреб харчової промисловості.

Враховуючи сприятливі ґрунтово-кліматичні умови на Україні виробництво біоетанолу дасть поштовх розвитку не тільки спиртової та цукрової галузей, а й усьому аграрно-промислову комплексу, допоможе збалансувати зерновий ринок і агроринок узагалі. Кукурудза в нас може стати культовою культурою, а біоетанол із неї - порятунком не тільки для сільгоспвиробників, а й в енергетичній скруті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme