Як полтавські депутати дають добро на заливання середмістя "у бетон"

Архітектори забувають про історичну відповідальність і не піклуються про комфорт містян

Як полтавські депутати дають добро на за…

Кожен забудовник Полтави, як і будь-якого іншого міста України, мріє отримати для будівництва земельну ділянку в центрі, де вартість квадратного метру житла значно вища, ніж на околиці. Оскільки вартість землі досить висока, то й будувати намагаються багатоповерхові "мурашники". Чим вище будинок, тим вище прибуток. І в цій гонитві за грошима про архітектурне обличчя міста мало хто згадує.

У середу, 28 вересня, відбулося чергове засідання Полтавської міської ради, на якому, поміж іншого, депутати ухвалили рішення надати товариству з обмеженою відповідальністю "СМНК-37" згоду на розміщення багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на орендованій земельній ділянці площею 0,2501 га по вул. Стрітенській, 18. Це питання викликало бурхливе обговорення в залі. За інформацією депутата-"свободівця" Вадим Ямщикова, на цьому місці збираються побудувати восьмиповерховий будинок, що для центру Полтави з її низькоповерховою забудовою стане спотворенням вигляду середмістя. 

Як влада і забудовники Полтави руйнують архітектурні традиції нашого міста - фото 1

На це в.о. головного архітектора Микола Шевельов заспокоїв, мовляв, проекту будинку ще не існує, а історико-опорним планом передбачено забудову центру міста не вище 23 метрів. Проте шляхом нескладних математичних розрахунків при висоті поверху близько трьох метрів отримуємо ті ж вісім поверхів. Це при тому, що по сусідству, на вулиці Стрітенській, 22-а, вже йде масштабне будівництво багатоповерхового житлового будинку, що спричиняє чималі незручності місцевим мешканцям. 

По-перше, тут перекрито рух транспорту. По-друге, майже цілодобовий шум від будівельних робіт заважає нормальному відпочинку. Жителі навколишніх будинків неодноразово скаржилися на це будівництво – втім, безрезультатно. І ось намічається нова "серія": коли нинішнє будівництво підійде до завершення, поруч, вочевидь, почнеться нове. Знову гуркіт вантажного транспорту та будівництва загалом – а воно ніколи не буває тихим – буде "радувати" людей.

Втім, це не єдиний об'єкт, якому фактично "дали добро" депутати.  Також вони проголосували за надання Полтавській державній аграрній академії згоди на зведення багатоквартирного житлового будинку на ділянці в 0,1772 га по вул. Пушкіна, 60. А це будівництво може відбитися вже на життєдіяльності більш ніж одного-двох кварталів. Адже зазвичай при будівництві багатоповерхових будинків зона огородження перевищує розміри земельної ділянки, та часто перекриває вулицю – це пов’язано з технологічними зонами будівництва. Перекриття ж вулиці Пушкіна, яка є однією з основних транспортних артерій середмістя Полтави зашкодить руху автотранспорту. Перенаправлення  транспортного потоку з цієї вулиці на перевантажену вулицю Соборності (Жовтневу) може призвести до транспортного колапсу в місті.

Таким чином, полтавські депутати в своєму намаганні догодити "друзям і партнерам", тобто забудовникам, запрограмовують проблеми, з якими місту доведеться боротися вже у найближчому майбутньому. Бо йдеться не лише про тимчасові незручності, пов'язані безпосередньо з будівництвом, а про розвиток міста загалом. А з таким підходом воно досить швидко перетвориться на таку собі сукупність хаотично "натиканих" висотних "шпаківень" без відповідної інфраструктури, але, натомість, з чималими транспортними проблемами навколо.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme