Як живе Полтавщина в об'єднаних територіальних громадах

Рік після місцевих виборів: У Кабміні підбили підсумки об'єднання територіальних громад

Як живе Полтавщина в об'єднаних територі…

Відповідно до рішень ЦВК 25 жовтня 2015 року у Полтавській області відбулися перші вибори голів та депутатів 12 ОТГ, які утворилися внаслідок об’єднання 44 місцевих рад (179 населених пунктів). Загальна площа ОТГ склала 2101 км, що займає 7,3% від площі області, повідомляє Depo.Полтава.

Як живе Полтавщина в об'єднаних територіальних громадах - фото 1

Чисельність населення в ОТГ становить 85,8 тис. осіб, що складає 6% від загальної чисельності населення області. За І півріччя 2016 року фактичні надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ області (з трансфертами з державного бюджету) склали 238 млн. грн., що більше ніж у 3 рази у порівнянні з надходженнями аналогічного періоду минулого року.

За І півріччя 2016 року місцевими бюджетами ОТГ області з державного бюджету отримано освітню субвенцію у сумі 53 млн. грн., медичну субвенцію - 26 млн. грн. та субвенцію на формування інфраструктури - 19 млн. грн.

Шість бюджетів громад отримали з державного бюджету базову дотацію у загальній сумі 2 млн. грн., бюджетами 3 громад перераховано до державного бюджету реверсну дотацію у сумі 5,5 млн. грн. Бюджети 3 громад затверджені без базової та реверсної дотації.

За підсумками виконання місцевих бюджетів за І півріччя 2016 року найбільше фінансово залежною від державного бюджету є Недогарівська ОТГ - 10% у доходах громади становить базова дотація.

У результаті утворення об’єднаних громад зріс обсяг власних доходів місцевих бюджетів у 2 рази (на 69 млн. грн.) порівняно з І півріччям 2015 року (з 71 млн. грн. до 140 млн. грн). Основним джерелом наповнення бюджетів є податок на доходи фізичних осіб - 69 млн. грн. Наступним за вагомістю – плата за землю - 33 млн. грн.

Всі місцеві бюджети ОТГ області за І півріччя 2016 року перевиконали планові показники доходів загального фонду, затверджені на відповідний період. Найбільший відсоток перевиконання планових показників складає 173% по Недогарівській ОТГ.

Зменшення фактичних надходжень власних доходів бюджету Пришибської ОТГ у І півріччі 2016 року проти минулого року відбулося за рахунок разових надходжень інших податків та зборів до Пришибської сільської ради в 2015 році.

В середньому власні доходи бюджетів ОТГ, із розрахунку на 1 жителя, склали більше ніж 1500 грн. Найбільше коштів на 1 мешканця отримала Пришибська ОТГ – 2839 грн, найменше – Клепачівська ОТГ - 991 грн.

Виходячи із фінансових ресурсів, ОТГ вже за І півріччя 2016 року змогли спрямувати кошти на здійснення видатків розвитку (капітальні видатки) у загальній сумі 22 млн. грн., у тому числі на ремонт доріг, будівництво, благоустрій територій та житлово-комунальне господарство - 14 млн. грн, ремонт на реконструкцію закладів соціально-культурної сфери – 8 млн. грн. Найбільший обсяг таких коштів спрямовано Пришибською ОТГ - 9 млн. грн.

Найбільша штатна чисельність працівників виконкому (службовців) затверджена Глобинською ОТГ - 99 осіб, найменша – Пришибською ОТГ - 19 осіб. Виходячи із розрахунку чисельності населення громад (станом на 01 січня 2016 року) та чисельності службовців, можна зазначити, що найбільше навантаження на 1 службовця з надання послуг населенню в Семенівській ОТГ - 319 осіб та Пирятинській ОТГ - 303 особи, найменше - у Білоцерківській ОТГ - 81 особа.

За підсумками І півріччя 2016 року  найбільша питома вага видатків на утримання службовців у фінансовому ресурсі ОТГ (без урахування субвенцій) припадає на бюджет Клепачівської ОТГ - 38%, найменша - на бюджет Пирятинської ОТГ - 8%.

У порівнянні з початком 2016 року, залишки коштів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ (без субвенцій) зросли на 42 млн. грн., або в 1,7 разів та станом на 01 липня 2016 року склали 104 млн. грн..

Голова обласної ради Олександр Біленький прокоментував підсумки зробленого в об'єднаних територіальних громадах на Полтавщині.

"Рік після місцевих виборів на Полтавщині. Що маємо у новостворених ОТГ? Держбюджет - 53 мільйони гривень освітньої субвенції, 26 мільйонів - на медицину, 19 мільйонів на інфраструктуру. Уперше маємо не просто перевиконання кошторисів територій. Заговорили про перспективи "бюджетів розвитку". Це уже планування видатків, а не просто латання дірок за принципом "урву, де менше буде видно". 19 жовтня побуваю у Шишацькій ОТГ - цікаво побачити здобутки реформи на власні очі. І треба знати, чим можемо допомогти молодим громадам. Бо "друзів" у реформи чимало - було б ще стільки помічників", - написав у Фейсбук голова облради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme