На Полтавщині хочуть побудувати нові пандуси

Пілотний проект стартує у Полтаві, Гадячі і Решетилівці

На Полтавщині хочуть побудувати нові пан…

Проблему, на яку довгий час закривали очі, врешті зрушили з місця. Так, аби обійти "коридори бюрократії" чиновники разом з громадськістю реалізовують на Полтавщині пілотні проекти з забезпечення інвалідів засобами доступності. Як це втілюватимуть у межах області говорили на робочій нараді у голови обласної ради Олександр Біленького, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на прес-службу облради.

Непристосовані соціальні об'єкти і громадські місця уже давно стали каменем спотикання для людей з інвалідністю. А вирішити цю проблему - потрібно чимале здоров'я. Наприклад, щоб збудувати пандус біля житлової багатоповерхівки, людині доведеться отримати 55 дозвільних документи.   "Причиною цих перепон щоразу називають недосконалість законодавства",-  говорить керівник управління містобудування і архітектури Полтавської ОДА Олександр Панков.

"Будівництво пандусу регламентується нормами і законами і все це виписано в порядку ведення цього будівництва необхідно зареєструвати це будівництво Державній будівельній інспекції. Але якщо ми говоримо про будівництво пандусу, це зміна зовнішнього контуру будинку. Тобто необхідно оформлення земельної ділянки", - пояснив Олександр Панков. 

Тож аби знайти вихід із ситуації і спростити процедуру оформлення документів, спеціалісти пропонують налагодити роботу з органами місцевого самоврядування - розробляти дозволи на будівництво шляхом рішень місцевих рад. Таку пропозицію висловила головний спеціаліст управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА, секретар обласного комітету доступності Антоніна Ільїна.

 "Саме управління соціального захисту населення пише звернення тому, що це йде ініціатива від органів місцевого самоврядування. Пише управлінню архітектури наприклад: у нас на обліку є Іванова Ангіліна Петрівна, інвалід першої групи. Згідно цього документу має бути пандус. Будь ласка, розгляньте, прийміть рішення, внесіть на розгляд сесії питання про виділення коштів і про будівництво. Маємо ініціативу вже не просто людини, а представницького органу, який розподіляє бюджетні кошти", - звертає увагу Антоніна Ільїна.  

"Тему потреб людей з інвалідністю надто довго "забовтували". Тому результатом зустрічі має стати конкретні кроки та пропозиції", - наполіг голова обласної ради Олександр Біленький. Саме тому вирішили у трьох населених пунктах Полтавщини запровадити пілотні проекти, які передбачають будівництво різних засобів доступності для інвалідів. За словами Олександра Біленького, це можуть бути не лише пандуси, але й підйомники для людей з обмеженими можливостями.

"Зараз з робочою групою ми хочемо відпрацювати методику пілотних проектів і хочемо сюди залучити Полтаву, Гадяч і Решетилівку. Сюди будемо залучати керівників місцевого самоврядування. Спочатку проведемо аудит доступності. Це як раз та методологія, яка дасть нам відповідь, які потреби мають люди з інвалідністю", - зазначає голова обласної ради.

Методика пілотних проектів на перший погляд готова, але поряд з цим постає питання, де брати кошти на їх реалізацію. На думку голови обласної ради, ресурс можна залучити з кількох джерел.

"Ми починаємо розробляти методику на 2017 рік і я переконаний, що в бюджети 17-го року повинен увійти кошторис по реалізації цих проектів. Ми уже будемо чітко знати скільки грошей нам потрібно на будівництво цих об'єктів. Крім цього, якщо це пілотні проекти, тут можна залучити і приватні кошти", - сказав Олександр Біленький.

Отож, за результатами наради, в області стартують пілотні проекти з забезпечення людей з інвалідністю засобами доступності у Полтаві, Гадячі та Решетилівці. В рамках цього працюватиме робоча група, у яку увійдуть спеціалісти з різних галузей.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Полтава

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme