Яким буде бюджет Полтавщини наступного року

Голова обласної ради спрогнозував головний фінансовий документ області

Яким буде бюджет Полтавщини наступного р…

Нещодавно в Києві відбулося засідання Ради регіонального розвитку, на якій головував президент України Петро Порошенко, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на прес-службу облради.
Яким буде бюджет Полтавщини наступного року - фото 1
Президент відзначив зростання місцевих бюджетів по всіх видах податків. На його переконання, це є свідченням більш ефективного їх адміністрування, виведення податків з тіні. За його словами, наприклад, по платі за землю дохід зріс на 62%, по частині податку на доходи фізичних осіб – на 49%. У засіданні взяв участь, зокрема, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. Після засідання він розповів про підсумки роботи Ради регіонального розвитку та рішення, які були ухваленні на засіданні.

- Олександре Юрійовичу, які нагальні проблеми розглянули на останньому засіданні?

- Варто сказати, що зараз ми маємо підтримку Президента України Петра Порошенка і Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана у вирішенні гострого питання землі поза межами населених пунктів.  Закріпили також дорожній фонд у розмірі 40 мільярдів гривен,  збільшення Державного фонду регіонального розвитку з трьох мільярдів у поточному до майже дев’яти – у наступному році. Окремо один мільярд - для інфраструктури об’єднаної територіальної громади. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман також підтримав ухвалення "закону 3038" про п’ятивідсоткову ренту для громад від нафтогазовидобувних компаній. У Міністерстві транспорту та зв'язку погодили підтримувати ініціативу розвитку внутрішнього водного транспорту - ще одна наша перемога. Зробимо усе, щоб власникам водного транспорту було вигідно ним користуватися. Зараз залізницями та автомобільними дорогами значно дешевше пересуватися. Ми хочемо розвантажити наші багатостраждальні дороги. Тут можна перейняти досвід Німеччини, де 10 відсотків усіх перевезень здійснюються річками.

- Які труднощі сьогодні пов’язані з децентралізаційними процесами?

- Я б краще назвав це "викликами", а не "труднощами". З наступного року освітні і медичні заклади повністю перейдуть до місцевих бюджетів. Тут головне завдання – знизити енерговитрати цих об'єктів за рахунок програм енергоефективності. Під час засідання Ради вирішили – на рівні держави створити спеціальний фонд, який буде фінансувати проекти громад з енергозбереження. Тому готуємося до активної проектної роботи. І першим кроком тут стане енергоаудит. Хворобу показує діагностика. Потрібно якнайшвидше провести якісний енергоаудит об'єктів соціальної галузі. Якщо аналізувати енерговитрати кожної з кількох тисяч шкіл і лікарень - це величезні кошти, які не піднімуть місцеві бюджети. Вихід - проведення так званих експрес-аудитів. Багато соціальних закладів будувались за типовим проектом, зі схожими системами теплопостачання. Необхідно визначити такі групи, провести аудит найбільш характерних закладів - це покаже проблеми енергозатрат, які будуть переважно спільними для усіх об'єктів. Дослідження ж по кожному закладу необхідно робити, коли вже матимемо конкретні перспективи інвестицій. Тут вже можна претендувати на фінансування програм енергоефективності з різних джерел. Це не лише відповідний державний фонд. Потрібно активно залучати міжнародні донорські програми. 

- На порозі обговорення бюджету на наступний рік коротко - яким він може бути для Полтавщини?

- Проект бюджету 2017 власне і був темою засідання Ради регіонального розвитку. Яким він буде - залежить від нашої спільної роботи. Як голова обласної ради відстоюватиму інтереси Полтавщини, щоб додаткові навантаження не були критичними для обласного бюджету. І одна з умов для цього - дія "закону 3038", яка допоможе сформувати місцеві бюджети розвитку.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Полтава

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme