UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Літати без крил: Кому не потрібні крила, щоб парити в повітрі (ФОТО,ВІДЕО)

Чому відсутність крил деяким тваринам не заважає літати

Літати без крил: Кому не потрібні крила,…

Птахи та комахи зобов'язані добре літати, так як спираються на підйомну силу крил і полегшений скелет. Однак, є й інші мешканці тваринного світу, нічим спеціально для польотів не оснащені, однак здатні піднятися в повітря. Уміння активно літати їм, звичайно, не властиво. Але вони можуть парити у повітрі, а потім м'яко приземлятися. Перелітаючи з одного дерева на інше в пошуках їжі та притулку, ці істоти просто економлять для себе підйом і спуск. У тих місцевостях, де дерева ростуть не надто тісно, ​​звичайними стрибками з гілки на гілку було не обійтися. І довелося освоювати польоти - і для життя, і для виживання, пише Depo.Полтава з посиланням на Наука и жизнь.

Летючий дракон. Ця невелика ящірка отримала свою назву за незвичайну для плазунів здатність до плануючого польоту. В якості спеціального пристосування для переміщення по повітрю у летючих драконів є щось, що почасти нагадує пташині крила, - дві широкі шкірні складки. У звичайному стані "крила" складені і прилягають до тіла, лише в повітрі летючий дракон розправляє їх.

Летючі дракони живуть в тропічних лісах, місця їх головного поширення: Філіппіни, Малайзія, Індонезія, Суматра, Борнео, Південна Індія. Більшу частину життя дракони проводять на деревах. На землю спускаються лише відкласти яйця або якщо "промахнулися" під час польоту, що, втім, трапляється вкрай рідко. Як правило, дракони лазять по верхівках дерев. Звідти вони стрибають вниз, потім на досить високій швидкості переходять в регульованийполіт, іноді змінюючи напрямок як у вертикальній, так і в горизонтальній площині, і після фази гальмування точно приземляються "в заданому районі". На відкритій місцевості летючі дракони здатні подолати по повітрю 60 метрів і більше.

Після приземлення летючі дракони відразу ж знову підіймаються вгору по стовбурах дерев, по шляху поїдаючи комах.

Білки. Перестрибування з дерева на дерево для білки життєво важливо: так вона знаходить їжу і рятується від ворогів. Дальніх, силових стрибків білка не робить і, вибравши мету, скорочує до мінімуму дистанцію між місцем старту і метою. Для стрибків білки використовують зовнішню область крони, стрибаючи з найтонших гілок. Тому цілком можна сказати, що білки подорожують по повітрю цілеспрямовано. Кермом управління служить хвіст. Розпушивши його, білка загальмовує вільне падіння, утримуючись в заданому напрямку.

Летяги. Відносно життєвого простору і потреби в їжі білки-летяги майже не відрізняються від звичайних білок, вони мешкають в Азії, Європі та Північній Америці і теж живуть в лісах, такі ж лускунчики і любителі плодів, так само цікаві, грайливі і вродливі. Але ось що стосується здатності літати, тут є істотні відмінності. Незважаючи на всі свої акробатичні прогулянки по верхівках дерев, звичайні білки не витримують ніякого порівняння з летягами.

Гекони. Ці ящірки з чіпкими лапками зустрічаються всюди в тропіках і субтропіках.

Звичайно, народжений повзати літати не може. І більшість з 670 видів геконів цього правила дотримується. Тільки великий пласкохвостий гекон, а також лопастехвостий гекон з Південної Азії ризикують вирушають в "польоти" на невеликі відстані.

Жаби. Говорячи про жаб, люди думають про їхню здатність плавати і стрибати, але навряд чи про вміння літати. Проте літаюча жаба з острова Борнео і споріднена їй деревна жаба це можуть. У обох між пальцями на руках і ногах є сильно розвинені перетинки, які розправляються в повітрі і значно знижують швидкість падіння.

Змії. Вміють літати тільки прикрашена деревна змія і звичайна прикрашена змія з Південної Азії. Ці змії кидаються вниз з висоти 15-20-метрових кокосових пальм.Свою повітряно-десантну вправу прикрашена деревна змія робить тоді, коли вона з'їдає всіх ящірок і геконів на тій пальмі, де сидить. Перемістившись на інше дерево, змія знову спрямовується в глибину гілок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme