UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Черкащині майже загинув дуб Тараса Шевченка

Поки чиновники розбираються, кому дбати про дерево, історичний дуб поволі засихає

На Черкащині майже загинув дуб Тараса Ше…

На Черкащині біля с. Будище вже майже помер тисячолітній дуб. Лікувати його немає кому, бо через бюрократичну тяганину незрозуміло, хто ж має за нього дбати, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Прочерк.

Це дерево одне з трьох так званих дубів Шевченка, що було вказано ще у 1993 році, коли подавався перелік об'єктів для створення державного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка" (нині це Національний заповідник).

Цей віковий дуб, як вказано у документі за підписом представника президента України в області Костянтина Ястреба (наданий Департаментом культури та взаємозв'язків з громадськістю), "розташовувався в Будищанському лісі" за двома ставками, що біля маєтку Енгельгарда. Всього поряд з маєтком числиться три віковічні дуби і в дупла якихось з них, за переказами старожилів, Шевченка ховав свої малюнки, коли був "козачком" в Енгельгарда.

"Ще за часів президентства Віктора Ющенка, у 2004 році фахівцями дендрологічного парку "Софіївка" було проведене обстеження дубів Шевченка, у результаті чого було зроблено висновок про необхідність проведення лікування дерев. У 2010, 2013 та 2016 роках працівники Національного університету біоресурсів і природокористування України також досліджували дуби і наголошували на необхідності їх лікування", - говорить генеральний директор Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка" Людмила Шевченко.

Вона показує купу паперів. Роз'яснює, перш ніж щось робити, мусить зібрати всі об'єкти під крило заповідника. А якраз дуби, нібито й не належать до заповідника, бо розташовані на землях ВСП Шевченківський коледж Уманського національного університету садівництва. Саме ж помираючий дуб, можливо, розташований навіть не на територіях університету, а на території лісництва. З'ясувати це в заповіднику не вдалося. Керівниця заповідника писала листи в Міністерство, в облдержадміністрацію. Поки марно...

Нині розібратися в ситуації приїхав новопризначений директор департаменту Олександр Шабатін. Зокрема, він наголосив, що слід негайно навести лад з документацією та залучати фахівців до лікування історичних дубів. Очевидно, що звертатимуться з цього питання будуть до Міністерства, адже заповідник є національним, тож підпорядкований напряму Києву. Шабатін був стурбований тим, що досі через паперову тяганину не була надана належна допомога віковим деревам та порадив також залучати спонсорів, які б полікували дуб

Разом з тим, фахівці-екологи з дендропарку "Софіївка" повідомили, що швидше за все, помираючий дуб вже не вдасться врятувати навіть після інтенсивного лікування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme