"Південна залізниця" суттєво піднімає вартість проїзду у приміських поїздах

Тарифи на приміські перевезення повинні піднятися приблизно на 43%
Depo.
9 листопада 2016 16:03
ФОТО: depo.ua
Південна залізниця
Південна залізниця

Для того, щоб отримати на це дозвіл, залишилося дочекатися лише відповідного розпорядження Харківської ОДА, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на ЕнергоЛайф.

Керівництво Полтавської, Чернігівської та Сумської облдержадміністрацій вже погодили пропоновані "Південною залізницею" приміські тарифи з підвищенням діючих у середньому на 43%. Нині чекають лише аналогічного дозволу від Харківської ОДА, яка не надала його при першому зверненні з огляду на "відсутність методики розрахунку економічного обґрунтування тарифів". Нині ж Південна залізниця направила лист щодо вирішення цього питання та чекає рішення.

Нагадаємо, питання підняття тарифів на приміські перевезення керівництво філії "Південна залізниця" ПАТ "Укрзалізниця" порушило ще минулого року, коли оцінило результати діяльності за перше півріччя 2015-го. Тоді було вирішено, що задля зменшення збитковості приміських перевезень та можливості оновлення рухомого складу тарифи треба переглянути в сторону збільшення. Останній раз вони переглядалися у квітні 2015 року. Так, нині подолання відстані 1-5 км коштує 3,5 грн, 6-10 км – 4,46 грн, 11-20 км – 4,9 грн і т. д (кожні наступні 10 км на 30-60 копійок більше).

Останній раз "Південна залізниця" здійснювала оновлення інвентарного парку приміських пасажирських перевезень вісім років тому. Нині третина електричок, що знаходяться в розпорядженні філії, (а саме 22 з 65) вичерпали свій експлуатаційний термін. Майже половина (7 з 16) дизель-поїздів мають граничний термін.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці