ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Якщо про мене хоч слово вийде, з вами щось станеться", - представник "Опоблоку" погрожував спостерігачеві

Конфлікт трапився під час непрямого підкупу виборців кандидатом в нардепи від "Опоблоку" Олександром Березянським
Depo.
16 липня 2016 17:45
ФОТО: depo.ua
"Якщо про мене хоч слово вийде, з вами щось станеться", - представник "Опоблоку" погрожував спостерігачеві
Погрози спостерігачеві Опори

Учора, 15 липня, в місті Лохвиця представник кременчуцького осередку партії "Опозиційний блок" Сергій Горбатюк погрожував та перешкоджав діяльності офіційного спостерігача від ГМ "ОПОРА", повідомляє Depo.Полтава.

У Сквері героїв України, що в центрі Лохвиці, відбулося традиційне для кандидата від "Опозиційного блоку" Олександра Березянського свято морозива, яке супроводжувалось безкоштовною роздачею морозива, солодкої вати та попкорну.

Крім цього, були облаштовані безкоштовні дитячі атракціони - батути, каруселі. При цьому, роздачу солодкої вати та попкорну здійснювали молоді люди в агітаційних жилетках з написом "За мир і розвиток, за Олександра Березянського", а сам кандидат власноруч роздавав морозиво.

Погрози спостерігачеві Опори - фото 1

Згідно частини 14 статті 74 Закону України "Про вибори народних депутатів", забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям безоплатно товарів послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Спостерігачами "Опопри" відносно вказаних порушень виборчого законодавства була викликана поліція. Після складання заяви, полісмени почали допит чоловіків в агітаційних жилетах, що здійснювали безкоштовну роздачу попкорну та солодкої вати.

Під час взяття пояснення член команди Березянського, який входить до кременчуцького осередку "Опозиційного блоку", Сергій Горбатюк та ще два невідомих чоловіки в червоних футболках, котрі активно приймали участь в акції по роздачі морозива, почали словесно ображати та погрожувати представникам "Опори". Зокрема, Горбатюк пригрозив відкусити вухо спостерігачу та проткнути ручкою око. Коли спостерігач намагався зафільмувати на відео конфліктну ситуацію

Горбатюк спробував вихопити телефон. При цьому, співробітники поліції, що знаходились поруч, навіть після звернення щодо погроз та перешкоджання діяльності спостерігача "Опори", жодним чином не відреагували. В той момент поруч також знаходився виконуючий обов’язки керівника Лохвицької поліції підполковник Віталій Браславець, до якого звернутись спостерігачі. Втім, підполковник повідомив, що зараз підійде, проте так і не повернувся.

Погрози спостерігачеві Опори - фото 2

Представник "Опори" склав заяву відносно нападу та перешкоджанню професійної діяльності офіційного спостерігача. Натомість, Горбатюк звинуватив спостерігачів у "чіплянні до людей" та склав відповідну заяву до правоохоронних органів.

Згодом, коли правоохоронці покинули місце подій, спостерігачі мали приватну розмову з Сергієм Горбатюком, який відкрито погрожував тим, у разі оприлюднення інформації:

"Якщо хоча б слово про мене вийде у вас на сайті, то я прийду до вас додому і, будьте готові, що з вами може щось статися. Я й зараз можу просто сказати хлопцю, щоб він вам по бороді надавав і він це зробить".

Згідно частини 1 статті 157 Кримінального кодексу України, перешкоджання діяльності офіційного спостерігача при виконанні ним своїх повноважені, поєднані із застосуванням насильства, погрозою чи фактичним знищенням або пошкодженням майна, - караються обмеженням чи позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на