ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Андрій Куликов розповів як журналісти можуть впливати на вибори

Під час зустрічі з Полтавськими регіональними ЗМІ журналіст, теле- та радіоведучий Андрій Куликов поспілкувався з пресою про майбутні місцеві вибори
Depo.
19 серпня 2015 17:27
ФОТО: depo.ua
Андрій Куликов розповів як журналісти можуть впливати на вибори
Андрій Куликов розповів як журналісти можуть впливати на вибори

Засоби масової інформації, особливо місцеві, є чинником вибору громадян на місцевих виборах. Про це Depo.Полтава повідомив Андрій Куликов.

Перш за все, акцент варто змістити на те, як журналісти сприяють виникненню конфліктів у суспільстві або навпаки, їхньому залагодженню. До Закону про місцеві вибори протягом вересня внесуть певні зміни, передбачає експерт Олександр Солонтай, але попри це нам доведеться його виконувати і як громадянам (учасникам голосування), і як журналістам, які висвітлюють цей процес.

"Гадаю, що ми можемо зіграти важливу роль у майбутніх виборах. Закон досить новий, привнесений в Україну за моделлю, яка була апробована свого часу у Санкт-Петербурзі. Нинішній Закон становить собою певні суперечності: деякі територіальні громади, незважаючи на те, що в них вибори відбудуться, не отримують своїх представників у місцевих органах самоврядування. Тож виборці можуть вважати, що їм не вдасться впливати на те, що коїться у їхній громаді. Також заплутана система з партійними списками і з тим, як проходять кандидати. Через незрозумілість нової системи у громадян може зникнути бажання брати участь у виборах. Журналістам варто взяти на себе функцію роз'яснювача, як давати раду цьому закону. Якщо журналіст працює у непартійному виданні, то він має дотримуватися таких принципів нашої професії, які довели свою дієвість впродовж багатьох років: об'єктивність, неупередженість, намагання подати якомога більше значущих фактів аби наша аудиторія робила власні висновки", - розповів Андрій Куликов.

Більше новин про життя Полтави і області читайте на Depo.Полтава.