Богдан Гаврилишин у Полтаві: "Світ дає нам срібло, а ми можемо дати золото"

5 жовтня Полтаву відвідав економіст зі світовим ім’ям, громадський діяч, меценат Богдан Гаврилишин з презентацією програми"Молодь змінить Україну"

Богдан Гаврилишин у Полтаві: "Світ дає н…

Цього дня у Полтаві Богдан Гаврилишин зустрівся з представниками обласної влади та студентами ПНПУ ім. В.Г. Короленка, повідомляє  Depo.Полтава з посиланням на "Magnum Opus". Останньою частиною його візиту була зустріч з громадськістю міста у Галереї мистецтв.

Економіст розпочав лекцію з розмов про цінності і про Україну у світі: "Світ дає нам срібло, а ми можемо дати золото".

Велике значення вчений надає культурі, яка, на його думку, допоможе нам інтегруватися до країн ЄС.

До нинішньої державної машини Гаврилишин відноситься скептично. На його думку, варто міняти все: політичну та економічну структуру, соціальну політику.

Основною метою приїзду економіста стала презентація програми фонду "Молодь змінить Україну". Гість пояснив, що вона спрямована на молоду генерацію, яка ще не зіпсована Радянським Союзом. Команди з 7 чоловік, які мають освіту у різних сферах, обирають країну, розробляють план її вивчення, складають бюджет поїздки і подають заявку від своєї команди до фонду.Після проходження відбору ці люди через електронну пошту домовляються з представниками інституцій тієї країни, куди поїдуть. Під час поїздки вони вивчають досвід успішної європейської країни, вибираючи складові, які є необхідними для майбутнього України. Ці складові мають бути в гармонії з нашими цінностями.

Богдан Гаврилишин у Полтаві - фото 1

У 2014 році за програмою "Молодь змінить Україну" поїхало 24 команди. У 2015 році фонд отримав понад 80 заявок від команд з усієї країни.Богдан Гаврилишин сподівається, що ця програма стане базою для трансформації країни і за 7 років допоможе змінити систему.

Говорив Гаврилишин і про втрачені можливості, коли у 1995 році з Інституту кібернетики можна було зробити гіганта для розробки програмних продуктів на експорт. Але не склалося - працівники інституту звикли виконувати замовлення від держави, а не займатися бізнесом, і талановиті програмісти та математики виїхали з країни. Те, що вдалося зробити Індії, не вдалося Україні.

Найбільша цінність, на думку економіста, - більше давати, ніж брати. Він навів приклад зі свого дитинства, коли батьки дали йому в школу смачні бутерброди з домашньою шинкою. Проте, прийшовши в клас, хлопець побачив голодні очі своїх однокласників і поділився з ними своїм обідом. І відчув себе щасливим від того.

Цього дня вчений приймав вітання від хору «Калина». Як поділився вчений, цей співочий колектив він почув у Швейцарії і з великим задоволенням послухав в ПНПУ.

Більше новин про життя області читайте на Depo.Полтава

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme