Все, ребята, харе: Як у Полтаві, незважаючи на соратників Киви, розподілили понад 3 млрд грн

Депутатські фракції Полтавської міськради заздалегідь погодили всі питання щодо головного міського кошторису на наступний рік, тому ухвалення відбулося швидко, і майже без обговорення

Все, ребята, харе: Як у Полтаві, незважа…

21 грудня у Полтавській міській раді скликали позачергову так звану бюджетну сесію, на якій депутати мали ухвалити головний фінансовий документ міста на 2019 рік. Враховуючи непросту політичну ситуацію в місті, передусім суперечки за мерське крісло, атмосфера була досить напруженою.

Знову під стіни міськради, як і минулої сесії, прийшли підприємці речового ринку. Вони вимагали від влади прозвітувати щодо виконання обіцянок про врегулювання ситуації з правами власності на ринок. Втім, їхня акція протесту завершилася на сходах міськради, і цього разу підприємці зал не блокували. Серед інших протестувальників були лише представники місцевого осередку Соціалістичної партії України Іллі Киви. Вони вже традиційно зібралися, аби звинуватити секретаря міськради Олександра Шамоту та голову фракції БПП Андрія Матковського в незаконному захопленні влади у міськраді та мерського крісла. На цей раз додалися звинувачення у непрозорому формуванні бюджету-2019 та вимога призначити аудиторську перевірку всіх управлінь міськвиконкому.

Проте перед дверима в сесійну залу таки виникла штовханина між "соціалістами", групою молодиків, що назвалися "представниками громадськості міста" та поліцією, яка швидко взяла ситуацію під контроль. Спочатку в залу пропускали лише тих громадян, які попередньо зареєструвалися на виступ, але потім зайшли всі бажаючі. Кілька активістів Соцпартії прорвалися до трибуни і намагалися її заблокувати, але поліція їх оточила і надалі попереджувала будь-які незаконні чи провокативні дії. Також проходи до трибуни заблокували все ті ж молодики спортивної статури, яких, вочевидь, пам'ятаючи безлади на минулій сесії, в якості громадськості запросив хтось з депутатів правлячої коаліції.

Під акомпанемент вигуків та звинувачень (дивно, що цього разу протестувальники прийшли без гучномовця та сирен) депутати ухвалили зміни до бюджету-2018, погодили нову ставку туристичного збору та перейшли до головного питання сесії - бюджету-2019. До трибуни, аби доповісти депутатам основні параметри міського кошторису на наступний рік, вийшла очільниця бюджетно-фінансового управління Тетяна Чумак. Втім, блокувальники не підпустили її до мікрофону. Тож довелося робити доповідь з місця у секретаріаті. Згодом, години через півтори після початку сесії, "соціалісти" організовано покинули сесійну залу. Олександр Шамота покепкував над ними словами з пісні гурту "Ляпіс Трубецкой": "Всё, ребята, харе, отработали лавэ".

Отже, заплановані у 2019 році доходи міського бюджету становлять 3 308 126 857 грн, що на понад 100 млн більше минулорічного показника. Видатки складуть 3 309 425 859 грн. Варто зазначити, що депутати також очікують на перевиконання дохідної частини бюджету-2018, а це близько 300 млн грн, які вони планують розподілити вже на наступній сесії в січні-лютому 2019 року.

Найбільше коштів дісталося управлінню освіти - 971,4 млн грн. Як зазначив після сесії Андрій Матковський, тепер полтавські школи забезпечені всіма необхідними коштами, в тому числі і господарської діяльності. Все це зроблено, аби повністю ліквідувати систему "поборів" у закладах шкільної та дошкільної освіти. Управління охорони здоров'я отримало 283,4 млн грн, управління соціального розвитку - 119,7 млн грн, управління культури - 124,4 млн грн, управління у справах сім'ї, молоді та спорту - 87,6 млн грн, управління ЖКГ - 588,9 млн грн, управління капбудівництва - 67,96 млн грн, а управління з питань містобудування та архітектури - 11,2 млн грн.

Ухваливши низку змін до чинних міських програм та затвердивши кілька нових, депутати наостанок проголосували за припинення виплат компенсацій перевізникам за пільгові категорії пасажирів. На цьому Олександр Шамота оголосив сесію закритою.

Отже, складним ухвалення бюджету-2019 важко назвати. Депутати заздалегідь узгодили всі суперечливі питання, тож в сесійній залі списи не ламали, а швидко проголосували і в святковому настрої розійшлися по домівках. На післясесійній прес-конференції голови депутатських фракцій розповіли, що вважають ухвалений кошторис бюджетом розвитку, а не проїдання. І це перший такий бюджет в Полтаві за останні роки.

Проте вже з'явилися перші незадоволені рішеннями міськради. Це, в першу чергу, містяни, яких депутати позбавили пільгового проїзду в громадському транспорті. Тож днями в когорті протестувальників можуть з'явитися нові обличчя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme