Через борги Полтавського турбомеханічного заводу 17 будинків можуть залишитись без опалення

Влада Полтави звернеться до "Нафтогазу" з проханням продовжити термін сплати боргу до завершення опалювального сезону

З 1 квітня Полтавський турбомеханічний завод припиняє надання послуг з централізованого опалення та підігріву води жителям 109-го мікрорайону, у зв'язку з чим 17 будинків залишаться без тепла ще до кінця опалювального сезону. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на офіційний сайт Полтавської міськради.

Сьогодні, 27 березня, у міськвиконкомі відбулася нарада, на якій обговорили можливі шляхи вирішення проблеми. Заступниця голови правління АТ "Полтавський турбомеханічний завод" Галина Нерета розповіла, що збитки ПТМЗ можуть призвести до банкротства: "На минулому тижні ми отримали листа від "Нафтогазу", у якому йшлося про те, що 1 квітня нас відключать від комунального побутового газу. Сума заборгованості складає 9,9 мільйонів гривень. Тож, надавати послуги з опалення ми просто не зможемо".

Галина Нерета також повідомила, що борг населення складає більш ніж 4 мільйони гривень, а різницю в тарифах держава компенсувала підприємству востаннє у 2017 році за 2014 та 2015 роки. Станом на сьогодні компенсації від держави у розмірі 11,7 мільйонів гривень немає.

Заступниця мера з питань діяльності виконавчих органів Тетяна Юрченко зауважила, що влада звернеться  до "Нафтогазу" з проханням продовжити терміни сплати боргу, аби завершити опалювальний сезон. І вже тоді будуть вирішувати проблему 109-го мікрорайону.

Під час наради пропонували передати котельні ПТМЗ на баланс або в оренду "Полтаватеплоенерго", але представник підприємства відмовився, оскільки тоді саме їм доведеться сплачувати борг. Перший заступник міського голови Андрій Лямін зауважив, що в такій ситуації існує необхідність переведення споживачів 109-го мікрорайону на котельню "Полтаватеплоенерго", що по вулиці Квітучій. Проте у "Полтаватеплоенерго" стверджують, що в цьому разі їм треба 30 млн гривень на заміну котлів, труб, насосного та іншого обладнання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава