Черговий "мейнстрім" чи оберіг на все життя: Що полтавці вкладають у свої татуювання

Серед полтавців малюнки на тілі набули особливої популярності, дехто робить їх заради краси, інші ж вкладають у татуювання глибокий сенс та наділяють їх магічною силою, що додає впевненості в собі

Черговий "мейнстрім" чи оберіг на все жи…

Мистецтво татуювання з кожним роком набуває все більшої популярності серед полтавців, та мало хто знає, що історія малюнку на шкірі почалася ще в епоху Льодовикового періоду. Раніше татуюванням займалися різні світлошкірі племена, малюнки могли відображати приналежність до певної особливої групи або положення в сім'ї, як у японських народів.

У європейців татуювання набуло популярності як метод прикраси свого тіла, але до ХІІІ століття, через вплив християнства, малюнки по тілу були темою-табу. Перші татуювання вважали магічно-лікувальними, існує і думка, що вони несуть собою закодовані символи та можуть впливати на людську долю.

Серед полтавців є і такі, що не надають своїм татуюванням "паранормального" значення і вважають їх просто способом самовираження та яскравої прикраси для тіла. Інші ж – довго зважувались на подібний вчинок і вкладають у малюнок глибокий сенс та віру.

У ряди останніх відноситься і 20-річна полтавка Софія. Дівчина ще зовсім юною мріяла про татуювання, але батьки заборонили робити будь-які маніпуляції зі своїм тілом до повноліття. Тож, у неї було вдосталь часу обрати задум такого бажаного малюнку. Софія довго не чекала – записалась на сеанс до тату-майстра прямо у День свого народження. Ескіз полтавка малювала сама, продумувала кожну деталь. Дівчина дуже любить тварин, тож обрала для малюнку оленя, що характеризує цілі, до яких вона прагне та її саму – силу, справедливість, пристрасність та достаток.

Нещодавно дівчина вирішила доповнити своє татуювання улюбленими квітами - піонами, які "притягують" щастя та вдачу.

А 24-річний полтавець Артур від самого початку знав, яким малюнком прикрасить своє тіло. Юнак довго грав у панк-рок гурті, музика у його житті посідає важливе місце, тож свою любов до неї він вирішив увічнити і на тілі.

Також хлопець має тату у вигляді птаха-орла, що символізує пильність, швидкість та свободу.

Глибокого значення своїм татуюванням надає і 25-річний Владислав. На одній руці юнака чорно-біле татуювання у полінезійському стилі. Подібні тату набули популярності завдяки своєму складному, химерному і незвичайному орнаменту, що складається зі спіралей, хвиль, зигзагів та геометричних фігур. Такі малюнки, каже Владислав, мають сакральний сенс. У нього це – сонце, що означає вічність, взаємозв'язок і безперервність життя та смерті. Тату хлопця, якщо вірити міфології, притягує тепло, щастя, добро та успіх.

Іншу руку Влад вирішив "забити" кольоровими малюнками та присвятити Богам. З однієї сторони Ра - бог Сонця, який шанувався як творець світу. Такий малюнок символізує велич, божественну силу та найвищу владу. Своє місце на тілі юнака зайняв і давньоєгипетський бог Анубіс, шанування якого було тісно пов'язане з культом мертвих.

Хлопець каже, в сучасному тлумаченні Анубіс вважається богом, що відкриває шлях. З часом хлопець планує повністю замалювати руки змістовними татуюваннями, тож зараз вже думає над ескізом-продовженням.

Тату у полінезійському стилі обрав для себе і 22-річний Станіслав.

Також серед полтавців є популярними татуювання-написи і символи. 37-річна полтавка Жанна увічнила на своєму тілі напис "Subter alis angeli", що у перекладі з латинської означає "Під крилами янголів".

45-річна Світлана лише кілька тижнів тому зважилась на своє перше таутювання – зірку Давида, зображення належить до іудейської символіки.

А ось 21-річна Вероніка своїм татуюванням особливого потаємного символізму не надає. У такий спосіб дівчина хоче прикрасити своє тіло. Говорить, прийшло у голову зробити черговий малюнок – пішла і зробила, не задумуючись, набридне він їй з часом чи ні. Перше своє тату Вероніка зробила ще у 17-річному віці і за тиждень вже планує набити третє, та й на цьому зупинятись не збирається. Батьки, розповідає, були категорично проти, адже донька здобуває професію юриста. Проте, з часом змирились, а зараз навіть допомагають обирати ідеї для наступних малюнків.

А 23-річна Аліна пожалкувала про татуювання, яке зробила ще неповнолітньою. Говорить, причиною стало перше кохання, втрата здорового глузду. На роковину відносин з хлопцем дівчина зробила тату у вигляді першої букви його ім'я. З хлопцем розійшлась, а не найприємніші спогади залишились на тілі назавжди.

Чотири роки Аліна відповідала на питання про татуювання, але потім терпець увірвався. Одразу дівчина думала звести малюнок, що завдяки сучасним технологіям не є проблемою, але не захотіла залишитись з видимим шрамом. Вирішила "перебити" старе татуювання новим, але довго та ретельно обирала той малюнок, який гідно прикрасить її тіло, повний глибокого сенсу саме для неї. На питання, чому саме годинник, дівчина відповіла, що її найголовніший ворог –невпевненість в собі. І щоразу, коли виникають сумніви чи страх, дівчина дивиться на тату, яке нагадує – час плине з невпинною швидкістю, тож треба насолоджуватись життям сповна.

Є серед полтавців і ті, що давно мріють про татуювання, але вагаються через підозри у нестерильності інструментів та переживання за ймовірні наслідки.

Майстри ж запевняють – працюють як лікарі, і кожен клієнт може прослідкувати за цим. Разом обирають ескіз, готують робоче місце, під рукою постійно дезінфікуючі засоби.

"Бавитись" з такими речами, кажуть, ніхто б не ризикнув, тому ретельно дбають про свою репутацію та в жодному разі не порушують правила гігієни.

Окрім того, працівники тату-салонів завжди попереджають про можливі наслідки, наприклад, набряки у специфічних місцях, та правила, яких необхідно дотримуватись бажаючим зробити татуювання. Тату-майстри наполегливо не рекомендують вживати алкоголь перед сеансом, щоб не спричинити надмірну кровотечу. Також не бажано напередодні пити каву, щоб не було перепадів тиску. Кажуть, головне - обов'язково гарно виспатись та поїсти, аби організм не дав збій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme