ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чим відповість Шокін на затримання своїх прокурорів

Гучне затримання двох прокурорів є ударом по Віктору Шокіну. Тепер він має або не менш гучно відповісти, або "залягти на дно"
Depo.
6 липня 2015 22:00
ФОТО: depo.ua
Чим відповість Шокін на затримання своїх прокурорів
Чим відповість Шокін на затримання своїх прокурорів

Спецоперація СБУ та заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе проти голови слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна та заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця є подією аж ніяк не пересічною. Справа не лише в високопосадовцях-хабарниках та шалених вилучених сумах. Сьогоднішнє затримання якщо і не ламає усю систему, що існувала в українських правоохоронних органах десятиліттями, то доводить, що тепер геть ніхто не застрахований від епізодичних "антикорупційних пострілів".

Пікантності ситуації додає інформація про роль заступника Шокіна Володимира Гузара, який нібито порушив справу проти Сакварелідзе та намагався порвати посвідчення слідчого, що проводив затримання. І хоча сам Гузар на прес-конференції заперечив і наявність справи, і конфлікт зі Сакварелідзе, але диму без вогню не буває. Обоє затриманих вважалися людьми Гузара, а останній - людиною Шокіна, і за всіма неписаними правилами їм ніяке СБУ чи Секварелідзе жодним чином не загрожували. Так, СБУ з прокуратурою завжди недолюблювали один одного, а грузин-реформатор і приходив на посаду для внутрішніх чисток у відомстві, але подібного в Україні ще не траплялося.

Тепер же, як бачимо, що правила "не чіпати своїх" більше не існує, а вчасно викладені в мережу фото з місця затримання з пачками доларів роблять спробу захистити невдах-прокурорів сміхотворною та й неможливою. От Гузар і змушений підтримувати Сакварелідзе та заявляти про антикорупційну спецоперацію в середині ГПУ, розуміючи, що ні в кого попри всі "криші" ніякої індульгенції від спецоперації не має. В той же час не можна виключати, що Сакварелідзе зіграв на випередження, і тепер будь-які справи проти грузина просто неможливі, адже сприйматимуться як жалюгідна спроба помститися.

На "ляпас" із затриманням прокурорів ГПУ мала б відповісти чимось не менш гучним і резонансним, тим більше в світлі нещодавних провалів з втікачами Сергієм Клюєвим та Антоном Чернушенком та цілком реальних перспектив повторити цей фінт для Шапакіна і Корнійця. Але здається, запропонувати Шокіну зараз нічого, тому в найближчому майбутньому ГПУ просто "заляже на дно" і не привертатиме до себе зайвої уваги.