Чим жила Україна: Арктичний Мелітополь, "крихкі" світлофори та сніговик замість Леніна

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Арктичний Мелітополь,…

Життя не йде – біжить. Навіть морози темп українців не уповільнили. Перший місяць нового року проводжали по коліна у снігу, махаючи лопатою

Київ

Егоїзм сягнув апогею. В аеропорту "Київ" жінка спокійно покинула свою кицьку, з якою спочатку мала намір полетіти до Мінська. Належних документів для перельоту пухнатої господарка заздалегідь не підготувала, тож без сумнівів лишила подружку у терміналі, а сама сіла на літак. Та така красива кішка довго не пробула на самоті. Вже скоро завдяки соцмережам їй знайшли нових господарів.

У автолюбителів свої таргани в голові. Київські водії придумали собі нову розвагу - їздять з бетонною напівсферою під днищем. Зокрема, один з водіїв зумів протягнути бетонний кругляк біля станції метро "Контрактова площа". Отакі от забави у водіїв, пішоходам їх точно розумом не осягти.

Скільки там тої зими. Не встигнемо озирнутись, як вже скоро від снігу лишаться самотні калюжі, а все за вікном нагадуватиме про березень. Весна принесе до столиці туристів і шукачів пригод. Для них навіть новий хостел придумали – у вагоні метро. Один бізнесмен придбав два вагони метрополітену за 546 тисяч гривень. Над хостелами працюватимуть дизайнери. Тож, гостей чекатиме щось більше, ніж просто ліжка та ті монітори вгорі, які показують зупинки станцій.

В оригінальний спосіб цього тижня нагадав про себе мер столиці Віталій Кличко. Якщо минулого тижня він красувався біля ополонки, то цього разу змусив почухати потилицю представників медіа міркуваннями про себе. "Мене можуть звинувачувати, що я не Цицерон, не дуже красиво говорю. Але мені байдужі оцінки того, як я говорю. Головне - як оцінюють те, що я роблю. Важливий результат справ, а не слів. Як і в спорті", - сказав він журналістам у Давосі на форумі. Сказав, як відрізав.

Донбас

Українські бійці на Донбасі заради цікавості під виглядом бойовиків в одному з прифронтових селищ вирішили поговорити із звичайним перехожим містянином. За його словами, все їх село за Захарченка, досі чекають на "русский мир" і показав дорогу, як оминути українській блок-пост. На останок дідусь зітхнувши, додав, що насправді людям байдуже, яка буде над ними влада. Головне, аби в людей пенсії не відбирали.

Добряче ж вхурделило у Сіверськодонецьку. Сніг так щедро засипав всі вулиці, що сам очільник міста відчув обов'язок вийти на двір, взяти до рук лопату та показати, як треба розчищати місто. Валентин Казаков та коли очистили підходи до міськради, тротуари і сходинки. От якби в кожному місті мери під щас хурделиці так працювали!

Львів

Де ще можна прокатитись із вітерцем та з морозцем, як не у Львові. Освіжитись можна прямо у громадському транспорті, проїхавшись до потрібного місця у маршрутці з вибитим склом. Дивує те, що дірка у вікні та гострі лякаючи шматки скла не стають причиною для водія щодо сходження з маршруту. І для людей також.

Стрибки валюти на тижні насторожили львів'ян. Застережливі містяни побігли до обмінних пунктів зі своїми заощадженнями. Воно й правильно, бо хто знає, що там буде з гривнею. Сподівання на краще, але готуватись варто до гіршого.

Тим часом швидкісним потягом Інтерсіті+ сполученням "Київ-Львів" подорожувала співачка Руслана. Все б добре, якби під час руху вандали не кинули у вікно потяга камінюки. Не ясно, кому саме було адресоване те каміння, але впало на коліна саме Руслані. За словами артистки, ніхто не постраждав, а пасажирів, аби не мерзли, пересадили у порожній вагон.

Кохання – цікава річ. Якщо це почуття до кінця не зрозумів у молодості, то не біда. Надолужити можна будь-коли. На Львівщині 50-річна жінка народила від 60-річного чоловіка дівчинку. Для чоловіка це перша дитина. Тепер він думає, як би йому до 100 років дожити.

Луцьк

Поповнення трапилось і у луцьких мавпочок. У зоопарку у зелених мартишок, які мешкають тут вже три роки, народився хлопчик. До слова, у зелених мав вже є один синок, народжений у 2016 році. Звати його Аватар.

Дніпро

Раніше тут стояв кам'яний Ленін. Тепер – сніговик. У Верхньодніпровську, у центрі міста на постаменті, де колись височів "вождь", тепер красується сніговичок. На сніговика зверху люблять сідати птахи, а містяни досі гадають, хто автор цієї зимової інсталяції.

У Павлограді визнали, що світлофори давно час змінювати на нові. Міська влада зараз займається пошуком 700 тисяч гривень на їх модернізацію, а може й заміну, бо на ті світлофори, що є зараз, дивитись сумно. Пластмаса кришиться, замки розсипаються, світлові лінзи старі, як світ. Термін експлуатації світлофора - 5-6 років, а ці перевищили термін роботи у два, а то і три рази.

Тепер і з похорон можна зробити справжній "івент". Було б натхнення. У Дніпрі одна з фірм, яка спеціалізується на виготовлені "еко-трун", які з часом розкладаються у землі, влаштувала фотосесію "зимової колекції домовин" із дівчатами-моделями. Труни гарні, дівчата теж нівроку. Споглядаючи таку труну одразу задаєшся питанням - чи є життя після смерті. Для однієї з учасниць фотосесії з креативною труною, Валентини Малої, психолога, учась у проекті стала можливістю побороти страх смерті. Дівчина каже, що труни не притягують смерть, а гарманізують людей та надають відчуття безпеки. "Щоб ми отримували травматичний досвіт втрати близьких у інших фарбах… Щоб цей досвід пройшов у більш м'якій атмосфері, щоб ми не боялися за своє майбутнє…", - пояснила психолог.

Не сидиться і прибічникам перейменувань. На сайті адміністрації президента з'явилась петиція з вимогою перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську. Згідно петиції, на території області існували усі головні козацькі Січі: Томаківська, Микитинська, Базавлуцька, Чортомлицька, Підпільненська. До того ж область є колискою козацької слави. Тож бути Дніпропетровщині Січеславщиною чи не бути – побачимо.

Коли на дворі лютують морози, більшість містян рятують гарячі батареї. У Дніпрі прихильники новацій пішли всупереч традиціям та на фасаді будинку встановили сонячні батареї. Будинок не вживає опалення з мережі, його зігрівають теплові насоси. Власники будинку підрахували, що сума взятої взимку електроенергії з мережі з традиційних джерел буде вирівнюватись тією, що вони вироблятимуть та постачатимуть влітку.

Харків

У Харкові показали на відео, яким буде зоопарк після потужної реконструкції, в яку "вбухають" мільярди гривень. Якщо вірити відео, то буде щось неймовірне, наче "Парк Юрського періоду". Але як воно буде насправді, треба набратись терпіння і дочекатись.

Некерована агресія – це завжди безглузді вчинки. Один харківський хуліган через поганий настрій вибив шибки у вікнах суду. Тепер в його руках підозра, а до суду доведеться ходити і не раз.

У Центрі реабілітації рукокрилих харківського екопарку врятувати небачену кількість кажанчиків. Компанія із 979 рудих вечірниць зимувала в щілинах балкону багатоповерхівки. Під час ремонту їх розбудили, на додачу зруйнували їх щілини-ліжечка. Фахівці центру вчасно потурбувались про кажанів – забрали до себе на реабілітацію та відгодовування. Кажанам для успішної зимівлі потрібно запасатися жирком, а ці худі-худесенькі, добре, що в хороші руки потрапили.

Одеса

Може, така мода на помічників депутатів і до Верховної Ради дійде, але поки "віджигають" лише в Одесі. Тут помічником депутата Палпатина стала …чарівна Дарт Вейдер. Дівчина допомагає депутату міськради Дмитру Палпатіну. І тут не до жартів, бо Вейдер має відповідне офіційне посвідчення.

У цьому році в Одесі запрацює "швидка" для тварин. Якщо тварина потрапила у біду, їй можна буде викликати фельдшера, а якщо пухнастику буде геть погано, то його можна буде відвезти у ветеринарну клініку. От якби тварин на додачу ще й люди не мучили – ото б зажили тоді!

В Одесі трирічна дитина вразила фахівців з Нaціонaльного pеєстpa рекордів Укpaїни. Маленька дівчинка без допомоги дорослих самостійно перепливає 25-метpовий бaссейн. Цікаво, що батьки не ставлять мети для дитини йти у професійний спорт. Просто хочуть, аби дитина добре плавала.

Загрались. На території морського торгового порту прикордонники затримали чотирьох озброєних юнаків. Хлопці так захопилися грою , що не зчулись, як потрапили до міжнародного пункту пропуску. Прикордонники у "гравців" вилучили макети АКМ, АКС, два магазини під набої 7,62 мм, навчальну гранату Ф-1, 4 ножі, стартовий пістолет Glok, кайданки, саперну лопатку, радіостанцію NKT-R3 та два ліхтарі. Так хлопці після реального затримання незчулись, як опинились поза грою.

В Одесі днями почало випаровуватись море. Правда, тривало це не довго. Через те, що температура води є більшою, ніж температура повітря, з поверхні Чорного моря йде випаровувавння води. Явище красиве, але пляжі пусті. Навіть "моржі" поки вдома відлежуються.

Запоріжжя

У Мелітополі "сказився" вуличний градусник, встановлений на рекламному стовпі. Несправний пристрій лякає містян "арктичними" показниками: температура повітря може змінитись від -61°С до -30°С. Певне, хтось його підкрутив, аби люди не розслаблялись.

Хочеш у футбол грати – вчись сніг прибирати. В морозний січневий день замість тренування гравці "Металурга" прибирали з поля сніг. Правда, зі світлин, які потрапили у мережу, почали кепкувати. Одні називали це покаранням за невдалий виступ на недавньому "меморіалі Макарова", інші радили футболістам, які останнім часом показують низькі результати, перекваліфікуватися у двірники.

На Запоріжжі у люту зимову ніч у трансформаторну будку заліз погрітись вуличний кіт. Пухнастик не знав, що цим вчинком знеструмить ціле місто Пологи. Правда, що зараз твариною – у місцевій персі не пишуть.

У Бердянську за 56 днів зими 2017-2018 зафіксували рекордний мороз. Вночі стовпчик термометра опустився до позначки -10°C, а вдень - до -7...8 °C. 25 січня для бердянців стало найхолоднішим днем року. Щастить же бердянцям.

Закарпаття

Закарпатцям точно не до морозів. Тут холодам на зміну приходить весняне тепло, а біля хат квітнуть проліски. Ці квіти у народі називають вісниками весни, тож можна уявити, що тут за погодка буде лютому.

Буває, що бійкою може завершитись і матч з футзалу. В Ужгороді на матчі між командами "Минай" і "Алекс" сталася бійка між гравцями і фанатами. Розпочалось все із сутички між футболістами. Далі, виявилось, що охочі помахати кулаками є не лише серед спортсменів команд. На поле вибігли уболівальники, які напали на представників гостьової команди (спортсмени в біло-синій формі). Кілька сильних ударів в голову отримав гравець під №3 Олег Допілка. Словом, де б вони ще такий "махач" влаштували, як не тут.

Прикарпаття

В Івано-Франківську півсотні бабусь та дідусів, які не мають рідних, завдяки волонтерам безкоштовно сходили на фільм-казку. І навіть від таких рідких проявів доброти до себе пенсіонери відчувають велике щастя. Навіть у старості, в самоті, життя продовжується і сходити в кіно – це краще, аніж дивитись одноманітні вечірні новини.

Вінниця

Новини з Калинівського арсеналу. Як розповіли у військовій прокуратурі, вже опитано 1300 свідків та проведено чотири слідчі експерименти. За час слідства обсяг зібраних матеріалів у провадженні складає вже 62 томи. А от повідомлення про підозру досі нікому не вручене. Далі буде.

У вінницькій бібліотеці ім. Тімірязєва відкрили унікальну виставку про українське книгoдрукування XVIIXXI століть. Всі, хто любить дух старовини, можуть подивитись на кириличнi видання Львiвськoгo Ставрoпiгiальнoгo братства та Пoчаївськoї лаври, примiрники з Києвo-Печерськoї друкарнi та книги ХIХ ст. з рiзних українських земель. Дивитись – нехай дивляться. Аби лише руками не мацали.

Доки українці сумлінно платять за зимову комуналку по шалених тарифах, складають гроші, знаходяться люди, яких плата за комунальні послуги ніяк не турбує. Вінничани заборгували за тепло та гарячу воду 48 млн гривень, а серед бoржників є і рекoрдсмен, який завинив 196,5 тисяч гривень. Поки що чоловіка ввічливо просять сплатити борги. Поки що.

Байдуже, що на дворі холодно, головне, що серце гаряче. На Вінниччині живе 58-річний прогрaміст, який весь рік ходить у літньому одязі, бо не відчувaє холоду. Чоловік навіть не тримає у шафі курточок та теплих шапок, бо точно знає, що це для нього зайвий мотлох. Правда, має пальто,я ке не носить. Чоловік був би радий і опалення вимкнути в хаті, але не може: дружина та донька таке випробування не витримають.

Кропивницький

Буває і таке. Нa Кропивниччині совa втеклa з лісу до людей зa порятунком. На пташину полювали, але сова змогла врятуватись та прилетіла до людей з пораненим крилом. Сіра степова сова потрапила у добрі руки: люди роблять їй медичні процедури, які порадили ветеринари, мaсaж, добирaють спеціaльний рaціон, влaштовують прогулянки. Родина, яка опікується совою, через нову мешканку почала полювати на мишей. Пікантність совиного раціону в тому, що мишу вона має їсти щойно впійману, майже живу.

На Кропивниччині у магазині з багатообіцяючою назвою "Спокуса" дітям продали пиріжки із цвіллю. Після скарг мешканців сюди приїхала робоча група з координації та контролю ситуації на споживчому ринку. Члени комісії діставали з вітрини прострочені харчі, а продавці стояли з байдужими виразами обличчя. Така от "Спокуса" буває на смак.

Полтава

У Кременчуці нагородили пані Марію Цвєлих, яка прожила цілий вік. Від міста жінці подарували 5000 гривень, також жінка щомісяця отримуватиме стипендію у розмірі 1000 грн. За словами рідних, секрет довголіття пані Марії – це любов до праці. Воно й не дивно, бо праця дає сенс, тоді й жити є заради чого.

На Полтавщині через крадія із сараю в сарай довелось помандрувати породистим куркам. У Великобагачанське відділення поліції поскаржилась жінка, у якої з господарства зникли чотири курки породи "Адлер", вартістю 650 грн. Крадія невдовзі знайшли. Тепер за те, що на курок око поклав, йому світить в'язниця.

Правду кажуть, що у котів сім життів. Полтавський кіт, який вижив після 26 пострілів у голову, є цьому прикладом. Пухнастий переніс операції, вже іде на поправку. Правда, має проблеми із зором, але волонтери кажуть, що і зір може повернутись. Просто в котика гематоми на голові були дуже великі.

Хмельницький

На Хмельниччині закрили через антисанітарію хлібний цех. Хліб тут пекли у жахливих умовах, з повнім недотриманням правил гігієни. Фото цеху лякає. В Держпродспоживслужбі не називають виробника. Але чимдалі дізнаєшся про умови вироблення товарів щоденного вжитку, розумієш, що краще самому пекти навчитись.

Якийсь хмельницький вандал вкрав серце, яке було частиною інсталяції "Я люблю Хмельницький". Відтепер місце, де кріпилось це серце, осиротіло. Добре, що букви в назві міста цілі стоять.

Тернопіль

У Тернополі необачний водій грейдера так захопився чисткою снігу, що наїхав на легковик. Водій легковика, який в той час був у середині, ледь не посивів від шоку. Грейдер наїхав на капот, зім'яв бампер, пошкодив ходову. Отака вона зима, холодна, жорстока і непередбачувана.

Крим

У шкільних їдальнях Керчі зчинили бунт працівники самих їдалень. Не через якість харчів, а через постачальників. За словами працівників, їх ще змушують ігнорувати норми розкладки, технологію приготування їжі, аби заощадити гроші. Завищені, вважають автори звернення, і ціни на продукти. Працівники виклали всі скарги у листі та надіслали у міську "адміністрацію". Та чи допоможе.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme