Чим жила Україна: Бійка Дідів Морозів, лемури в гамаках та село з перцем

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди 

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Бійка Дідів Морозів, л…

Тиждень промайнув у передсвятковій біганині та складані планів на наступний рік. Про його головні події - у дайджесті Depo.ua.

Київ

У селищі Биківня під Києвом підрядник, який мав вирубати сухі та аварійні дерева, вирубав 1802 здорових. Правоохоронці хоч і оцінили збитки в 3,6 млн гривень, але здорові дерева на те саме місце вже не поставиш. Відкрили кримінальну справу, ведуть розслідування, бо якось же треба перевчити людей погане робити.

Хто від душі радів на тижні, так це тварини з Київського зоопарку. На День Святого Миколая мешканцям звіринця влаштували справжню вечірку: левам зробили пісочницю та будинок, черепахи відривались з гірляндою із салату, слон Хорас бавився купою іграшок, а лемури стрибали в гамачках і раділи новому дзеркалу. Правда, найбільше розважались бізони, які руйнували сніговиків та терлись об них підборіддям. У кого людям варто повчитись не стримувати себе в щасті – так це точно в тварин.

У департаменті охорони культурної спадщини КМДА надумали розробити науково-проектну документацію для подальшої підготовки досьє на номінацію щодо включення Хрещатика до Попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У департаменті впевнені, що почати варто з напрацювання підготовчих матеріалів до викупу аварійних пам'яток культурної спадщини та повернення до комунальної власності. Але у цьому питанні без Верховної Ради не обійтись.

Донбас

У Торецьку знову епопея через воду. Точніше, через її відсутність. Все через бойовиків, які гатили з артилерії та пошкодили ділянку водогону діаметром 900 мм "Горлівка – Торецьк". Правда, не все так погано: у Торецьку є резервуар питної води об'ємом 10 000 кубометрів, в якому зараз 2 500 куб. м води. Обіцяють воду подавати погодинно, також обіцяють підвозити – словом, рятують людей, як можуть.

В той самий час на площі Леніна у Донецьку зібрали каркас центральної ялинки "ДНР", яку планують відкрити 21 грудня. У дизайні останні роки використовують червоний, синій та чорний кольори – все це символізує прапор "республіки".

Документальний фільм про хлопчика з Донбасу "Віддалений гавкіт собак" (The Distant Barking of Dogs) потрапив в шорт-лист премії "Оскар". Картина вже отримала 25 нагород і номінувалась на кращу стрічку Європейської кіноакадемії. Співавтори фільму тішаться, що опинились поруч із дуже сильними конкурентами, і від цього аж дух захоплює.

Львів

У львів'ян-кінолюбів свято: їм обіцяють відновити кінотеатр на Коперника, який перестав регулярно показувати фільми з червня. Це безпрецедентний випадок в історії кінотеатру, який з 1912-го року транслював фільми навіть під час німецької та радянської окупацій. У міськраді вважають, що рішення щодо подальшої долі кінотеатру треба приймати саме на сесії. Правда, на якій саме – поки не кажуть.

На кінець року у Львові розпочали роботи зі знесення 30-метрової стели, яка є частиною Монументу слави на Стрийській. Демонтаж стели виллється бюджету у 295,8 тис. гривень, а завершити демонтаж планують до 31 грудня.

Все колись буває вперше. На площі Соборній у Львові вирішили встановити перший майданчик з підземними контейнерами для сміття. Він з'явиться біля торгового центру "Роксолана". Спочатку підземний майданчик думали поставити на вулиці Словацького, проте фахівці виявили додаткові мережі і вирішили не ризикувати. Аби не було потім "салютів" сміттєвих з-під землі.

Дніпро

У військовій частині 3024 Нацгвардії новобранці мало того, що присягнули на вірність українському народові, так ще й дехто освідчився своїм дівчатам. Чого-чого, такого на плацу дівчата не очікували і сказали хлопцям "Так".

У Нікополі мешканцям вулиці Залиманної щодня доводиться перестрибувати річку бруду. Велетенські калюжі утворились через прорив труби. Люди багато разів повідомляли у водоканал, однак за місяць комунальники так і не приїхали. А варто було б, бо вода підтоплює будинки і навіть стікає у водосховище.

У Дніпрі рятувальники до дня Святого Миколая влаштували вечірку містом. Відривались, як могли: грали на баяні, танцювали у панорамних куточках міста, розважали дітей, ще й слова пісні "в яблучко" підібрали: "Бо зібрались тут хлорці не прості, а найкращі в світі вогнеборці".

У передчутті новорічних святкувань водій однієї з дніпровських маршруток встановив ялинку прямо в салоні і прикрасив її скляними іграшками. Пасажири, потрапивши в такий салон, одразу забувають про клопоти та проблеми і насолоджуються поїздкою. А завсідники транспорту кажуть, що ялинка саме в цій маршрутці була і минулоріч.

Харків

20-річну харків'янку Єлизавету Яхно визнанали кращою спортсменкою з синхронного плавання 2018 року. Дівчина є чотириразовим призером чемпіонату світу і семиразовим призером чемпіонату Європи з синхронного плавання. А на додачу до титулів Яхно просто гарна дівчина.

В судовій епопеї мера Харкова несподіваний поворот: суд у Полтаві переніс розгляд справи Кернеса та його охоронців на невизначений термін. У суді повідомили, що суддя Нізельковська Л.В. пішла на лікарняний. Але не варто розслаблятись. Далі – буде!

СБУ запобігла черговому підриву на Харківщині. Правоохоронцям вдалось затримали жителя Луганської області після закладання бомби на залізничних коліях на межі Харківської і Луганської областей. Вибух готували представники "Міністерства державної безпеки "Луганської народної республіки", а організатором диверсії, за версією СБУ, є уродженець Саратовської області Росії Єгор Дубровкін, який раніше працював у СБУ.

Харківські військові почали відпрацьовувати завдання з прийняття на озброєння нової автоматизованої системи управління для ЗСУ. Після величезної кількості різних тестів та польових випробувань фахівці дали позитивну оцінку. Кажуть, що система інноваційна, легка в керуванні, сучасна, і, що не менш важливо – швидка

Одеса

На тижні хвилі штурмуючого моря в Одесі розсікали "моржі". Температура води становила приблизно + 3 градуси, шторм - 7 балів, а на відважних "моржах" з одягу лише плавки, купальники та шапочки, аби волосся не намокало. А ще "моржів" можна вважати щасливцями, адже взимку як море, так і пляжі – їхні.

У житті Дідів Морозів може трапитись все, навіть бійка. На Дерибасівській чоловіки, одягнені у костюми Дідів Морозів, "випускали пар". Один "Дід" на ім'я Тимур, як виявилось, був чемпіоном боїв без правил, інший – молодий "дідусь" на ім'я Мустафа (як він сказав, 15 років від народження, але на вигляд йому років 20). Як згодом з'ясувалося, чоловік із дівчинкою, які гуляли Дерибасівською, попросив Мустафу сфотографувати їх в компанії з Тимуром. Дівчинка рішуче відкинула дрібного Діда Мороза Мустафу і вибрала богатирського Тимура. Мустафа озлобився і, за словами Тимура, привселюдно заявив, щоб конкурент валив з-під ялинки. Ну а далі в хід пішли кулаки. Результат – вирвані бороди та репнуті штани.

Красуня з Одеси Олена Кравченко відростила волосся, яке сягає до двох метрів. Дівчина визнає, що це хоч і гарно, але доводиться повозитись: постійно ходить із заплетеним, розпускає раз на вихідні, а миє один раз на три тижні. Та що там ті клопоти у порівнянні з тим, коли на голові росте такий "скарб".

На Одещині селище Доброслав вражає країну своїми рекордами. Представники Національного реєстру рекордів зафіксували такі досягнення: наймасовіша благодійна акція, найбільша ялинка, виготовлена з ком пакт-дисків, наймасовіший танцювальний флешмоб Миколаїв, найбільша кількість Миколаїв з різних країн світу в одному місці і найбільші сани Святого Миколая. Добру славу рекордсменів здобули собі доброславці, а на додачу повеселились як слід.

Запоріжжя

У Мелітополі майстер паперової інженерії Олександр Брянцев створив власними руками паперове дивочотири найбільших собори світу. На кожну паперову будівлю майстер витрачає близько 1000 годин. Любить працювати з пепером і дружина майстра – разом вони виготовляють об'ємні книги, освоїли техніку архітектурного орігамі, а зараз захопились конструюванням соборів, які і представили на виставці у краєзнавчому музеї.

Яких лише див не трапляється під новий рік. Гарбузи перетворюються в карети, при великому бажанні старе взуття – на нові туфлі, навіть квіти посеред зими можуть заквітнути. Без приводу, просто так. Така аномалія спостерігається через відносно теплу і вологу зиму. Біологи стверджують, що після заморозків бруньки відпадуть, а рослина не постраждає.

Там, де поруч холодне море – зажди знайдуться і "моржі". Бердянські любителі бігу та зимового плавання організували святковий заплив на честь Дня Святого Миколая. Погода посміхалась моржам як ніколи -1° С та С – те, що треба для запливів на морозі.

Закарпаття

Як не крути, а пряники – це не лише смачно та святково, а ще й прибутково. На Фестивалі пряників в Ужгороді зібрали понад 20 тисяч гривень – гроші підуть на лікування Христини Яремчук, якій конче потрібна допомога. Відтак, роблячи пряникові будинки, ялинки, пряничних тварин, можна не лише створювати настрій, а врятувати комусь життя.

У Закарпатті є село, де так полюбляють паприку, що з перчин, нанизаних на нитки, можна створити "папричну штору". Або якщо не штору, то тематичну ялинку з перчин – паприки тут вистачить на будь-який найхитромудріший креатив. Тож, село Велика Добронь на Закарпатті можна сміливо вважати неофіційною перцевою столицею країни, бо паприки тут – хоч відбавляй.

Посеред тижня у Міжнародний аеропорт "Ужгород" прибув літак-лабораторія, який виконав тестові польоти для визначення працездатності спеціального обладнання. Літак-лабораторія випробовував функціональність маяка-дальноміра, який змонтували у тестовому режимі на летовищі. Далі маяк буде введений у постійну експлуатацію, а результати польоту внесуть в Аеронавігаційний збірник.

Вінниця

На перилах Київського мосту у Вінниці відтепер нікому не буде самотньо - тут оселилась "мила компанія". Міні-скульптури гусочок, голубів та котів створюють настрій тим, хто проходить повз, а сам міст став ще привабливішим для любителів селфі. На додачу міст ще й блакитними вогнями підсвітили – така краса неймовірна.

Засяяв святковими вогнями і житловий будинок на Соборній, 101. Що не кажіть, а Вінниця з кожною зимою стає дедалі романтичнішою.

У вінницькому обласному краєзнавчому музеї готуються до свята національної кухні "Чим хата багата, тим і рада". Народна кухня – це така ж культурна спадщина, як то література чи мистецтво. Правда, їжу так надовго не покладеш в експозицію – максимум на півдня. А далі справа за малим: те, "чим хата багата" стане прекрасною вечерею музейчикам та організаторам. Учасниками свята кухні цього року стануть товариства Вінниччини, які представлятимуть українські, польські, білоруські, грузинські, єврейські, німецькі, азербайджанські та ромські національні стави.

Кропивницький

Ох вже ці молоді коні! Постійно сунуть носа у не свої конячі справи. Добре, що поруч завжди є рятувальники, які вчасно можуть і коня з паркану витягнути і втішити і позитивом зарядити. На тижні біля стадіону на вулиці Барболіна між елементами огородження застряг саме такий неслухняний кінь. Рятувальникам довелось попрацювати бензорізом. Ото коню наука буде!

Кропивниччину узимку сміливо можна вважати краєм благородних чоловіків. Традицію розчищання свого населеного пункту за людське "спасибі" підхопив 23-рiчний Ярослав Бiлiнський, який обладнав свого "Москвича" спеціальним пристроєм із непотребу, який валявся гаражi. Хлопець разом з родичем змайстрували снiгоочисну лопату, прикріпили до автівки і все, пристрій для боротьби з кучугурами готовий.

Те, що дива трапляються саме тоді, коли їх менше за все чекаєш, довів водій однієї з маршруток Кропивницького, який на день Святого Миколая не брав зі школярів гроші за проїзд та ще й пригощав їх цукерками. Поїздка в транспорті перетворилась для дітей на справжню "Святомиколаївську вечірку".

Полтава

На тижні стало відомо, що обласний бюджет Полтавщини не може повністю профінансувати ремонт летовища. Відтак, в облраді вирішили частину аеропорту передати у державну власність. Лишається сподіватись на державну програму, яка передбачає кошти на розвиток аеропортів.

Робота над дорогою "Київ-Харків" під Полтавою кипить. У переходах на трасі у Копилах з'являться світлофори з кнопкою виклику, будуть метеостанції, камери спостереження. Словом, не дорога має бути, а пісня! Аби ще люди їздили обережно.

Хмельницький

А от Хмельницькому аеропорту пощастило більше, ніж Полтавському. Тут потроху купують обладнання, необхідне для відновлення польотів. Вже і радіостанція є, яка буде обслуговувати малі повітряні судна, є і своя радіочастота. Зараз радіостанція проходить комісію з сертифікації. І, не дивлячись зиму, працівники готують аеропорт до обслуговування малої авіації. Бо дуже сподіваються, що це підштовхне до співпраці з малим і середнім бізнесом.

На Хмельниччині досі триває акція "Ялинка бажань". Всі, хто не байдужий до дітей з малозабезпечених сімей, дітлахів з особливими потребами, дітей, які виховуються одним з батьків, або у сім'ях учасників АТО, переселенців, можуть приєднатись до цієї ініціативи та зробити малечі подарунки. "Фішка" в тому, що листи написані дітьми, вішають на ялинку. Далі волонтери запрошують усіх охочих здійснити дитячі мрії.

Їздили, їздили, а під кінець року виявилось, що у "Хмельницькелектротрансі" не вистачає кондукторів. За збирачів коштів працюють водії. На підприємстві кажуть, що за це водіям доплачують, правда, у "години пік", без кондукторів не обійтись. Бо у звичній ранковій "давці", коли люди їдуть як шпроти в банці, охочих лізти до кишені за грошима не так вже й багато. Треба ж комусь підбадьорювати людей фразою" "Передаємо за проїзд!".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme