Чим жила Україна: Лелека-крадій, дністровський крокодил та Добкін на колесах

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Чим жила Україна: Лелека-крадій, дністро…

Цього тижня, по-справжньому весняному і навіть спекотному, не хочеться акцентуватися на поганому. Тим більше, що і хорошого є що згадати.

Київ

Якщо на двір залетів лелека – це, кажуть, добрий знак. На Київщині от залетів один бузько на двір, схопив решітку – кажуть, від мангалу – і відлетів. Ну а що, лелеки – вони теж гріль хочуть. Жабенят там якихось, ящірок…

Взагалі, скільки всього було у столиці і області цього тижня – не перерахувати. Але хочеться фарб і краси. Шукати її треба на Майдані Незалежності. Добряче ввечері. Бо там 1 травня запрацювали музичні фонтани, ще й під нові пісні. Йти не хочеться.

Донбас

На жаль, Донбасів в Україні нині два: захоплений Москвою та мирний український, якому періодично "прилітає" від путінських головорізів. І новини у цих Донбасів різні. Новина перша: "молода республіка ДНР" так "розквітла", що в окупованій нею Горлівці закінчилися першачки – школи не можуть набрати учнів до перших класів. От би в них і бойовики так само закінчилися...

А от новина з мирного Донбасу: у Маріуполі, де "лютує хунта", стартував відомий на всю країну ГогольFEST". Вісім фестивальних локацій, вистави, музика, сміх. Коментарі, як то кажуть, зайві.

Одеса

Білгород-Дністровський напрягся від повідомлень, що на вулицях міста ловлять крокодила. Хоча найбільше напряглися, безперечно, місцеві копи, яких залучили до справи. Історія проста: власник екзотичної рептилії вивів її "погуляти" на свій балкон на п'ятому поверсі, а та з балкону випала. Невідомо, чи сильно забилася, але назад повертатися не схотіла. Тваринку таки зловили і передали власнику. Тепер вирішують, як його покарати.

Добряче здивували цього тижня місцеві контрабандисти: на Тузлівських лиманах група вчених випадково наштовхнулася на пару справжніх бункерів, призначених, вочевидь, для перевалки товару з суден. Один бункер мав розміри 2,5 м на 7 м, другий – 3,2 м на 10 м, висота обох – під два метри. Серйозно до справи підійшли дільці. Пишатися можна.

А от ким точно можна пишатися, так це одеситом Артемом Дмитруком та його дівчиною Анастасією Рудою. Дівчина на своїх тендітних, але міцних плечах винесла нагору Потьомкінськими сходами штангу в 40 кг, Артем – штангу вагою у центнер. Отакі от екстремальні розваги у людей.

Дніпро

У Кривому Розі зареєстрували незвичну петицію до міськради. Стосується вона маршруток. Але їх вимагають не прибрати з вулиць міста, як можна було б подумати а вдосконалити: прибрати сидячі місця, щоб народу влазило більше. І оплату брати не за людину, а за живу вагу – по 10 копійок за кілограм. Оптимізація – вона така, іноді непередбачувана.

Дивували цього тижня дніпровські АТОвці. Бійці 93-ї ОМБр, наприклад, приручили тарантула. Кажуть, спіймали при облаштуванні позицій. Тепер він живе на одному з командно-спостережних пунктів.

А ще у Дніпрі відбувся традиційний бал волонтерів та АТОвців "Мужність та грація". Музичний супровід забезпечив військовий оркестр оперативного командування "Схід". Учасників ведучі назвали "танцювальною сотнею". І правильно. Бо навіть під час війни не варто забувати про відпочинок і, звісно ж, танці.

Харків

Харківські метеорологи підбили підсумки квітня. І заявили, що другий весняний місяць був аномальним: середньодобова температура повітря мала складати 8,9°С, але стовпчик термометра доповз до 11,5°С з піком у 26,4°С 26 квітня. Ще не літо, а вже вжарило.

Кернес і його команда продовжують трощити місто, як їм заманеться. Цього разу не пощастило Саду Шевченка, де знесли чималу ділянку дерев разом з чималенькими міцними дубами. Навіщо це знадобилося місцевим чиновникам – таїна. Не звикли вони перед якимись там пересічними харків'янами за свої звітувати.

Тим часом Михайло Добкін вирішив показати, який він крутий, і похизувався покатушками на крутому мотоциклі. Соцмережі подиввилися і посміялися. Мовляв, Добкін на мотоциклі – це вже смішно. А за ним ведмеді на велосипеді…

Львів

Цього тижня на російських каналах було свято: у Львові "фашіствующіє молодчікі" вийшли на черговий марш. Та ще й який – на честь 75-річчя дивізії Ваффен СС "Галичина"! Дивно, але в реальності все відбулося мирно і без ексцесів. Навіть москаля жодного не розстріляли під Ратушею. Мабуть, не змогли наздогнати…

А от про події у Трускавці споживачі московського, прости боже, телепродукту так і не дізналися. Бо там не було ані молодчиків, ані емблем "Галичини". Там створили найбільшу у світі вишиванку. І запросили на флеш-моб "Вишиваний Трускавець" 17 травня. Словом, нічого страшного для пересічного мешканця запоребрика.

Запоріжжя

Весна не закінчилася, а літо вже прийшло. Принаймні, у Бердянську – на тамтешніх пляжах вже помічені перші відпочивальники. Більшість засмагає, найсміливіші вже плескаються у морі. Хоча море якраз поки що не лагідне – холодне. Але незабаром і воно прогріється, і на пляжах вже не буде де пахлаві медовій, смачній впасти.

А ще в Бердянську цього тижня святкували 100-річний ювілей. До "двічі круголого" ювілею дожила місцева мешканка Ганна Новак. При цьому в Бердянську вона живе зовсім недавно – лише 20 років. Перебралася у місто з села, коли їй було 80.

І наостанок – ще одна добра новина. У мелітопольському парку ім. Горького (а кого ж ще?) завелися лебеді. Спочатку туди підселили білу пару, а згодом з'явилися і двійко чорних собратів. Зараз пернаті обживаються на новій території. Краса і повна гармонія!

Закарпаття

По той бік Карпат вміють розважатися так, щоб всі як не заздрили, то обговорювали. На 1 травня в Мукачеві, наприклад, пройшовся голяка чоловік. Пройшов і зник. Копи, коли їм повідомили, навіть не здивувалися. Кажуть, що знають його, і такі перфоманси він влаштовує регулярно.

А ще на Закарпатті цього тижня влаштували перегони равликів. Задача кожного "гощика" була якнайшвидше подолати відстань у 35 см. Переміг равлик на ім'я "Лоліта" – він пройшов трасу, як справжній спринтер, лише за 27 хвилин.

І на останок – щоб заздрили. В Карпатах вже збирають білі гриби. І навіть продають – по 80 грн. Іншим регіонам про таку смакоту поки що доводиться тільки мріяти.

Хмельницький

Хмельницкий тішиться обновкам: в місті запрацювали новозбудовані фонтани. Віднині вода весело плескотітиме в парку Чекмана, на Привокзальній площі та – це найновіший фонтан – у Дендропарку. В мерії обіцяють не спинятися і встановити ще один водограй – на перехресті Свободи та проспекту Миру. Те, що треба на літо.

І про вічне й добре. Куди тільки не залізуть ті коти, а звідусіль діставай. Цього тижня хмельницькі рятувальники звільняли котеня з металевої опори. Вирізали отвір, витягнули халепу. Зворушені всі.

Кропивницький

Кропивницький – столиця польки. Може, комусь захочеться посперечатися, але "крити" нема чим, адже в місті цього тижня відбулося наймасовіше виконання цього танцю в Україні. На місцевій Дворцовій вулиці зібрався 781 учасник (схоже, комусь не дісталося пари). Танцювали так, що земля гуділа. І більш ніж вдвічі перекрили попередній львівський рекорд 2009 року, коли одночасно польку виконали 350 учасників.

Вінниця

Сумні новини з Вінниччини: там занепадає мальовниче село з романтичною назвою Оксанівка. Краєвиди там самі по собі чудові, але є й інша примітна цікавинка: власні "міні-Карпати" – скелясті виступи, у яких багато століть тому ченці наробили ходів, прикрасивши стіни таємничими знаками. Бути б селу з таким цікавим об'єктом туристичним осередком, але не склалося: нині в Оксанівці проживає лише кілька десятків людей. А шкода.

Не здаються немирівські поліцейські: поки що суд їм відмовив, але вони мають намір таки покарати місцевого священика Московського патріархату. Ієромонах Іоан (в миру – Дмитро Курмояров) з Тульчинсько-Брацлавської єпархії УПЦ МП на минуле 9 травня розмістив у себе на "Фейсбуці" стрічку-колорадку. Можна було б говорити про свободу волі та совісті, тільки от отець зі своїм свободами вже не вперше потрапляє в поле зору громадськості: то кіборгів відмовиться відспівувати, то московську агресію "гражданской войной" назве. Словом, чимало уваги мирському, причому виключно кремлівському, отче приділяє. Навіть про Бога подумати нема коли.

Полтава

Незвичайний забіг влаштували у Полтаві: змагання відбулося на території діючого Автоагрегатного заводу. Посприяв цьому директор підприємства, який сам є бігуном. Наймолодшому з учасників було лише 4 роки, найстаршому – 70. Загалом же участь взяли 290 людей. Бігали на відстань у 2 та 5 км. Організатори вже обіцяють влітку повторити. На картодромі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme