Чим жила Україна: Дорогі посадовці, їжаки-танцюристи та пластикове мистецтво

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Дорогі посадовці, їжак…

Третина літа пролетіла. Жнива у розпалі, хтось у передчутті відпустки з морем, а хтось насолоджується міні-вихідними, блукаючи в "грибних походах". Детальніше про будні українців – у дайджесті Depo.ua

Київ

Киян лякають вовками. Справжніми та хижими. В лісах Іванківщини почали частіше помічати сіроманців, а єгері стверджують, що вовків цього року більше, ніж минулого. Причина в тому, що кількість копитних тварин зросла, та зими в порівнянні з минулими не такі сніжні. Тепер вовки ходять лісами та клацають зубами, скулять, а деякі не соромляться і шукають собі їжу поблизу осель містян.

Вовки вовками, але дослідники знову говорять про забруднений Київ. За даними Cityscale, у центрі Києва показники досягли найвищої позначки забруднення. Друге місце в антирейтингу посідає район ст. м. "Деміївська" (Московська площа), далі – Солом'янський район, Шевченківський (в районі проспекту Перемоги) і Дніпровський райони. Тим, хто живе неподалік Гідропарку, Жулян, проспекту Науки і Багринової гори пощастило, бо це – найчистіші райони. Ось де можна дихнути на повні груди!

Ті, хто не звик чекати відпустки, влаштовують її прямо в місті. Нащо кудись летіти, бронювати готелі, як можна знайти зелену місцину посеред Києва, зняти майку та влягтись на лавці. Такою оазою служить деяким киянам стадіон "Старт", що неподалік метро "Лук'янівська". Бур'яни на трибунах створюють затінок, зелені хоч відбавляй, хіба що басейну бракує... Хоча насправді, звісно ж, все сумно: спортивна арена занепадає, а міська влада й пальцем не поворухне, аби хоч трохи привести її до ладу. Тільки обіцяє.

Донбас

У підрозділах ООС на лінії зіткнення снайперам роздали екіпірування вітчизняного виробництва. На українських підприємствах старались, як могли, відтак виробник обіцяє, що снайперський комплект забезпечує максимальну свободу рухів, дозволяє використовувати його в якості верхнього одягу, також його можна надягати на бронежилет і спорядження. Українським бійцям наче як сподобалося, а щодо балістичних окулярів вони кажуть, що ті не гірші за відомі американські.

Українських "кіборгів" в світі мають знатьи не гірше за Рембо або черепашок-ніндзя. От львівський художник Левко Квіт і постарався: закріпив славу про них у коміксах, домішавши трохи фентезі. Перш ніж творити історії про незламних "холодноярців", автори опитали 48 безпосередніх учасників подій. Замовити комікси, виконані у жанрі історичної документалістики, можна через Facebook-спільноту "Кіборги".

30-градусна спека не завадила бійцям поборотись за право називатися найкращим розвідувальним взводом Оперативного командування "Північ". Перемогу здобули захисники Світлодарська. На другому місці – розвідники з Попасної, а "бронза" – в оборонців Кримського. Ці підрозділи і змагатимуться за першість у змаганнях підрозділів Операції Об'єднаних сил.

Львів

Схоже, світ таки перевернувся догори дригом: котів вже використовують замість сторожових собак, а може їх скоро і замість сигналізації на капоти ставитимуть. Таку чудасію бачили у Львові на вулиці Науковій. На фото видно, як на автівках у дворі сидять пухнасті і пильнують направо й наліво, поки водії ходять по справах.

Факт є факт: у Львові майже щогодини стається аварія. Місцеві журналісти вирахували, що найнебезпечнішими для пішоходів є ділянка вул. Городоцької між цирком та костелом Ельжбети, переходи поблизу ТРЦ Forum Lviv та біля Оперного театру, а також відрізок просп. Червоної Калини від кінотеатру Довженка до ТЦ "Шувар". Найчастіше ДТП у Львові стаються по п'ятницях (17%), але в наступні два дні їх кількість різко зменшується, відтак на суботу припадає 11% усіх аварій, а на неділю – лише 9%.

Туристів від Львова важко відігнати. Навесні їх багато, взимку теж, а влітку ще більше. У обладміністрації повідомили, що кількість туристів, які відвідали Львівщину у 2018 році, збільшиться на 20%, ніж це було у 2017 році. Тягне шукачів пригод у Карпати (Сколівський і Турківський райони та національний парк "Сколівські бескиди"), Трускавець, Моршин, Східниця), а також у замки Львівщини. А ще Львів без фестивалів – не Львів. "Ту Стань", "Східницьке літо", Zaxid Fest, "Радісно Фест", Leopolis Jazz Fest, LvivMozArt, так і заблукати фестивалями можна.

Дніпро

У Дніпрі на Новому мосту водій зафільмував робочого, який посеред дня затіяв рибалку. Чоловік у касці спокійнісінько стояв біля краю мосту з вудкою, чекаючи, поки клюне. І, як то кажуть: "Нехай весь світ зачекає".

Липень у Дніпрі обіцяє бути особливим. 27 липня містяни спостерігатимуть два астрономічних явища: велике протистояння Марса, яке відбувається раз на 15 років і повне місячне затемнення. Під час великого протистояння Марса землян відділяє від цієї планети менш ніж 60 млн км, а в звичайний час між Марсом і Землею може бути і 200 млн км. В цей же день відбудеться повне місячне затемнення, яке вже охрестили найдовшим місячним затемненням в Україні. Тож варто "озброїтись" оптичними пристроями, позитивними думками і вірою в те, що в періоди місячних затемнень бажання матеріалізуються.

Ох вже ці жінки! У Дніпрі на тижні жінка не могла зняти обручку з пальця й викликала рятувальників. Коли бійці прибули на виклик, палець із каблучкою значно розпух. Тож чотири рятувальники звільняти палець жінки від каблучки ножицями для металлу, на додачу ще й пожежна техніка під будинком стояла. Певно, що про всяк випадок.

Одеса

Сміття в умілих руках може перетворитись на витвір мистецтва. Одеський художник Євген Хлєбніков у своїй майстерні взявся створювати із пластику художні експонати. Майстер вдихає в нього друге життя – так з'являються стільці, вази для фруктів, вазони, віяла та навіть іграшки.

Буває, щастя звалюється на голову саме тоді, коли його не чекаєш. На Одещині на території Кучурганської сільської ради привітали з днем весілля Юлію Карпову – дівчину з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Дівчині подарували житло, придбане на умовах співфінансування з районного та місцевого бюджетів. І за це не можна не потішитися.

На додачу на Одещині знайшли найчисленнішу родину, яка нараховує 346 людей. Очолює найбільший український рід 87-річний Павло Семенюк, який все життя працював у містечку Доброслав будівельником. Родина Семенюків – це ціла рота: 13 дітей (нині живих 10), 127 онуків, 203 правнуки і три праправнуки. Найстаршій донці голови родини - 66 років, а наймолодшим праправнукам ще й рочку немає. Родину скоро внесуть до реєстру Національних рекордів. Вміють же люди!

Харків

Час йде, і "Ленінів" в Україні замінюють на щось корисне. Наприклад, на фонтани. Саме з такою метою місті Барвінкове демонтували постамент, на якому стояв пам'ятник Леніну. Скоро там буде прохолода.

Посеред білого дня харківський поні вирішив, що народжений він не для страждань у великому місті, а для свободи . Конячка бігла повз станцію метро "Архітектора Бекетова" у масці "однорога". Харків'яни враз через соцмережі зробили його відомим, і через коментарі стало ясно, що тварина мала хазяїна, але, певно, в якийсь момент поні вирішив покласти кінець неволі та втекти.

Диво! Харків'яни почали активніше виплачувати комунальні борги. Статисти кажуть, що у травні 2018 року мешканці Харківської області сплатили за комунальні послуги 771,9 млн грн, що становило 151,3% нарахованих за цей період сум.

За постачання електричної енергії у травні 2018 року харків'яни сплатили відповідно 213,9 млн грн. Переплата відбулася за рахунок погашення містянами боргу попередніх періодів.

Прикарпаття

На Прикарпатті знавці грибів відкривають нові місця, де полюють на гриби-гіганти. Знаходять, викладають у Facebook отакі от "табуретки на одній ніжці", бо інакше не назвеш. Таким грибом і від ведмедя захищатись можна, і стукнути по голові того, хто відібрати ненароком надумає.

Закарпаття

Бджолярі б'ють на сполох: в Україні масово гинуть бджоли. У спілці пасічників кажуть, що це спричиняє мільйонні збитки та призводить до екологічних наслідків. В окремих випадках вдалося встановити одну з причин – комахи гинуть через пестициди. Пощастило лише Закарпаттю, бо тут не фіксують випадків отруєнь. А так практично у всіх областях бджоли труяться та помирають. Сумно.

У горах погода переплутала зиму з літом. Початок липня на горі Піп Іван ознаменувався снігом. Хоч і невеличким, але... Отака вона пані-погода – весела та непередбачувана, особливо у Карпатах.

Запоріжжя

На Хортиці часу дарма не гають. Майстри за кресленнями XVII сторіччя та майже автентичною технологією взялись будувати судно "дуб". Цікаво, що ролі суднобудівників приміряли на себе співробітники заповідника "Хортиця" та всі бажаючі. Згодом човен перевезуть ближче до реставраційних ангарів, а на воду спустять наступного року.

На Запоріжжі на заміну котикам, які "роблять день", прийшли їжачки, які веселим танком відмічали свій "шлюбний період". Парочка їжаків кружляла та "співала" - сопіла і фиркала. Знавці кажуть, що так виглядає традиційний шлюбний ритуал колючих.

Дорогі нині чиновники, ой, дорогі! На засіданні колегії облдержадміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області дійшли висновку, що ОТГ краю занадто багато витрачають на утримання посадовців. Половина з 48 створених на Запоріжжі ОТГ витрачає на утримання апарату 20% бюджету. В окремих громадах цей показник сягає третини та навіть майже половини видатків бюджету. А на дійсно важливі речі грошей не вистачає.

Вінниця

"Грибні розваги" та ще й із сюрпризами влаштовують собі і на Вінниччині. У лісaх між Жмеринським тa Бaрським районами один чоловік знайшов білі трюфелі, хоча спочатку збирався по звичайні. Коли чоловік ніс трюфелі додому, то пахли вони геть кепсько, а коли приготував з них соус, то смакота вийшла неймовірна.

Тим часом у Вінниці біля входу до Центрального парку збираються встановити кулю, яка символізуватиме голову кішки. Зауважимо, що втора проекту арки Романа Мерхеля надихнула саме іграшкова кішка, а не жива.

Кропивницький

На Кропивниччині є вівчарка Джесі, яку в поліції люблять за те, що вона легко знаходить крадіїв. Особливо тих, які крадуть із сільських магазинів харчі та алкоголь. Після одного такого випадку в Новгородківському районі Джессі взяла слід та привела поліцейських прямісінько до місця проживання крадія. Той крадене ще і повипивати не встиг.

Прославився і кропивницький кіт. Бідолага застряг на козирку віконної рами однієї з квартир на п'ятому поверсі дев'ятиповерхівки. Рятувальникам довелось дертись по висувній драбині, аби спустили переляканого пухнастого на землю.

Полтава

Полтава відома на всю країну гарними дівчатами, галушками, багатою історією та побитими старими дорогами. Полтавці живуть роками, переступаючи через ями, але нещодавно зайшлося про капремонт тротуару по вулиці 1100-річчя Полтави. Тендер на ремонт оголосило Управління ЖКГ Полтавської мерії, очікувана вартість робіт – 3,5 млн гривень. Може, за такі гроші щось гарне та й зроблять!

Кого-кого, а волонтерів з Полтави довго смикати та просити не треба. Сказали – зробили. На стінах відомої "кривавої" Газетної арки художники відновили малюнки, які раніше вандали спаплюжили зображеннями чоловічих статевих органів. Аби ж малюнки знову не зіпсували, волонтери покрили їх лаком. Аби тільки помогло.

Хмельницький

Не було б диму без вогню, поки у Хмельницькому шкільний спортивний майданчик не зіпсувала автівка. Водій позашляховика знищив траву на футбольному полі біля школи та дитячого садку. Виписував "вісімки", наче це йому автодром якийсь. За авто весь час біг пес, певне, намагався "прогавкати" водію якесь попередження, але собаку не слухали. Відтак поле зіпсоване, люди в соцмережі обурені, а от куди подівся водій – питання.

У Хмельницькому збудували п'ятий в Україні скейт-парк. Поки що він складається з однієї фігури, але постійні відвідувачі в ньому є. Скейтбордисти кажуть, що збудували майданчик власними силами, а допомагали колеги з Києва і Тернополя. Гроші на матеріал для скейт-парку виділили з міського бюджету. Слава Богу, скейтбордистам тепер не треба розганятись по сходах підземних переходів і лякати перехожих, хоча все ще може бути.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme