Чим жила Україна: Кодекс поведінки депутата, чубаті качки та гра "в прапорця"

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Кодекс поведінки депут…

Київ

Давно в столиці з асфальту фонтани не били. Та тут тобі на! На Солом'янці посеред вулиці поруч з автомобілями прорвало трубу. Вода вирувала добряче: висота фонтану сягала п'яти метрів. Водії, автівки яких опинились поруч, не могли подякувати за таке миття машин, бо асфальт від фонтану летів так, що в деяких авто повибивало шибки.

Новини про черговий прорив труби – ніщо порівняно з обговорюванням теми про чергове подорожчання вартості проїзду у громадському транспорті. Із середини літа вартість поїздки у трамваях і автобусах Києва може подорожчати у два рази - до восьми гривень. Отак кияни, почувши це, нахмурили лоба, почухали потилиці і зітхнули. Бо вартість проїзду росте, як на дріжджах, а зарплата - не дуже.

Знов за рибу гроші. Киянам вкотре збираються заборонити купляти алкогольні напої посеред ночі. Днями президент Петро Порошенко підписав законопроект №3149 про надання повноважень місцевим радам визначати режим продажу алкоголю у стаціонарних приміщеннях. Тому Київрада має всі підстави реєструвати новий проект рішення і остаточно обмежити нічний продаж алкоголю в капітальних магазинах, на заправках і в мережевих торгових центрах. Перша частина роботи вже зроблена, відповідна ініціатива вже внесена до плану діяльності міської ради. Киянам лишається виробити звичку робити запаси алкоголю вдома, або ж лягати спати на тверезу голову. Точно буде ранок вечора мудріший.

Донбас

Фільм "Кіборги" режисера Ахтема Сеїтаблаєва зібрав повну залу у Празі і змусив чехів замислитися над питанням війни та миру. Після перегляду "Кіборгів" у чеської публіки виникли дебати: чи показали б у прокаті чи на телебаченні український фільм про нинішню війну Росії в Україні? Чи з огляду на політичні симпатії нинішнього керівництва держави місцеві прокатники та телевізійники не наважилися б показати фільм, який міг би змінити розуміння чехів того, що відбувається у країни-сусіда? Тим не менш, у кінці фільму глядачі не жаліли оплесків, а деякі плакали.

Війна війною, а бізнес є бізнес. На окупованій території Донбасу досі існує ринок нерухомості, на якому періодично продають і купують квартири. Лише у "ДНР" функціонують понад 100 агентств нерухомості. Правда, вартість на житло суттєво впала. 10 років тому 2-кімнатна квартира в центрі міста коштувала близько 25 тис. доларів, сьогодні ж вона в середньому обійдеться у 14-15 тисяч. Якщо хтось дасть. Правда, угоди з придбанням нового житла в більшості випадків пов'язані з внутрішнім переселенням, із бажанням людей жити у більш безпечних місцях.

Львів

Надзвичайники Львівщини завжди готові кинутись у вогонь, воду та мідні труби, але коли нема надзвичайних ситуацій, то теж без діла не сидять. У такому випадку можна і комунальникам допомогти, не словом, звісно, а ділом. Наприклад, клумбу полити.

Квітень гріх просидіти в офісі, жодного разу не відвідавши ботанічний сад. Справжня весняна оаза вирує у ботанічних садах Львова. Містяни йдуть до садків на запах – квітіння має такий аромат, який часом пересилює запах славної львівської кави.

Зачаровують львів'ян пухнасті махрові тюльпани. Хочеться, аби ці квіти не відцвітали до осені, але, на жаль, це не можливо. Тішить те, що на зміну тюльпанам розквітнуть інші квіти, не менш гарні.

Ще у Львові можна безкоштовно попоїсти. Звісно, не гусячої печінки і не львівських сирників. Йдеться про звичайне перше та друге в меню їдальні для нужденних. Соціальні їдальні діють у будні дні у чітко визначених місцях. Пункт харчування функціонує щочетверга о 14:00 у парку "На валах" неподалік Порохової вежі. Крім того, у Винниках на вул. Винниченка, 3, додатково організований осередок підтримки безпритульних людей, де з понеділка до п'ятниці вони можуть безкоштовно поїсти.

Дніпро

В одному екіпажі групи швидкого реагування поліції Павлограда служать два брати-копи Павло та Дмитро Чуднівці. Чоловіки настільки схожі, що навіть тверезий правопорушник може задуматись, чи не двоїться в нього в очах.

Дніпровських працівників судів і самих суддів на тижні навчали надавати долікарську допомогу до приїзду "швидкої". Все ж таки, у судах з відвідувачами різне трапляється, тому навички, отримані на тренінгу, можуть знадобитись. Відтепер дніпровські судді знають, як робити штучну вентиляцію легень, зупиняти кровотечу, можуть надавати допомогу у випадку травм шиї і хребта, а найважливіше – можуть прийняти пологи. Як не крутіть, але в суді потрібно бути готовим до всього.

На одній з вулиць Дніпра висять зворушливі оголошення, написані дитячою рукою: 8-річна дівчинка Марія шукає роботу вигулювальниці собак. За одну прогулянку з собакою просить 10 гривень. Дитина завбачливо попередила, що у свій день народження вигулювати собак не зможе, а от в будь-який інший день – залюбки.

Не дають розслабитись чиновникам дніпровської міськради. На тижні депутати ухвалили кодекс поведінки працівників міської ради. Згідно документу, працівники міськради мають бути чесними, працювати в інтересах територіальної громади, бути чемними. Їм забороняється з'являтися на робочому місці та у громадських місцях у неробочий час у нетверезому стані. На додачу не можна критикувати діяльність президента України, Кабінету міністрів України, посадових осіб місцевого самоврядування та давати оцінку виступам осіб самоврядування міськради Дніпра у засобах масової інформації. Також, працівники міськради мають вдягатися охайно, у одяг, що відповідає загальноприйнятим нормам пристойності. Жорстко, а містянам цікаво, хто довше втримається без критики.

Харків

Барвами 60 тисяч різнокольорових тюльпанів заграв проспект Незалежності у Харкові. Щось у лісі здохло, бо до цього тюльпани в місті не висаджували вже близько 30 років.

Тим часом на майдані Конституції сотні харків'ян вишикувались у чергу, щоб побачити кубки Ліги чемпіонів УЄФА. Для харківських уболівальників це рівносильно походу у музей для туристів. Також харків'яни раді, що рамках турніру Ліги Націй УЄФА збірна України прийматиме збірну Чехії на стадіоні "Металіст".

Малолітні екстремали можуть таке утнути, що іншим громадянам на голову не налізе. Так, харківський хлопчина легко проїхав станцію, стоячи між вагонами потягу. На одній зі станцій, коли потяг зупинився, на платформу вибіг охоронець та спробував затримати хулігана, але той накивав п'ятами, навіть сліду не лишив.

Одеса

На сесії міської ради Одеси на тижні сталася історична подія – мер міста Геннадій Труханов вперше вів засідання українською мовою. Але тривало це дійство не довго. Через деякий час Труханов перейшов на російську. Деякі депутати були в шоці від такого повороту подій і навіть подякували йому за перехід на рідну мову. Є ж потенціал!

Чи то весна так діє на чиновників, чи політична атмосфера, але цього тижня Генконсул Румунії в Одесі заспівав українською. У Літературному музеї Генеральний консул Еміл Рапчя співав класичні та народні музичні твори румунською і українською мовами. Отака вона, творча консульська душа.

Від справ творчих – до буденних. До Татарбунарського райсуду Одеси звернулась жінка зі скаргою на співачку Аллу Пугачову. На думку скаржниці, Пугачова має "крила, по яким може зайти в будь-яку людину и робити з нею, що захоче". Словом, Алла Борисівна переслідує її будь-де і не дає спокійно жити. Суд, звісно, відмовився розглядати цю скаргу. Про реакцію жінки на відмову в новинах не повідомляли.

Запоріжжя

Не дочекавшись літа, запоріжці почали роздягатись. Правда, хто потроху, а хто і повністю. На Запоріжжі за фільмували оголеного "марафонця", який біг трасою Харків - Сімферополь у сторону моря. Цілком можливо, що спортсмен роздягнувся, аби було не жарко, а можливо, просто хотів бути ближчим до природи.

Запорізькі дослідники старовинних суден взялись шукати меценатів, які б дали кошти на дослідження турецької галери. Йдеться про 38-метрову галеру, яку знищили запорожці орієнтовно в другій половині XVII сторіччя. Ще в 1997 році судно знайшли дайвери на Дніпрі, а зараз галеру досліджує хортицький заповідник. На дослідження човна потрібно біля 70 тисяч гривень. Сума не дуже велика, тому дослідники сподіваються, що меценати таки вийдуть на зв'язок.

Трохи зусиль на саджання квітів, трохи на поливання, далі – рослини самі віддячать за турботу своїм цвітінням. У Мелітополі в одному із дворів багатоповерхівок розцвів райський сад, про який турбуються не комунальники, а мешканці. Насправді такий сад створити може кожен, якщо захоче.

Закарпаття

Сакури відцвіли своє, і Ужгород вкрило "сакуровим снігом". Період опадання сакурових пелюсток не менш красивий, ніж час їх розквіту. Тож ще є час влаштувати фотосесію, валяючись під сакурами під пелюстковим дощем.

Головний ужгородський суддя знайшов у кабінеті "прослушку". Згідно припущень, проникнення налаштувачів прослушки відбулося за попередньою змовою з тими, на кого покладено обов'язок охорони суду. Дійсно, у суді треба бути до всього готовим.

Очільник Закарпаття Геннадій Москаль вміє приємно дивувати жінок. На тижні у "прапрадіді" всіх закарпатських ліфтів, 80-річному патерностері, він покатав посла США в Україні Марі Йованович. Спочатку вона боялась та казала "О, боже!", а згодом таки зважилась зайти у кабінку. Де ж іще, як не на Закарпатті!

Вінниця

У селі на Вінниччині мешкає цікава російсько-японська родина дауншифтерів, тобто, так би мовити, втікачів від цивілізації. Росіянин та японка втекли у глухе вінницьке село на кордоні з Придністров'ям і живуть там вже три роки, нелегально, бо всі дозволені терміни перебування в Україні у них спливли. Українського громадянства не просять, мови не вчать. Кажуть: хочуть бути вільними і не зважати на документи. Зараз родині світить депортація, якщо вони найближчим часом не узаконять свій статус. Та нелегали виїжджати з країни не хочуть, бояться, що назад в Україну не повернуться. Отака от чудасія.

У самій Вінниці з паперових квітів створили герб міста, який красується на території Вінницького державного педагогічного університету. Якби молодь університетів українських міст видавала по одному панно з гербом міста, можна було б влаштувати цілу виставку.

Кропивницький

На Кропивниччині порахували і прийшли до висновку, що в області бракує поштарів. Найбільше їх не вистачає у Гайворонському, Добровеличківському, Новоукраїнському та Кіровоградському районах. Робота поштарем хоч і не дуже престижна, але поштар завжди в русі і завжди в курсі подій.

У Кропивницькому біля Центру розвитку нaціонaльних культур покрали частину настінних прaпорів. Вкрали саме прaпори Ізрaїлю, Азербайджану тa Німеччини. Але прапори Польщі, Болгaрії, Вірменії тa Укрaїни, які тaкож майоріли біля входу в приміщення, злодії не зaчепили. Справжній "прапорцевий" детектив.

Хмельницький

До Хмельницького сервісного центру МВС на реєстрацію пригнали раритетний автомобіль MERCEDES-BENZ 1938 року випуску. На такому транспорті пересувався імператор Японії - Хірохіто, Папа Римський, президент рейха Пауль фон Гінденбург, Герман Герінг та навіть Адольф Гітлер. Всього таких автівок було виготовлено лише 770. Словом, дуже несподіваний раритет.

Тернопіль

Справжній детектив влаштував нетверезий хлопчина на Тернопільщині. Молодик зненацька вдерся до аудиторії в медучилищі з іграшковим пістолетом і зірвав пару. Коли хлопця передали до рук правоохоронців, він ніяк не міг пояснити свій вчинок. А доведеться ж тепер пояснити.

Полтава

У Полтаві в дендропарку вирує життя. На водоймах оселилися дуже позитивні чубаті качки, яких спеціально привезли із розплідника. У травні планують поселити ще кількох птахів - канадських казарок та мандаринок. Ото заживе качина родина!

Тим часом центральний пляж Кременчука перетворюється на нудистський. Але не всім це подобається. Ті містяни, які звикли ходити на пляж в одязі, почувають себе незручно і скаржаться поліцейським. Здається, що тема нудизму в багатьох містах по країні зовсім не допрацьована.

Миколаїв

Секретні документи мають бути в секреті, натомість у Миколаєві з них зробили звалище. "Постарались" військові, які викинули документи у купі з побутовим сміттям. Розслідування вже розпочате, з'ясовують деталі.

Крим

Окупаційна влада Криму думу думає, як створити криптовалютий фонд для іноземних інвесторів, щоб обійти санкції зарубіжних країн. Раніше повідомлялося, що російські чиновники також розробляють криптовалюту, щоб уникнути міжнародних фінансових санкцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme