Чим жила Україна: Майбутнє без завтра, радіаційна дорога та жінка, яка кусає копів

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Майбутнє без завтра, р…

Атмосфера футбольного свята після фіналу Ліги Чемпіонів так подіяла на українців, що включитись у робочий ритм було не просто. Втім, тиждень видався бадьорим. Детально про головне в дайджесті Depo.ua

Київ

Для туристів і просто любителів Києва з'явилась нова розвага. У рамках проекту "Шукай" любителі пригод та цікавинок мають знайти міні-скульптури, які "заховались" на Хрещатику в арці Пасажу та біля входу в торговий центр на Спортивній площі, 1.

Відшукавши фігури київського самохідного екіпажу, який вперше проїхав містом в 1897 році та трамваю, варто не забувати зробити селфі із знахідками.

У столичної молоді перший квартал цього року промайнув бурхливо. Тільки протягом січня-березня 2018 року у Києві одружилися 3919 пар, при цьому найбільше одружувались у Шевченківському районі, а найменше - в Оболонському та Святошинському. При цьому одружень у Києві більше, ніж розлучень, і це тішить.

Тим часом столичні зачепери стрибають туди, куди не можна. Головне, аби їхати "з вітерцем". Нещодавно на "червоній" гілці помітили підлітків, які їхали на даху потяга, що рухався від станції "Дніпро". Скільки дітям не кажи "Не можна", вони, знай собі, лізуть.

Донбас

В інтернет потрапили твори дітей селища Гольмівське окупованої Горлівки, які вони написали напередодні літніх канікул. Зміст творів вражає. Діти з Донбасу чекають літа, але планів не мають, бо не знають, "чи настане завтра". Вони сумують через те, що досі йде війна, яка ламає всі плани щодо відпочинку.

Тим часом запорізькі діти передали на Донбас близько 2000 тисяч книжок українською мовою. Книжки роздаватимуть дітям із "сірої зони" та доправлятимуть в тамтешні бібліотеки. Отак кожному вдома варто було б зробити ревізію, познаходити щось дитяче та україномовне та відправити на Донбас, аби молодше покоління читало.

Крізь вогонь, воду та мідні труби – це про українських жінок. Військовий медик Аліна Донникова витягла пораненого снайпером українського бійця у районі ведення бойових дій біля Авдіївки. Жінка діяла під щільним вогнем противника, але головне – їй вдалось врятувати життя воїна.

Львів

Здоров'я важливіше за все. Саме так подумали у Львівській міськраді і встановили медичне наметове містечко просто неба. У наметах львів'яни можуть проконсультуватись у терапевта, кардіолога, ендокринолога, мамолога, сімейного лікаря, педіатра і, на додачу, поміряти тиск, визначити індекс маси тіла, перевірити зір, виміряти рівень глюкози в крові, пройти електрокардіографічне дослідження, УЗД молочних залоз. Частіше б такі намети встановлювали, здоровіші б були!

Найпопулярніший львівський транспорт відсвяткував своє 124-річчя. З цієї нагоди у День львівського трамвая запустили незвичний екскурсійний трамвай, який курсуватиме вуличками часів австрійської епохи. Шкода, що лише один день, та що поробиш – День народження лише раз на рік.

Луцьк

Чого тільки не трапляється у буремному житті українських поліцейських. На них нападають – вони відбиваються, їх криють лайкою – доводиться бути чемним, а трапляється, що копів кусають. Волинські поліцейські натрапили на 31-річну нетверезу водійку, яка під час спілкування з ними поводилась агресивно і несподівано вкусила одного з інспекторів за ліву руку. В патрульного кусана рана лівого перепліччя, але чоловік від госпіталізації відмовився. Слідство триває.

Дніпро

У Кам'янському на Дніпропетровщині виявили розбиту дорогу, що випромінює радіацію. Під час радіологічного обстеження міста працівники підприємства "АНТИИЗОТОП" зафіксували випромінювання у 150-160 мкР/год, хоча норма радіації на відкритій місцевості складає 25-30 мкР/год. Як розповів директор підприємства, перевищення радіаційного фону пов'язано із матеріалами, які використовували під час ремонту дороги. Отак їдеш і не здогадуєшся, що чекати від цих доріг.

Тим часом у самому Дніпрі ганялись за собакою, який застрягла головою у пластиковому бутлі. Бідолаха зненацька "надягнув" бутель на голову, намагаючись попити води, та так і лишився у пластиковій пастці. Пес бігав кілька днів поспіль з пляшкою на голові вулицями Дніпра, а від людей, які хотіли допомогти, тікав. Хтозна, що зараз з твариною.

Одеса

Ох вже ці священники! Священик з села Кубей на Одещині, Віктор Кочмар, на міжнародному чемпіонаті з пауерліфтингу побив власний рекорд. Отець Віктор у підйомі штанги на біцепс у своїй віковій і ваговій категоріях встановив новий національний рекорд - 84 кг. У числі трофеїв Отця Віктора більше ста медалей за перемоги в різних змаганнях, в тому числі вісім титулів чемпіона Європи і сім - чемпіона світу. Точно з божою поміччю!

Громадська організація "Асоціація архітекторів Одеси" з гумором спланувала "проект" Одеського оперного театру, перетворивши його в торгово-розважальний центр. Результати "глибокого аналізу містобудівної ситуації в Одесі" архітектори представили на своєму сайті під рубрикою "Маячнябудівництво". Цим тролінг-проектом архітектори хотіли показати, як би виглядав Одеський театр оперти та балету, якби його перетворили на торгово-розважальний центр, яких і так в Одесі чимало. А що, креативно і по-одеськи!

В народного депутата з Одеси Олексія Гончаренка трапилась неприємність. Злодії залізли в його гараж та викрали три велосипеди. Депутат розповів, що один велосипед належав дружині, інший – йому, а третій - дитині. "Певно, шукали депутатську машину. Але, облом, депутат виявився незвичайним, машини у мене немає", - повідомив Гончаренко.

Харків

Студенту з Харкова Олегу Дрейману вдалось прорубати собі вікно в Америку. Правда, з третьої спроби. Хлопчині, який виборов участь у стипендіальній програмі Apple, спочатку не давали візу. Її вдалось отримати лише з третьої спроби. Відтак хлопець, який є єдиним стипендіатом з України в цьому році, вирушить на потужну конференцію для розробників WWDC у Америку.

Харківські курсанти університету повітряних Сил ім. Кожедуба нарешті почали літати. Поки що польоти проходять на легкомоторних літаках українського виробництва типу ХАЗ-30. Протягом наступних чотирьох місяців, до кінця вересня, хлопці проведуть в небі по 45 годин, з яких 15 відведено на самостійні польоти. Але легкомоторні літаки – це лише "квіточки". Далі на хлорців чекають реактивні Л-39 "Альбатрос" та транспортні Ан-26.

Думали, харків'яни бачили все, але виявляється, що ні. В одну із спільнот в соцмережі поскаржився обурений покупець, який придбав курку з… двома зайвими лапками. "Запасні" курячі лапи дивним чином виросли із "другого хвоста". Покупець охрестив курячу тушку "мутантом", його допис зібрав більше тисячі поширень. Бо люди, побачивши таке, були шоковані.

Запоріжжя

Коротко про дороги. Чи то тендітний асфальт нагадав про себе, чи заважка вантажівка, але на Запоріжжі зненацька одне поглинуло інше: посеред білого дня самоскид провалився під асфальт. Містяни допускають, що халепа сталась через підмивання дороги, і вона просто не витримала на собі вагу вантажівки.

В самому Запоріжжі через аварію посеред дороги утворився фонтан. Хоч бери відро, приходь та набирай, якщо вдома з крану не тече. На вулиці налило стільки, що виникла ціла річка з міні-водоспадами, в той самий час мешканці багатоповерхівок поруч сиділи та зітхали, бо сиділи без води.

Курорт – на те і курорт, аби відпочити від буденності. Навіть якщо з погодою не пощастило, курортників це не засмучує. Після негоди у Кирилівці затопило по коліна вулиці, але відпочивальники не розгубились, встановили пластикові стіл та крісла прямо посеред "великої води". Хвилі від велетенських калюж сягали колін, а чоловіки, не зважаючи на це, сиділи та пили пиво.

Закарпаття

У річки гірської Рахівщини випустили аж 12 тисяч мальків форелі. Та не варто радіти, думаючи, що всі, хто мають вудку, зможуть упіймати собі смачнючу м'ясисту форелину. Рибу вирощують у Ясінянському лісомисливському господарстві, де створені умови для розмноження і росту риби: джерельна вода, чисті басейни та якісний корм. На фото нижче – самі мальки. Такі малі, що аж не віриться, як з таких крихіток виростуть потужні рибини.

У Перечині на Закарпатті під старезним дубом виріс будиночок зубної феї. Для малюків, звичайно. Зібрали дітвору, влаштували свято, на якому всіх і розважала Зубна фея. Казкова дівчина розповіла малюкам, як доглядати за зубами, щоб вони були красиві і не боліли. Свято пройшло, а в будинку лишився "жити" зуб, кований ковалями з Ужгорода, Степаном Руснаком та Романом Мурником.

Прикарпаття

Хтось тримав, тримав, але… здався. На одному із франківських смітників у кінці травня містяни помітили викинуту ялинку. Фото ялинки у соцмережі викликало бурю веселих емоцій – люди жартували, що господар дерева міг би потримати її вдома ще з півроку, тоді точно не варто було б клопотати про купівлю нової.

Вінниця

Ох, і дали жару місцеві шершні на Вінничині! Місце, де вони лякали містян, довелось обстежити надзвичайникам. Про небезпеку шершнів попередили ще раз: виявляється, якщо раптово зачепити гніздо шершнів у дуплі старого дерева, то комахи, які там жили, можуть повилітати, зібратись у коло, визначити "ворога" і переслідувати людину. Ще варто пам'ятати про те, що шершні жалять жертву з розгону. Тож господарям приватних господарств варто подумати про ефективність рою шершнів, бо ці комахи, дійсно, можуть бути крутішими за сигналізацію.

Попахати довелось і вінницьким копам. До пошуку двох утікачок центру опіки задіяли весь особовий склад Могилів-Подільської, Томашпільської, Крижопільської, Піщанської та Ямпільської поліції. Дівчат шукали майже добу і, врешті-решт, знайшли у будинку одного із сіл, у колі товаришів.

Кропивницький

Чи переживуть це кропивничани – хтозна, але в місті заговорили про нічну заборону на продаж пива. У міськраді переживають за тих людей, які вночі звикли випити та сідати за кермо, або, хильнувши, дають волю емоціям. Тож забороною нa продaж пивa вночі хочуть досягти зменшення кількості його споживaння та кількості злочинів, скоєних в стaні aлкогольного сп'яніння. Та поки все це лише розмови, бо підприємці підтримують заборону з 00:00 до 6:00, а у міськраді вважають, що обмеження на такий час не дасть бажаного результату.

Любитель ретро-автівок з Кропивницького, Володимир Юрченко, перетворив "Волгу" 1958 року випуску на ретро-кабріолет. Дісталось це авто йому у повністю розбитому стані, але за півтора роки чоловік зробив з розвалюхи "цукерку": замінив деталі, зрізав дах та залишив двоє дверей. "Мені подобається, що я можу таке зробити своїми руками", - задоволено каже любитель ретро-автівок.

Хмельницький

І таке буває: на Хмельниччині в магазинах продають молоко, виготовлене завтра. На упаковці одного з продуктів було зазначено, що його виготовили наступного після покупки дня. В соцмережі не сильно й дивувались. Кажуть, що цей виробник "штампує" таку дату виготовлення вже не вперше.

У Кам'янці на території Старого замку дослідники відкопали скелет. Кістяком в наш час хоч нікого не здивуєш, але знахідка цікава. За словами науковців, це залишки жіночого поховання, яке попередньо можна віднести до кінця ХІІ - І половини ХІІІ століття. У похованні знайдено три скроневих кільця.

Полтава

Ветеран АТО з Полтави Юрій Дмитренко у складі збірної України візьме участь у міжнародних змаганнях "Ігри Нескорених 2018". Чоловік сказав, що постарається не підвести і подякував всім тим, хто "роздавав копняки". Відповідальність цього разу чимала, бо цього року "Ігри Нескорених" проведуть в Австралії.

Тим часом на Лубенщині жителька засадила грядку коноплею. Правоохоронці, проводячи спецоперацію "МАК" про це довідались. Так 40 рослин конопель з присадибної ділянки повиривали з корінням.

На початку літа полтавцям, що живуть на "Алмазному", зробили "подарунок": на півмісяця відключили гарячу воду. Добре, що на два тижні, а не на більше. Про всяк випадок: про те, як жити без гарячої води більше місяця, полтавцям можуть розповісти кияни.

Крим

У Криму так звана адміністрація окупованої Ялти взялася за розробку "методики пропускної системи" на пляжі. За допомогою цієї системи місцеві жителі зможуть користуватися пляжами санаторіїв "Дюльбер" і "Морський прибій". На півострові вважають, що пропускна система на пляжах зможе попередити "терористичну загрозу".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme