Чим жила Україна: Одеське НЛО, грибна лихоманка закарпатців та слабкі нерви харків'ян

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Одеське НЛО, грибна ли…

З думками про холоди, з мріями про ще одне "бабине літо" та у традиційному викриванні "на гарячому" чиновників минув цей тиждень. Детальніше про все у дайджесті Depo.ua

Київ

Дожились. Біля Майдану розгатили монумент Героям Небесної Сотні, встановлений у 2014 році після Революції Гідності. Те, що створювалось не один день, за лічені хвилини розніс в друзки луганчанин, який приїхав до столиці України з Криму. Несамовитий чоловік зізнався поліції, що таким чином хотів "закінчити війну на Донбасі". Правоохоронці порушили справу за ч.1 ст. 194 Кримінального кодексу України (Умисне пошкодження майна), але не виключають, що кваліфікацію статті можуть змінити на більш жорстку. Ламати – не будувати.

Читаючи новини, краще не здригатись, а всерйоз подумати, як убезпечити себе від всілякого лиха на вулиці. У поліції дослідили криміногенну ситуацію в місті та виділили райони столиці, в яких трапляється найбільше злочинів. Мешканцям та гостям Деснянського, Дніпровського та Шевченківського районів варто бути обережними – тут найнебезпечніше. Пощастило тим, хто живе у Подільському, Печерському та Святошинському районах – лихо тут трапляється рідко. Загалом, як розповіли в поліції, в Києві почастішали злочини, пов'язані з наркотиками та вбивствами. Тож, виходячи на вулицю, варто пильнувати.

Донбас

У Краматорську влаштували секс-шоп посеред неба на місцевій барахолці. Завзяті продавці інтимних товарів розклали свій нехитрий крам на матраці, попередньо постеливши на нього клітчаті базарні торби. Фалоімітатори різних модифікацій продавали з підлоги поруч з елементами сантехніки, медалями та ліхтариками. Можливо, тим вібраторам люди давно знайшли в побуті інше пристосування, більш раціональне.

Дали про себе знати осінні холоди. І якщо в жовтні відсутність опалення пережити легко, то в листопаді та грудні дедалі важче. На окупованих територіях Донбасу мешканці і гадки не мають, чи будуть вони з опаленням, чи без. В прес-штабі АТО кажуть, що бойовики не дають гарантій безпеки під час проведення ремонтно-відновлювальних робіт на лінії розмежування і блокують вирішення цих питань, а це означає, що з настанням зими жителі населених пунктів біля лінії фронту можуть залишитися без газу. Зараз позбавлені можливості опалення 6 шкіл, 5 дитячих дошкільних закладів, 26 тисяч жителів Мар'їнки і сусідньої Красногорівки. Зима ж не за горами.

Львів

"Бабине літо" на Львівщині розійшлось не на жарт. До бузку та каштанів, які зацвіли у вересні, приєднався шафран. Зазвичай, шафран (або крокуси, – Ред.) квітне у березні-квітні, та "бабине літо" надихнуло квіти розпуститись ще раз. Шафран є найдорожчою у світі спецією, коштує дорожче за золото. Найбільшими виробниками шафрану є Іран та Іспанія, але є любителі шафрану і на Львівщині. "Шафранолюби" так викохують цю рослину, що вона квітне по два рази на рік.

На Львівщині височітиме величезна статуя Ісусу Христу. Скульптура буде "близнюком" відомої у світі фігури Христа в Ріо-де-Жанейро. Ісус вже стоїть на вулиці Лесі Українки, на Гошівській горі, а майстри доробляють останні штрихи перед відкриттям. Ініціатор встановлення фігури, містянин Ігор Кісак, виношував ідею кілька років і за цей час заручився підтримкою Церкви й жителів Трускавця. Ісус сягатиме висоти 12 метрів, здалеку фігура буде нагадувати хрест.

Волинь

У Луцьку пасажири тролейбуса обурились на водія через те, що той невиразно озвучує в гучномовець назви зупинок. Мовляв, бубонить собі під ніс, а пасажири в салоні чухають потилиці і думають, яку ж то зупинку він озвучив. Та згуртуватись, аби написати петицію до влади про автоматичне озвучення зупинок у транспорті поки руки в містян не дійшли.

Доки на Гошівській горі на Львівщині дорихтовують скульптуру Ісуса, у селі Боратин на Волині уже звели двометрову статую їжаку. Скульптор додав їжаку в лапи грибів та прикрасив його обличчя посмішкою. Такий собі "індикатор грибного місця" в селі.

Аби забути про сказ у тварин на найближчий час, на Волині вирішили "добити" цю хворобу з літака. У Любомльському районі вирішили задіяти борт, обладнаний системою GPS і системою рівномірної реєстрації викидів вакцини. За планом, з літака мають розкидати невеликі брикети розміром із сірникову коробку, у середині яких буде желеподібна капсула з вакциною. Приманка матиме запах м'ясокісткового борошна. Головне, аби люди, які гуляють лісами, не брали до рук ці брикети. І до рота теж.

Дніпро

У Дніпрі Театру драми та комедії довелось скасував виставу "Лісова пісня" за п'єсою Лесі Українки. Вистава російськомовна, а в театр напередодні надійшли погрози щодо її зриву. Актори, які були задіяні у виставі, у відчаї. Та, можливо, це саме той випадок, коли російськомовну версію вистави час перекласти на українську, адже це і є мова оригіналу "Лісової пісні".

Тим часом на владу Павлограду подали до суду через притулок для собак. Бо під час моніторингу електронної системи закупівель "Прозорро" з'ясувалося, що переможцем відкритих торгів на закупівлю робіт з будівництва притулку стало приватне підприємство, пов'язане з іншим учасником процедури закупівлі, товариством з обмеженою відповідальністю. Крім того, встановлено невідповідність переможця закупівлі кваліфікаційним критеріям, встановленим замовником у тендерній документації. Думали схитрити, а не вийшло.

Харків

У Харкові жителі одного із спальних районів з вікон будинків спостерігали справжній гейзер. Так добряче прорвало водогін, що фонтан бив аж до шостого поверху. Харків'янам лишалось дивитись з вікна на це дійство та знімати на телефон, бо хлюпало так, що без дощового плащу та гумових чобіт, а краще човна, на двір – зась.

А ще у Харкові на тижні розгорівся скандал, в епіцентрі якого опинився метрополітен. Автоматичні каси підземки перестали приймати купюри номіналом 5 гривень, залишивши містянам лише три варіанти оплати: 1 гривня, 2 гривні та 50 копійок. Як наслідок на станціях утворилися довжелезні черги. Міськрада скинула відповідальність на НБУ, який начебто не давав розмінних монет на видачу решти, в НБУ ж відповіли, що видали метро всю заявлену суму, і порадили подумати над впровадженням безготівкової оплати. Містяни кинулися "штампувати" петиції з вже традиційними на цю тему проханнямиповернути жетони або ж встановити автомати для розміну грошей. Наприкінці тижня, вочевидь, доклавши надзусиль, комунальні посадовці знайшли дрібні гроші та пообіцяли повернути "п'ятірки" в метро.

Директор "Харківського метрополітену" Вячеслав Стаматін, окрім метро, знається і на цікавих автівках. Комунальник придбав "Запорожець" 1965 року випуску. Ця автівка з-поміж розмаїття інших авто виглядає, наче справжній музейний раритет. Цікаво, що згідно декларації про доходи у Стаматіна є Toyota Land Cruiser 2010 року випуску, а його дружина має Lexus RX350i.

На останок - про депресії. Харків'ян не на жарт почали атакувати нервові розлади. Люди навіть не знаходять зусиль для виходу з депресії. У Харківському обласному центрі здоров'я повідомили, що за минулий рік в області було зафіксовано близько 78 426 таких випадків. У центрі кажуть, що психічні розлади частішають через вплив політичних, економічних і соціальних викликів в суспільстві. Тож варто на мить відірватись від щоденного політичного популізму, заварити кави, вийти на балкон, помилуватись краєвидом та подумати про сенс свого життя.

Одеса

Політичні підкилимні ігри, обшуки, обстріли – цим Одесу вже не здивуєш. Нещодавно містян змусило здивуватися НЛО в небі: світіння невідомої природи та небаченої краси спостерігали над природним парком "Тузловські лимани". Світіння було видно навіть з Татарбунарів, а також далеко над морською акваторією. І хтозна, що то було, тому і подумали, що НЛО.

А ще на Одещині у селі Кубей "знесли" щойно відремонтований пам'ятник Леніну. Думали, "Ленінів" вже нема, а вони досі є. Монументу спромоглись відбити поки що голову та руку, бо міцно "Ілліч" стоїть на одеській землі. Дивує те, що селяни взагалі нещодавно реставрували монумент. Певно, не знали, що в країні декомунізація.

Запоріжжя

Запорізькі і херсонські можновладці не вигадали нічого кращого, як влаштувати джипінг в Чорноморському біосферному заповіднику. Свого часу мер Мелітополя Сергій Мінько разом із своїм заступником та заступником голови Херсонської ОДА Євгеном Рищуком вирішили таким чином розважитись. На додачу мер Мелітополя відомості про маршрут виклав у Facebook. У поліції вже відкрили справу через чиновницькі "покатушки", та чи стане це можновладцям наукою, побачимо. Закон один для всіх. Принаймні, мав би бути.

У самому ж Мелітополі інша халепа. В місті явно не вистачає місць для паркування. Свіжий приклад: на тижні водії легкових авто припаркували своїх "залізних коней" так, що в'їзд у лікарню виявився заблокованим. Карета "швидкої" з хворою дитиною навіть не змогла заїхати у двір лікарні. Якщо найближчим часом водії по-людськи паркуватися не навчаться, хворих до лікарні замість "швидкої" будуть підвозити хіба що на танку. Непоганий виховний захід, до речі...

Запоріжжя 7 жовтня готується радіти життю, незважаючи на негаразди. Тут відбудеться традиційний Покровський ярмарок, який влаштують на Набережній магістралі. У п'ятницю, 6 жовтня, Набережна вже була перекрита, аби торговцям не заважали готуватись до початку ярмаркування, а саме місто вранці потерпало від заторів. Організатори планують побити новий кулінарний рекорд: зробити чотири тисячі порцій голубців та роздати бажаючим.

Закарпаття

Закарпаття досі "трясе" від "грибної лихоманки". Цьогорічний урожай грибів у лісах Закарпаття вражаючий. З лісів виносять повні кошики білих, лисичок і опеньок. На ринках та вздовж доріг люди торгують зібраними під час "полювання" делікатесами. За трилітрову банку сушених грибів просять 250 гривень, за добротні білі свіжі - 100 гривень. Ціни нормальні, гриби хороші, сезон "тихого полювання" ще триває, тому шанси назбирати і собі ще є. Тим більше, що закарпатці, бува, знаходять гриби-велетні і хизуються ними, бо різати і смажити таких красенів одразу шкода.

Прикарпаття

Депресивним харків'янам варто брати приклад з оптимістичних прикарпатців. У Коломиї відгримів танцювальний марафон, в якому брали участь люди у віці від 50 до 80 років. Шість годин поспіль пенсіонери танцювали різні танці. Двоє 51-річних жінок встановили танцювальний рекорд, бо запалювали на марафоні краще за всіх. Жінки отримали навіть призи – по шість тисяч гривень кожна.

Припарковане авто для майстрів з покладання бруківки не є перешкодою. Якщо авто хтось залишив та забув, а бруківку класти треба, то чому б не прокласти її під автівкою. Поки водій автівки ходить по справах, то ремонтники працюють, як можуть.

Вінниця

Тролейбусні "покатушки" влаштував посеред дороги вінничанин. Чолов'яга їхав, тримаючись за драбину, прикріплену позаду тролейбуса. Чи то гроші економив, чи просто, безтурботне дитинство згадував.

А ще у Вінниці вирішили відкрити пам'ятник Симону Петлюрі. Аби все було символічно, урочисте відкриття запланували у День захисника України.

Тим часом погорільцям села Павлівка під Калинівкою, яке нещодавно потерпало від страшних вибухів на артскладах, купили нову хату. Тепер людям є, де жити. Новий будинок родини пенсіонерів розташований на тій самій вулиці, але ближче до центру села. Рідна земля.

Житомир

На Житомирщині знімають мультфільм, бюджет якого складає п'ять мільйонів євро. Анімаційному фільму за твором Лесі Українки пророкують неабияку славу. Мультик "Мавка" має привернути увагу до поліських лісів, їхньої унікальності, вразливості та екологічної безпеки. Аніматори хочуть акцентувати увагу саме на збереженні поліських лісів. "Мавку" вже представили на всіх міжнародних ринках і отримали добрі відгуки. Завершити зйомки планують до 2019 року.

Кропивницький

У Кропивницькому нетверезим зa кермом попaвся слідчий облaсної прокурaтури Олег Рохман. Є факт, є протокол.

Аби жилось веселіше, по Кропивницькому планують розвісити 26 точок вуличного рaдіо. Дозвіл нa розміщення гучномовців нa стовпaх терміном нa рік в рaмкaх проекту "Вуличне рaдіо" просить новостворене ТОВ "Голос Кропивницького". Якщо виконком дозволить, то гучномовці прaцювaтимуть з ранку до вечора. Та поки не ясно, який контент пропонуватиме містянам цей проект.

Ще той детектив. У Кропивницькому матір трьох дітей увірвалась у приміщення банку з ножем та забрала в касира готівку. Жінку знайшли завдяки записам з камер спостереження. Викраденими десятьма тисячами гривень жінка планувала сплатити по кредитах у інших банках. Цікаво, де у момент пограбування перебувала охорона банку. Скоріш за все, її не було.

Пияцтву – бій. Олексaндрівський рaйонний суд покaрaв гaуптвaхтою комaндирa тa зaступникa комaндирa військової частини через те, що офіцерів частини спіймaли п'яними нa місці служби. Тим більше, що на території частини зберігaється 4,5 тисячі тонн боєприпасів. Кому ж потрібна "друга Калинівка".

Полтава

У Полтаві стартував проект "Школа успішного працівника", який допомагає молоді отримати знання щодо майбутнього працевлаштування. Часто трапляється, що людина закінчує університет і реально не знає, що робити далі. Новий проект допомагає молоді складати правильно резюме, а спеціалісти дають молоді поради, як спілкуватися з роботодавцем і тренують їх на "імпровізованій співбесіді". Звісно, можна і без цього навчитися, наступаючи на граблі та набиваючи "шишки". Але, якщо, вирушаючи на чергову співбесіду, озброїтись знаннями, то можна швидше отримати роботу мрії.

На додачу у Полтаві прокуратура взялась перевіряти доходи екс-очільника Управління ЖКГ міста Олексія Чепурка. Причина банальна: колишнього чиновника підозрюють у приховуванні майна під час декларування доходів. Йдеться про 1,755 мільйонів гривень, що були отримані ним минулоріч. Досудове слідство триває, далі буде.

Хмельницький

Хмельницькі водії продовжують вражати. Якщо раніше пасажири дивувались, коли в салоні їм пропонували взяти цукерку, то зараз їхній шок змінився рум'янцем. У Шепетівці один водій вітається з кожним пасажиром, розсипає компліменти жінкам та допомагає заносити сумки бабусям. І хоч би за вікном дощ та вітер, водій, не зважаючи ні на що, робить людям настрій: бажає здоров'я, удачі, а при виході - гарного дня. Жінкам водій каже, що сьогодні вони ще вродливіші, ніж учора, тож деякі пасажирки спеціально пропускають інший транспорт, щоб дочекатися саме цього водія і зарядитися позитивом на весь день.

На Хмельниччині у Ізяславському районі злодій забрався в квартиру аби викрасти велосипед. Не розгубившись, відкрив холодильник і прихопив 10 кг вершкового масла. Правоохоронці кажуть, що останнім часом "продуктові" крадіжки почастішали. Холоди, як ніяк, їсти хочеться.

У Кам'янець-Подільському власнику екскурсійного БРДМа виконком заборонив їздити містом на військовій машині. Власник БРДМа обурився і назвав цю заборону повною нісенітницею. На думку чоловіка, такі екстремальні розваги приваблюють у Кам'янець туристів, тож мають право на існування. У мера Михайла Сімашкевича інша думка: БРДМ призначений для війни, а не для екскурсій. Отака "баталія", і поки не ясно, "хто кого".

Тернопіль

У Тернополі на продуктовому ринку завелась змійка. Рептилія обрала собі для життя затишне місце: ящик з виноградом. Та продавець швидко її знайшов і вигнав, аби не лякала покупців.

І про відлуння війни. На Тернопільщині виявили масове поховання вояків УПА. Поховання знайшли біля села Ягільниця, що на Чортківщині. Дивитись на таке фото без емоцій, дійсно, не просто.

Кубань

На Росії, якій досі належить колись українська Кубань, затвердили нові правила "безпечного" користування кадилом. Уряд Росії вніс релігійні об'єкти до правил пожежної безпеки. У них чітко прописали, що відстань від місця встановлення розпаленого кадила до предметів оздоблення приміщення й інтер'єру, одягу та інших предметів, виконаних із займистих матеріалів, повинна бути не меншою за 0,5 метра. А біля вівтарів наказали вішати вогнегасники.

Крим

Окупанти у Криму похвалилися, що здатні з'їсти Кримський міст, який ніяк не побудують. Пекарі спекли копію арки мосту через Керченську протоку та покажуть її на Росії під час агропромислової виставки "Золота осінь- 2017".

Журналісти назвали печений міст "гігантським", та на фото видно, що міст з тіста разом зі шматками "суші" не більший за офісний стіл.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme