Чим жила Україна: Хода звіздарів, літак Сталонне та школа імені стриптизера

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Чим жила Україна: Хода звіздарів, літак…

Тиждень в українців промайнув у все ще святкових і післясвяткових клопотах та повертанні себе до справ робочих. Коротко про найцікавіше - у тижневику Depo.ua.

Київ

У Києві на берег літописної річки Либідь, яка нині закута в бетонні береги, викинули силу силенну сміття. Зважаючи на те, що неподалік звалища розташований один з київських ТРЦ, а у смітті переважав пластиковий посуд одного з його закладів, у центрі сміттєвого скандалу опинився саме торговий центр. Небайдужі кияни звернулися до КП "Плесо", яке покликане опікуватися охороною водного фонду, а комунальники повідомили про цей випадок поліцію. За попередньою версією, винуватцями засмічення річки є безхатьки, які шукають склотару, а "дерибанять" сміттєві пакети з ТРЦ саме на березі. Чому в начебто "опрацьованих" пакетах виявилося сміття переважно з одного закладу - питання риторичне.

Що не місяць – то чергове тарифне зростання. У Києві надумали підвищити чинні тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення. На комісії НКРЕКП вирішили, що тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів Києва становитиме 20,832 грн (разом з ПДВ) за 1 куб. м, а тариф на послугу з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) становитиме 22,212 грн за 1 куб. м проти нинішніх 19,596 грн. Але коли на киян чекає чергове здорожчання – не сказали.

Улюбленцю кіноманів, кінотеатру "Київ", вирішили не продовжувати договір оренди приміщення. У департаменті комунальної власності Києва зазначили, що для продовження терміну необхідне звернення постійної комісії Київської міської ради з питань власності, а до них ніхто з таким проханням не звертався. Відтак відомому кіноцентру доведеться шукати нове житло, якщо кияни за нього не стануть горою.

Донбас

На Донбасі – як на Донбасі. Нещодавно у Маріуполі запропонували звільнити секретаря міськради Степана Махсма. Той під час однієї з сесій публічно образив вчителя музики Олексія Леонтьєва, який спробував підняти питання про підвищення зарплати працівникам музичних шкіл. Чиновник порадив вчителю музики йти торгувати цигарками. У петиції, яка набирає потрібну кількість голосів, люди не лише просять звільнити чиновника, а й натякають, що було б непогано перевірити Махсма на предмет зв'язку з Кремлем.

Тим часом представник "Українського вибору" Дмитро Перлин приїхав до ватажка "ДНР" Дениса Пушиліна у Донецьк. Telegram-канал "Это "ДНР", детка" пише, що "медведчуківець" радився з "ДНРівцем" щодо посилення позицій Медведчука в "ДНР", зокрема заведення "потрібних" людей на низку посад. Перлін, власне, і не приховував, що у Донецьку. Така от "миротворчість".

В Алчевську на металургійному комбінаті провалився дах над одним з цехів. Накриття і так вже "на ладан дихало", відтак 900 квадратних метрів старої покрівлі опинились на підлозі.

Львів

Різдво для львів'ян – це файна нагода не лише просто посвяткувати, але й гарно прикрасити місто. До прикладу, у найвідомішому спальному мікрорайоні Львова, Сихові, не лише працювала резиденція Святого Миколая та стояли будинки з сувенірами і наїдками, а навіть айсберг "виріс". І став "викликом" новорічній ялинці.

Розважали містян і звіздарі, які ходою пройшлись від Музейної площі до проспекту Свободи. Вражали як місцевих, так і туристів двометрові у діаметрі зірки, створені громадами різних сіл, а головним символом фестивалю стала звізда "Берегиня": на 12-ти променях зорі були зображені українські жінки з різних етнорегіонів, які рушниками стелять світлу долю України. У центрі ж зірки - Тризуб, давній символ сили та незалежності. У ході йшли брали участь бажаючі, навіть без звізд, бо головне в святі – це гарний настрій та добрі наміри.

А ще у Львові показали вертеп, у яком можна було впізнати Юлію Тимошенко і Володимира Путіна. Акторка, яка грала "Тимошенко", кликала людей у "кааліцію", обіцяла долар по 5 гривень і хизувалась талантом перекладача з української на російську.

Рівне

Українська авіакомпанія "Елерон", що базується в аеропорту "Рівне", придбала "зірковий" літак. Повітряне судно прославилось у голлівудському бойовику "The Expendables 3" (вийшов в прокат в 2014 році) з Сільвестром Сталлоне, Джейсоном Стейтемом, Арнольдом Шварценеггером, Антоніо Бандерасом, Мелом Гібсоном та іншими зірками. На літаку досі красується "кіношна" ліврея, яку не можна не помітити навіть здалеку. Але майбутнє в нього, вочевидь, дещо прозаїчніше: вантажі, пасажири і робота, робота, робота.

Харків

У Харкові викрили колишнього співробітника однієї з науково-дослідних установ на незаконній співпраці з іноземною військовою компанією. Виявилось, що колишній інженер конструкторського бюро консультував іноземців з питань розробки та будівництва окремих складових військової броньованої техніки і отримував за це гроші. Відтак має тепер кримінальну справу. Теж, так би мовити, заробив.

Чи то меломани креативно пожартували, чи відбувся якийсь технічний збій, але 9 січня у Google Maps Міжнародний аеропорт "Харків" отримав ім'я російського панк-рокера, лідера групи "Гражданская оборона" Єгора Лєтова. В аеропорті одразу взялися вирішувати ситуацію, бо жарти жартами, а все пішло явно не "по плану".

"Розігрівшись" на аеропорті, жартівники продовжили пустувати. У Google Maps кілька харківських навчальних закладів отримали ім'я бразильського стриптизера Рікардо Мілоса. Певно, подобається смаглявий бразильський красень молодим харків'янкам.

Дніпро

Дніпровські школярі облюбували собі у якості саней для катання на снігу кришки від сміттєвих баків. Коли хлопчаки помітили, що потрапили під камери журналістів, то ані трохи не зніяковіли, а навіть поцікавились, чи покажуть їх по телевізору.

Мороз та сніг не стають на заваді творчим дніпрянам. Нещодавно на подвір'ї школи №99 у Дніпрі "ожив" паркан, на якому учні намалювали трипільські артефакти, скіфську пектораль, кам'яних баб та церкву. Все ж таки, стіна з малюнками красивіша за стіну без малюнків.

Інші старанні дніпряни "оживили" свій під'їзд. Співак Самвел Адамян вивісив малюнки, подаровані прихильниками, а інша жителька будинку доповнила "галерею" своїми роботами. Тут навіть "пухнасті" картини є, словом – краса!

Одеса

Початок тижня одесити зустріли різдвяним парадом трамваїв. Прикрашені вогниками вагони зупинялася, підбирали та висаджувала всіх бажаючих. У трамваях грали на акордеонах, губних гармоніках, бубнах, маракасах, а ще співали різдвяних пісень. Щастю дітлахів не було меж: мало того, що весело, так ще й цукерки роздають.

Парафії в Одесі, Ізмаїльському, Окнянському та Ширяївському районах готуються перейти до Православної церкви України. За словами речника УПЦ (КП) в Одесі, отця Теодора, найскладніша ситуація в Одесі – священник одного з храмів навіть забрав звідти основні ікони. Але в області ситуація краща – люди охочіше переходять до української церкви. І слава Богу.

Одеський моряк Андрій Новічков, який 747 днів провів в іранській в'язниці, нарешті повернувся додому. Його були обвинуватили у вбивстві іншого моряка, і хоча злочину він не скоював, іранські правоохоронці утримували одеського моряка у в'язниці. В Одесі хлопця зустріла його бабуся, яка є єдиною його рідною людиною.

Одеські "моржі" не стримували себе у зимових задоволеннях. На пляжі помітили жінок, які розважались у купальниках на снігу і навіть влаштували собі "ангельську" фотосесію, позуючи з крильцями. На завершення пані скупались у холоднючому морі. На цьому ангельські купання і завершились.

Запоріжжя

У курортному Бердянську люди живуть, як у казці, цілий рік: взимку - у сніжній, влітку – у купально-відпочивальній. Коли випадає сніг, місто особливо прекрасне - у білих кольорах. А влітку прекрасне в усіх барвах спеки.

Зима – це, звісно, гарно, але небезпечні бурульки ніхто не відміняв. Величезна бурулька впала з даху пряміснько на ганок "Приватбанку" в Мелітополі. Добре, що в момент падіння під дахом ніхто не стояв, тож обійшлось без жертв.

Але це не весь мелітопольський екстрім. Там і до роботи чи до дому проїхатися - той ще виклик. В одній з маршруток з'явилось лежаче місцепасажири маршрутки "Райлікарня-Белякова" сфотографували "спальне" місце. Сидіння так і "проситься", аби його відремонтували, а не долежували несправність.

Закарпаття

Поки запальні лижники розсікають зимові Карпати у пошуках нових переживань, рятувальники, не гаючи часу, шукають особливо спраглих до пригод любителів зимового катання. Напередодні Різдва на Закарпатті зник лижник з Києва. Хлопця шукали навіть за допомогою гвинтокрила. Посилені пошуки не припинялись протягом п'яти днів, аж поки хлопець несподівано не вийшов на зв'язок – цього виявилось достатньо для того, аби визначити його можливе місце знаходження. Але з першої спроби знайти загубленого не вдалося. Лише у четвер, 10 січня, хлопця знайшли і одразу передали медикам.

Природа в Мукачеві подала людям дивний сигнал: на площі Федорова в центрі міста знову зацвіла "скажена сакура", хоча морози вночі в місті сягали 15º С. На всьому дереві з голими гілками квітуча гілка-одиначка виглядала досить дивно. Хто-зна, яких сюрпризів чекати від сакури навесні.

На що люди лише не здатні з переляку, навіть гроші готові з'їсти, аби від відповідальності втекти. На КПП "Лужанка" на хабарі затримали прикордонника, який упродовж листопада 2018 - січня 2019 років "вимагав та систематично отримував" від закарпатця неправомірну вигоду на загальну суму $1000. Під час проведення останнього обшуку фігурант справи намагався з'їсти докази в сумі $200. От вона - справжня спрага до наживи.

Прикарпаття

З року в рік на Різдво народні майстри вигадують щось таке, від чого навіть у "бувалого" українця від здивування відвалюється щелепа. Вчителі Надвірнянської художньої школи на Івано-Франківщині зробили єдиний в Україні вертеп із сіна, в центрі якого – маленький Ісус. Біля ясел Марія, Йосиф, царі, Ангели. А ще є симпатичні солом'яні верблюд, олень, буйвол, баран, вівця, кінь. Над усіма ними височіє Вифлеємська зірка.

Вінниця

У Вінниці суд позбавив екс-правоохоронця водійських прав на рік через те, що той їздив автівкою у нетверезому стані. Здавалося б, нічого - на жаль - незвичайного, якби не звання поліцейського - аж цілий генерал! Тішить, що великі зірки на погонах хоч від якогось покарання, але не врятували - водій сплатить штраф у розмірі 10200 гривень. Може, й пити після цього рідше буде.

Вінницький священик Московського патріархату Віктор Парандюк, настоятель храму Олександра Невського, у знак протесту зняв купол з церкви. Каже, що громада храму "15 років встановлювала купол", а нині "через відмову переходити до ПЦУ" його демонтували. Прям томософобія якась...

Трохи переполохались на тижні працівники вінницької мерії, які, побачивши чиюсь забуту торбинку, викликали наряд вибухотехніків. Деяких працівників евакуювали з приміщення, але після обстеження знахідки виявилось, що нічого небезпечного в ній нема - лише банка з-під кави, яку сфотографували і на цьому розійшлись. Згодом з'явилася і хазяйка, яка просто забула "небезпечний предмет" в мерії.

Кропивницький

В Олександрії милуються та не намилуються вітражними зупинками, на яких красуються краєвиди міста. На додачу супер-зупинки планують обладнати гніздами для заряджання телефонів і встановити на них освітлення, щоб був повний "зупинковий фарш".

Не сноубордом єдиним, а ще і айсбордом живуть взимку українці. На кризі Войнівського водосховища завзяті шанувальники активного відпочинку займаються незвичним видом спорту. Правда, в ньому без вітру – ніяк, тож, олександрійські айсбордисти сподіваються, що їх прохання погода почує.

Полтава

Тиждень у Полтаві, незважаючи на свята, був не дуже спокійним. На Різдво у місті помер 14-річний Артем Левченко, який рівно два місяці був збитий машиною місцевої бізнесменки Наталії Саєнко і весь цей час пролежав у комі. Полтавці навіть влаштували акцію протесту проти бездіяльності суду та слідства, перекривши дорогу. Наступного дня Саєнко нарешті оголосили підозру, а згодом суд обрав і запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці.

Триває у місті і боротьба за кінотеатр імені Котляревського. Управління керування майном комунальної власності подало позов до ТОВ "Старнайт" про розірвання договорів оренди, зобов'язання повернути орендовані об'єкти у власність міста та про стягнення грошей. У позовних вимогах управління керування майном комунальної власності вимагає зобов'язати фірму повернути з оренди об'єкт, а також стягнути кошти за оренду. Зокрема це 484 059 гривень, у тому числі: 428 046 гривень - сума орендної плати, а 56 013 гривень – сума податку на додану вартість.

Хмельницький

Суд відпустив на поруки затриманого бійця спецназу "Альфа" Віталія Тарадая, підозрюваного в розстрілі активістів Євромайдану біля будівлі Управління СБУ в Хмельницькому. У грудні 2018 року військова прокуратура змінила йому підозру і прибрала найтяжчу статтю, а саме ч. 2 ст. 121, за якою передбачено до 10 років в'язниці. Тепер він підозрюється тільки в перевищенні службових повноважень, вбивстві з необережності і нанесенні тяжкого тілесного ушкодження з необережності.

Податківці на Хмельниччині вилучили добрячу партію тютюну вагою 175 кг на суму 534 тисяч гривень. Чоловік, який реалізовував "курево", а точніше, сировину для нього без акцизу, вміло навчився робити це через систему обміну миттєвими повідомленнями в мобільних додатках.

У двох районах Хмельниччини подільські довгожителі відзначили 100-річчя: до столітнього ювілею дожили мешканка села Шпичинці Анастасія Леськова і житель Старокостянтинівського району Степан Романюк. Вони пережили Голодомор, Другу світову і багато працювали. Відтак можна зробити висновок, що праця як ніщо інше продовжує людям життя. Як би не хотілося інакшого.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme