Чим жила Україна: Тролейбусні зайці, бджоли-будівельники та забіг в трусах

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Тролейбусні зайці, бдж…

Попри воєнний стан та непередбачувану погоду українці потроху готуються до новорічних свят і складають плани на наступний рік. Детальніше про найцікавіші новини тижня читайте в дайджесті Depo.ua.

Київ

В Центральній геофізичній обсерваторії визнали: цьогорічний листопад у Києві виявився найхолоднішим з початку століття. Але це не всі сюрпризи листопада. Метеорологи помітили, що середньомісячна температура листопада у Києві становила +0,3°С, що нижче за кліматичну норму на 1,8°С. Ще й температурний режим в столиці "розщедрився" на контрасти: перша декада виявилась теплішою за кліматичну норму на 3 градуси, а з другої декади температура пішла на відчутне зниження.

Кому зараз не просто, так це київським "зайцям". Раніше проїзд дешевший був, відповідно і штрафи за безквитковий проїзд не "били" по кишені. А зараз проїзд по 8 гривень витягнув вгору і штрафи. За останніми даними, за 10 місяців поточного року контролюючі органи КП "Київпастранс" виявили 30 215 "зайців" в громадському транспорті. Цьогоріч штрафів навиписували на більш ніж 3 мільйони гривень. Для зайців тепер дилема: що вигідніше – сплатити і їхати спокійно чи напружувати лоб думкою "може пронесе".

Під Новий рік в столиці активізувались екстрасенси. Правда, нетутешні, а одеські. Та ще й не справжні. "Екстрасенси" погрожували клієнтам розправою коли ті просили повернути кошти назад, не відчувши користі після сеансу. Копи давно полювали на аферистів-чаклунів і, врешті-решт, впіймали. Дивно, чого це "екстрасенси" такого фіналу не передбачили.

Кияни щодня ходять містом, поспішають і навіть не здогадуються, що під ногами лежать справжні скарби. Один з таких скарбів відкопали у Подільському районі ‒ це срібні монети, датовані 1817-1912 роками. Поки археологи не знають, навіщо ті монети закопували, але тримаються версії, що раніше в сусідній будівлі був розташований банк, співробітник якого і міг "прикопати" скарб.

Донбас

Українські військові взяли собі в поміч "залізних помічників" – роботів. Залізні друзі виручають хлопців, бо, буває, замінюють їх в бойових ситуаціях: "залізного помічника" можна відправляти працювати в умовах, несумісних з можливостями людини. Дистанція роботи - до 1 км на рівнинні і до 300 м у будівлях.

У Маріуполі співробітники СБУ затримали 70-річного чоловіка, який розклеював по місту плакати з екс-президентом України Віктором Януковичем. На плакатах колишнього президента зобразили у формі червоногвардійця а нижче підписали: "Ти заплатив за новими тарифами?". Дідусь розповів правоохоронцям, що плакати не виготовляв, а знайшов дома, а сам вважає себе патріотом України. З дідусем поговорили і відпустили.

Відомий своїми дивакуватими заявами опальний ватажок бойовиків "ДНР" Ігор Гіркін "Стрєлков" звернувся до Путіна з вимогою оголосити Україні війну та "звільнити Новоросію". Бойовик заявляє, що війна неминуча, тож треба робити перший крок. На додачу Гіркін попросив Путіна вивести російських вояків з Сирії, щоб їх перекиднути на Донбас. Та поки заяви Гіркіна лишились на рівні допису у соцмережі, не більше.

Львів

У час, коли звідусіль пишуть про ризики ГРВІ, люди намагаються налягати на цитрусові. Але виявляється, що не всі цитрусові корисні. У Львові в деяких магазинах виявили небезпечний пестицид у фрукті помело. За словами завідувача лабораторії обміну речовин імені Гжицького Юрія Салиги, пестицид ізокарбофос, знайдений у фрукті, є дуже токсичним і небезпечним. Сполуки діють на більшість систем організму, але найбільше – на нервову систему та мозок. Тож перш ніж вирушати з торбиною по фрукт, варто озброїтись еко-тестером. А якщо пощастить, краще десь в селі купити українських яблук та гарбузів.

Грудень для львів'ян – особливий місяць. Не встиг останній місяць зими розпочатись, як містяни вже чекають на Різдво, а підприємці прикрашають вітрини своїх магазинчиків та ресторанів. Аби підняти цьогоріч планку та збурити фантазію, в місті придумали конкурс на найкраще різдвяно-новорічне оформлення вітрин, вікон та балконів центральної частини міста. Перможців конкурсу оберуть після Різдва, правда, про приз та винагороду – поки нічого не кажуть.

Дніпро

У Дніпрі запустили на маршрут найбільший автобус. Транспорт сягає майже 15 метрів у довжину та вміщує 123 пасажири, а це 46 сидячих місць та 77 стоячих. Пасажири в такому автобусі почуваються дійсно комфортно, але є і недоліки. Великий автобус іноді не може припаркуватись на зупинці, а на деяких вузьких поворотах він проходить важко.

У Кам'янському один з місцевих мешканців помітив у себе на газовій плиті полум'я помаранчевого кольору. Протер очі, подумав, чи не на Марсі він часом. Газ же має бути блакитним, а от помаранчево-жовтим може бути хіба що багаття в лісі. Отакі от дива відбуваються у Кам'янському із газом.

У Дніпрі водій вантажівки на вулиці Гавриленка ледь не провалився в "пекло". Правда, хід у так зване "пекло" виявився дірою. Машину насправді не витримали старі бетонні плити у дворі школи. Добре, що провалля виявилось не глибоким.

фото: "Информатор"

Чого-чого не очікували від бджіл, так це "будівництва" хреста. Криворізькі бджоли виклали на дерев'яній рамці стільники у вигляді християнського хресту. Пасічник, побачивши таку дивину, прийшов до висновку, що в Бога вірять навіть бджоли.

Одеса

Одеські фахівці вирішили виміряти рівень шуму в місті. Виявилось, що найбільш шумними вулицями є 1-ша станція Люстдорфської дороги, пр. Шевченка, пл. Бориса Дерев'янка, пл. Середньофонтанська та вул. Богдана Хмельницького. Рівень шуму там перевищує всі гранично-допустимі рівні.

Тим часом на селищі Котовського біля входу у кінотеатр "Зоряний" почали встановлювати скульптуру Олександра Мілова "Любов", яка брала участь у фестивалі Burning Man у США. Правда, тим, хто "займався любов'ю", добряче довелось помісити багно. Чого не зробиш заради мистецтва.

На тижні в країні стало більше на один державний курорт. У Верховній Раді територію Куяльницького лиману визнали курортом державного значення. Правда, голоси зібрали після "спікерського копняка". Деякий час в залі голосування було дуже мало депутатів, і спікер Андрій Парубій засумнівався у результативності голосування. Проте спікерський "наганяй" подіяв і в Раді зібрали необхідну кількість голосів.

Харків

Харків'яни на "Студентській" довели, що просте бажання швидше дістатись увечері додому творить дива. Аби трамвай запустився, десять пасажирів-ентузіастів штовхали його. З таким запалом трамвай можна було і до депо дотягти. Але це варіант "на крайняк".

На дворі грудень, а в деяких школах Харківщини досі мерзнуть діти. Під час перевірок порушення температурного режиму виявили у 38 закладах (11 загальної середньої освіти, 27 дошкільної освіти) Красноградського району, Куп'янську, Первомайського та Харкова. В управлінні Держпродспоживслужби нагадали, що у загальноосвітніх навчальних закладах температура повітря в класах і кабінетах має бути 17-20°С, у дошкільних навчальних закладах нормою є +19-23°C. Тож, батькам варто, забираючи свою дитину з навчання, прихопити термометр і виміряти в класі температуру.

Кропивницький

Є у Кропивницькому справжній супермен на ім'я Юрій Орлов, який на "УАЗику" разом з комунальниками розчищає дороги від снігу. Чоловік обладнав свою автівку снігоочисною "лопатою" і в дні, коли снігу "по вуха", прибирає сніг. Грошей за роботу не бере. Говорить, що найкраще для нього – щасливі вдячні очі людей.

Побільшало на Кропивниччині і винахідників. П'ятнадцятирічний Толя Буртовий з Олександрії створив літаючий світлофор. Його прилад має допомогти у процесі регулювання проїзду автомобілів на перехрестях, де не працює світлофор. Аби зробити "дрон-регулювальник", хлопцеві знадобився всього-на-всього тиждень. Колеги-електротехніки вважають, що "дрон-регулювальник" стане в нагоді, коли на перехрестях ламаються світлофори. Так дрон може нависнути над перехрестям і показувати потрібне світло.

Ще один школяр з Кропивниччини, одинадцятикласник Максим Гончаренко винайшов підставку під чашку, яка працює як зарядний прилад. Електроенергія виробляється за умови різниці температур. Варто лише поставити на прилад склянку з гарячою рідиною. Правда, не маючи пристрою не варто ставити стакани на свої телефони – нічого не вийде. Зарядити телефон можна, маючи ерергошайбу. Спочатку треба залити у чашку гарячий чай або каву та поставити на енергошайбу. Далі справа за малим: починає генеруватися електрострум і через деякий час телефон зарядиться.

Запоріжжя

Турецькі дорожники, які ремонтують дороги в Енергодарі, геть замерзають. Хлопці виявились не готовими до таких морозів і, аби якось зігрітись, почали розпалювати собі багаття прямісінько попід дорогою. Журналісти, помітивши це, здивувались, одразу написали в новини з надією що дорожникам таки хтось принесе бочку для обігріву.

У Мелітополі на тижні відкрили територіальне управління Державного бюро розслідувань. Новий правоохоронний орган очолив Денис Керман, який раніше обіймав посаду начальника управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Запорізької області. Діяльність бюро поширюватиметься на Автономну Республіку Крим, місто Севастополь, Запорізьку та Херсонську області.

Шанувальники популярного серіалу "Сімпсони" на тижні здивувались. Виявляється, що творець серіалу, Метт Ґрейнінґ є нащадком німецьких колоністів, що мешкали в Запорізькій області. Історик Максим Штатський розповів, що прапрадід Метта Абрахам (Ейб) був правнуком ще одного Ейба Грюнінга (1808-1834 роки життя). Останній мешкав у Гальбштаті (сучасному місті Молочанськ) Запорізької області. Такий він, світ, тісний!

На Запоріжжі у Василівці невеличкий зоопарк прийняв до себе колишніх циркових тварин-"пенсіонерів". Капуцин Чика, носуха, два дикобрази та дві в'єтнамські свинки вже не можуть виступати та розважати публіку, добре, що притулок для них знайшовся. Правда, працівники зоопарку трохи розгублені, бо у них мешкають переважно хижаки, а тварини-"циркачі" – вегетаріанці. Тож в зоопарку просять небайдужих привезти чотирилапим овочів.

Херсон

В одній з херсонських кав'ярень роздрукували та повісили на стіну меню шрифтом Брайля. Меню виглядає як набір випуклих точок, які у певній послідовності складаються у слова. Відвідувачі високо оцінили такий жест - адже у більшості закладів України людям з вадами зору доводиться дізнаватись про страви та напої в офіціанта і про вартість також.

Закарпаття

Дороги Берегова на тижні розсікав на санях Святий Мікулаш (Миколай - ред.). Католики відзначають День святого Миколая 6 грудня, а закарпатський Мікулаш витяг свої сани за кілька днів до свята. Правда, оленів впрягти він так і не зміг, відтак, траспорт Святого Мікулаша вимушений був тягати евакуатор.

Кому що, а закарпатцям – гриби. Жителі Тячівщини навчились знаходити їх навіть під снігом. Фото з грибами, які визирають з-під снігу, почали з'являтись у соцмережах на початку грудня. Містяни раділи, що у перші дні зими їм пощастило під час "тихого полювання".

Дива трапляються, а на Закарпатті тим більше! Нещодавно на горі Піп Іван закадрували цікаве природнє явище – Брокненську примару. Саме так називають атмосферне оптичне явище, яке туристи хоч і знають добре, проте, помітивши, одразу задивляються. Деякі туристи-романтики полюбляють легенду про те, що таємнича людська тінь блукає Карпатами, час від часу спричиняючи подібні видіння. Зазвичай примара має кольоровий ореол, проте цього разу туристи пізно витягли камеру.

Вінниця

Двоє вінничан, не довго думаючи, легалізували свої "євробляхи". Власники "Фордів" 2002 та 2007 року випуску подали митні декларації і сплатили до державного бюджету близько 60 тис. грн та 50 тис. грн відповідно. Закон є закон.

Вінничани цьогоріч планують зустрічати "Новий рік по-європейськи". Організатори новорічної програми в місті пропонують містянам провести старий і зустріти Новий 2019-й рік разом. Правда, якщо хтось не встигне на цю вечірку – не біда. Новорічні святкування у Вінниці розпочинаються 19 грудня і триватимуть до 13 січня, а місяця для розваг на всіх вистачить.

Ще у Вінниці цьогоріч вирішили обійтись без Діда Мороза. На свята дітей розважатимуть Святий Миколай та Санта-Клаус. У мерії жартують, що Дідусь Мороз "потрапив під санкції". Правда, поки не ясно, за що.

Полтава

Мамай в Полтаві не здається. У Єдиний державний реєстр юридичних та фізичних осіб внесено відомості щодо Олександра Мамая як чинного міського голови Полтави, але з певними обмеженнями. Дізнавшись про це, секретар Полтавської міськради Олександр Шамота розлютився і всі свої емоції виразив у короткому пості в соцмережі.

У Полтаві презентували стратегію поводження зі сміттям. Щоправда, далеко не в кожному полтавському дворі є умови для роздільного сортування, а самі містяни, зачувши про сортування, лише зітхають. Ініціатори нової стратегії поводження зі сміттям стверджують, що встановлення контейнерів поки не мотивує полтавців для роздільного збору, тому, на їх думку, можна "замкнути" майданчики за будинками, аби ними могли користуватись тільки місцеві мешканці. Це дозволить економити на послугах з вивезення сміття. Але поки цей план лише на рівні схем та слів.

Полтавцям пощастило – вони живуть в місті, де рідко трапляються затори. Проте в житті не без винятків. На тижні через погіршення погодних умов неподалік центру міста сталась аварія, через яку і утворився затор. За словами кореспондентів Depo.Полтава, затор був чималий, бо автівки, які втрапили в пригоду, повністю затулили проїжджу частину.

Хмельницький

На Хмельниччині кипить робота на території майбутнього аеропорту. Зараз ремонтники готують ангар для зберігання малих повітряних суден. Але, судячи з фото, аби привести аеропорт до ладу, роботи тут не початий край.

Їзда в маршрутці – це як перевірка себе на везіння. На тижні "трухонуло" пасажирів однієї х хмельницьких маршруток, які запхались у транспорт "по саме не хочу". Колесо маршрутки відвалилося прямо під час руху, але через те, що швдкість була невеликою, ніхто не постраждав.

Тернопіль

Поки хтось тишком-нишком недолюблює зиму, житель Тернопільщини Василь Шевчук здолав дев'ятикілометрову дистанцію навколо тернопільського ставу в одних трусах.

Своїм вчинком чоловік встановив місцевий рекорд "Найшвидший забіг довкола ставу без верхнього одягу". Так тримати!

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme