Чим жила Україна: Весілля на вантажівках, курка на шворці та "новий привіт" від Леніна

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Весілля на вантажівках…

Незчулись, як закінчилось літо. Українці, смакуючи кавуни з баржі, складають плани на осінь, а політики, знай собі, готуються до виборів

Київ

Працівники державної виконавчої служби "вибивають" аліменти з батьків-боржників. І результати їхньої роботи важко не помітити: на сьогодні органами ДВС Києва стягнено майже 167 мільйонів гривень. Відтак, у 17 тисяч дітей з'явилось на який кошт взутись, одягтись та може й до школи "набити" рюкзак "повним фаршем". У ДВС кажуть, що спостерігають позитивну динаміку: кількість боржників зменшується. Зараз їх близько 8 тисяч – це не багато, але і не мало.

Відтепер в роботі столичним вогнеборцям допомагатимуть спеціальні манекени. Вони хоч і штучні, але на вигляд майже як живі. За відчуттям та стійкістю ці красені подібні до людського тіла. На манекенах можна відпрацювати порятунок з пожежі, витягання із завалу, ДТП та багато іншого. Манекени дуже подібні до людей, хіба що не балакають.

Із настанням вересня до великого міста повертаються затори. Водіям вже нагадали про обмеження на в'їзд до Києва великовагового транспорту з дозволеною максимальною масою понад 4,5 тонни з 7 ранку до 20 години. Загалом, профільні відомства готуються до збільшення трафіку на дорогах Києва. Росте, розвивається велике місто.

Донбас

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав українських дипломатів відвідати Донбас, аби ті на власні очі оцінили ситуацію. На думку Гройсмана, українська дипломатія країні зараз дуже потрібна, а люди у всьому світі мають отримувати чесну інформацію, а не фейки.

Тим часом на Луганщині 77-річний дідусь знайшов собі пригод. Літній чоловік їхав з Баку до Києва на весілля і заблукав, коли пішов подивитись на стадо баранів біля Сватового. Якби не схвильовані громадяни Азербайджану, які почали смикати копів і прохати допомогти знайти дідуся, то, може, чоловік блукав би лісом і більше двох діб. Врешті знесиленого дідуся знайшли у полі в с. Містки. Воно й не дивно: дві доби нічого не їв і ніяк не міг пояснити поліцейським, як він там опинився. Зате вражень і гострих відчуттів отримав на кілька років вперед.

На Луганщині в одному з відділень "Нової пошти" під час огляду чергової посилки виявили шаблю. Шаблюка була чимала – майже 83 см завдовжки. Відправник пояснив копам, які поспішили обстежити знахідку, що шаблю знайшов у степу. Але поліцейські завели кримінальну справу, бо така довга шабля у посилці – то не жарти.

Львів

Відтепер у Львові можна напитись артезіанської води з джерела, та ще й безкоштовно. Питне джерело "Спартак" оновили за бюджетних півмільйона гривень. Кажуть, вода настільки чиста, що кращої та чистішої в місті треба ще пошукати.

Мешканці Покровська Донецької області втомились добиратись до Львова з купою пересадок. Містяни звернулись до Петра Порошенка з проханням посприяти запуску нічного потяга до Львова. Кажуть, що у мешканців Покровська, Мирнограда, Новогродівки, Селидового, Добропілля, а також Покровського, Добропільського та Ясинуватського районів нема змоги нормально добиратися до Львова та інших міст західної України. Мандрівка до Львова в людей схожа на справжнє автобусне турне, бо добиратись спочатку треба до Дніпра, Маріуполя чи Костянтинівки.

Зате Дрогобич вибився на перше місце рейтингу ЗНО 2018 року серед міст із населенням понад 50 тисяч. Середній бал ЗНО у Дрогобичі – 157,46. Друге місто у рейтингу – Калуш (157,16 бала). А сам Львів посідає лише третє місце (157,02 бала). З чим це пов'язано, статисти не кажуть. На те вони і статисти, аби сухі факти видавати.

Дніпро

У Павлограді комунальники за роботу під час канікул віддячили підліткам офісним папером. Після вручення паперу школярам потиснули руки і у майбутньому запросили приєднатись до лав КП "Затишне місто".

Ще молодь в Павлограді закликають "Летіти до мети". Навіть мурал створили з натхненним написом, аби вірили у власні сили і спокійно йшли своїм шляхом.

Чиновники все міркують про Hyperloop у Дніпрі. Кажуть, у цьому році буде завершене техніко-економічне обґрунтування проекту Національною академією наук України і Hyperloop Transportation Technologies. Планується збудувати від 300 метрів до 1 кілометра тестової колії. Ціна кілометру Hyperloop влетить у близько 20 млн доларів. Круто, буде, якщо з Hyperloop будем.

Одеса

Одесу вирішили рекламувати аж у британському National Geographic Traveller. На публікацію інформації про Одесу мерія витратить аж 74 тисячі гривень. У статті йтиметься про унікальну історію Одеси, про багатонаціональність, кухню, гумор та ще багато-багато чого цікавого. Аби закордоном знали, що Одеса – то не лише море і розповіді про Тітку Соню.

Кондуктор трамвайного маршруту №5 Поліна Єрмакова ламає всі стереотипи про кондукторів, які роками складались у одеських і не тільки пасажирів. Всі, хто курсує цим маршрутом і знає бадьору жінку, кажуть, що від настрою Поліни залежить і настрій пасажирів трамваю. Жінка підбадьорює людей і залюбки робить з ними селфі. Словом, не кондуктор, а мрія!

Першого вересня у нову школу! В Одесі відкриють перший збудований за роки Незалежності ліцей під амбіційною назвою "Європейський". Оснастили його на совість: тут є і ліфт, і дві спортивні зали, в одній з яких обладнано дзеркальну стіну для проведення уроків хореографії. Кабінети природознавства обладнані всім необхідним для отримання знань через практику, також є спальні для "першачків". В такій школі "граніт науки гризти" навіть примушувати не треба. Ноги самі до неї йдуть.

Харків

Ох вже ці батьки. Відведуть дитину у школу і потім місця не знаходять. Одна неспокійна харків'янка звернулась до міськради із петицією з проханням встановити web-камери у навчальних закладах. На її думку, так батьки у будь-який момент зможуть подивитися, як справи у дітей. Окрім того, зможуть втрутитись у спірні конфліктні питання. Та поки під такою ініціативою слабенько підписуються інші батьки. Певно, мало кому хочеться, поки дитина в школі, спостерігати за нею через web.

У Харкові більше 800 резервістів присягнули на вірність народу України. Військовозобов'язані, які успішно пройдуть навчальні збори, будуть закріплені за бригадою територіальної оборони Харківщини як резервісти та надалі вже не залучатимуться для проходження зборів у інших військових частинах.

На Харківщині у Богодухівському районі вирішили на совість відремонтувати 55-річний залізобетонний міст. І це добре. Бо краще завчасно про міст подбати, аби потім не повторив міст долю Шулявського у 2017 році.

Запоріжжя

На УАЗику, прикрашеному українськими прапорцями, до Запоріжжя завітав 72-річний мандрівник Павел Арно з Естонії. Чоловік вже проїхав міста та села Західної України, дістався Запоріжжя, після чого вирушає мандрувати Харковом, Дніпром та Полтавою. Насправді дядько збирає враження, бо пише книгу "На УАЗику Україною", але що саме він там описує, достеменно не відомо.

Якщо комунальники не роблять якісно роботу, запоріжці не скаржаться. Вони знають: якщо щось потрібно, то ніхто не зробить краще за тебе самого. В Енергодарі сфотографували дітлахів, які самотужки чистили замулений міський фонтан. Хлопчик та дівчинка вигребли звідти чималу купу водоростей. Отак і підростає молоде покоління начальників комунальних служб.

Удови бійців та мелітопольські військові у рамках проекту "Почуй серцем" читатимуть казки дітям Донбасу, що мешкають на звільнених та окупованих територіях на хвилях волонтерського радіо "Тризуб ФМ". Казки для дітей – це лише перший етап проекту. У другому візьмуть участь відомі українці, але їх прізвища поки тримають в секреті.

Херсон

Продовжується історія про херсонські кавуни, які мандрували баржею. До столиці вантаж прибув ще 25 серпня, потрапили у супермаркет і продаати їх почали по 3 гривні за кілограм. В інших торгівельних мережах Києва через це теж почався спад цін. Поки кияни доїдають першу першу партію, херсонські фермери роздумують над тим, чи відправляти другу баржу до столиці.

Прикарпаття

Чого лише не вигадають хазяї своїх тваринок, на шворці виводять вигулювати у місто навіть курей. У Івано-Франківську гуляла жінка з білою та пухнастою куркою на повідку. Курка була така гарна та заросла, що густе пір'я спадало їй на очі з густого чубу, що виріс на голові. Люди, які бачили диво-курку, обертались, ідучи, а курка соромилась через таку увагу і хотіла десь сховатись.

Закарпаття

У селах Закарпатської області закривають поштові відділення через брак поштарів. "Старі" працівники звільняються, бо зарплата мала, а нові люди не приходять. В Ужгородському районі людей мало б обслуговувати пересувне мобілне відділення, однак його в селах не бачать тижнями. Через це зарплати і пенсії люди отримують із затримками. Подумати тільки, що в наш час деякі люди досі поштою гроші отримують.

Кропивницький

Весілля гуляти треба так, аби запам'яталось на все життя. Наприклад, у Кропивницькому його не відгуляли, а "відкатали", до того ж на вантажівках. Весільний кортеж розсікав містом на прикрашених вантажних авто (без причепів, звісно, що), а в одній із кабін сиділи молодята. На такій тачці і до РАГСу прибули.

У Кропивницькому рятувальникам довелось попотіти, дістаючи з Інгулу корову. Плямиста рогата худібка застрягла в мулі і не могла самостійно рухатись. Та не довго корова у воді мерзла. Вмить приїхали рятувальники, швидко дістали бідоську, бо не вперше корів рятують.

Вінниця

У Вінниці взялись малювати новий мурал. Навіяно "Малим принцем" Екзюпері.

Тим часом у вінницькому зоодворику з'явились дресировані пелікани Симона і Петрик, які розуміють команди і навіть вчаться грати у м'яча. Пелікани настільки розумні, що ті, хто проводив з ними час, кажуть, що вони, наче люди, навіть на ім'я відзиваються. Власниця зоодворику щаслива мати в себе пеліканів і не дочекається, коли вони, як підростуть, приведуть потомство.

У стронгменів свої забавки. Нещодавно вінницький силач Сергій Грачов протягнув два муніципальних автобуси вагою 22,4 тонни і встановив рекорд України. З першого разу Сергію не вдалось тягти транспорт, бо поверхня площі була не рівна. Довелось переїхали трохи в інше місце. Та як би там було, рекорд є.

Хмельниччина

На Хмельниччині відкрили перший "фундучник" - офіційний розсадник фундука, де вирощуватимуть три види сортових горіхів: "Барселонський", "Косфорд", "Галле". І не варто забувати, що Хмельниччина – це, свого роду, "горіховий клондайк", бо розташування області якнайкраще підходить для вирощування горіхів. Тож, як то кажуть, спочатку теорія, потім практика, а далі – врожай.

Археологи Кам'янця копали, копали, поки не відкопали кавове горнятко кінця XVII століття. Дослідники працювали по вулиці Татарська, 17/1. Спочатку частково розкрили фундаменти будівлі із заокругленими кутами, там і кавові чашечки періоду Кам'янецького еялету (1672-1699 рр.) знайшли.

На Хмельниччині, у Городку на виробництві, яке спеціалізувалось на пошитті спецодягу для силових структур, податківці виявили 17 неоформлених працівників. Через це власник тепер має сплатити штраф в сумі 30-ти мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника, що на сьогоднішній день складає 11690 гривень. Загалом це майже 200 тисяч грн.

Тернопіль

Амбіції до встановлення рекордів ледь не зашкалили і у файному місті Тернополі. Тут 111 художників зібралося для встановлення рекорду України з масового малювання на полотні. Учасники встановлення рекорду писали місцеві краєвиди: Тернопільський став і острівець закоханих. В результаті - масове написання картин внесли до Національного рекорду України в категорії "Мистецтво".

Полтава

У Кременчуці злісний любитель полузати насіння сплатить штраф у розмірі 540 гривень, бо лузав насіння на дитмайданчику і на додачу вигулював собаку породи бостон - тер'єр без повідка. До речі, минулого місяця чоловіка вже штрафували на 340 гривень за лузгання насіння, та це не допомогло.

Черговий бюст Леніну неочікувано знайшли у селі Круподеринці Оржицького району. На запит щодо виконання закону про декомунізацію голова сільради Житинський відповів, що серед мешканців було проведено опитування і вони висловилися проти демонтажу погруддя. Такий от несподіваний поворот.

У самій Полтаві все спокійно. Правда, на тижні знову горіла будівля Кадетського корпусу. Цього разу пожежа була невелика і рятувальники оперативно її загасили.

І, наостанок, трохи політики. На позачерговій сесії міської ради шляхом таємного голосування відкликану напередодні депутатку від "Рідного міста" Оксану Деркач позбавили повноважень секретаря міськради. Також депутати проголосували за виведення Деркач зі складу виконкому та припинення нею державної служби. А сам мер міста Олександр Мамай навіть із сесії втік. Як не крути, а сесії в Полтаві – це завжди "екшн".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme