Чим жила Україна: Вибори у вагоні, морські таргани та мітинг в надрах землі

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Вибори у вагоні, морсь…

Загартовані відсутністю опалення та готові давати відсіч грипу проживали українці цей тиждень. Детальніше про найцікавіше – у дайджесті Depo.ua

Київ

Тільки-но пустились у танці, випили, закусили, але один телефонний дзвінок – і вмить все зіпсовано. Зі столичного ресторану евакуювали 400 людей через невдалий жарт про мінування. "Мінував" знайомий молодят, який дізнався про гулянку, на яку не був запрошений. Весілля стало екстремальним, а молодятам наука: не варто розголошувати всім підряд про свої весільні плани.

Ох вже ці бабусі! Так зворушливо виглядають, коли стоять і в дощ, і в сніг з букетиками квітів під метро. Давлять на жалість, от і розкуповують люди букети, самі не думаючи, звідки вони. Нещодавно на Березняках місцеві застукали бабусю на крадіжці квітів з клумби. Жінка прямо з корінням виривала кущі та хутко клала у пакет, а на запитання містян, нащо вона це робить, відповіла, що морози і так "заморозять" ті квіти. Не секрет, що хризантема – квітка морозостійка, а бабці, певно, не вистачало чогось для букетів.

Чого лише не переживали кияни. Але підкрався новий черговий життєвий виклик – менінгіт. У Києві його підхопили вже 27 людей, а підступність хвороби в тому, що перші симптоми дуже схожу на грип, і від нього також можна померти. Отакий він менінгіт, страшний та підступний. Але, на щастя, виліковний. Головне - вчасно зреагувати.

Донбас

Якщо роботодавець не віддає чесно зароблені гроші робітникові, потрібно відстояти зароблене. Терпець урвався у гірників з Мирнограду, які три місяці не бачили зарплату і через це відмовились підніматись нагору із шахти. Людей "годують" обіцянками, але обіцянками не наїсися. Якби подібні обіцянки не "ковтали" українці всіх галузей, які чекають зарплат, то так по-трохи, може, життя і змінилося б на краще.

У Міністерстві інформаційної політики все розмірковують, як повернути Крим та Донбас. На тижні тут прийшли до висновку, що працювати треба в трьох напрямках: розбудовувати систему національного телерадіомовлення, блокувати російські телерадіосигнали на окупованих територіях та робити свій якісний телевізійний продукт. Але для всього потрібні зусилля та гроші, не балачками ж єдиними.

Без гарячої води погано, а без будь-якої води ще гірше. Поки кияни скаржаться на перебої у подачі гарячої води, деяким містам взагалі скорочують водопостачання через борги. У Слов'янську з третього листопада скоротили на 15% подачу води. Об'яв "Пущу помитись, недорого" поки ніхто в газети не розміщав, але, як то кажуть, ще не вечір.

Львів

У царстві гурманів, місті Лева – новий кулінарний рекорд. Тут кухарі наварили кулішу в одному казані на 12 тисяч гостей. Готували куліш за справжнім козацьким рецептом, без картоплі, а зі спецій клали лише сіль та перець. Для автентичності куліш згустили майже двома тисячами яєць. Варили страву найкращі кухарі та ресторатори країни. Та що тут казати, досить лише на фото глянути.

Здивували не лише кухарі, але і дослідники. У центрі Львова археологи на території ринку "Вернісаж" знайшли фрагмент муру XV століття. Дослідники припускають, що це може бути частина стіни внутрішньої забудови подвір'я. Отакий він, Львів, загадковий та несподіваний і Бог його знає, яке ще царство лежить в його глибинах.

Рівне

Зарплата – така річ, що коли її отримуєш, хочеться піти та влаштувати собі свято. Хоча б раз на місяць. На Рівненщині у селі з тематичною назвою Привільне 40-річний чоловік пішов на роботу і не повертався аж п'ять днів. Дружина терпляче чекала, аж поки не підключила до пошуків поліцію. Коли той знайшовся, то сказав копам, що просто хотів відпочити. Жінкам порада: не шукайте чоловіків після зарплати. Самі прийдуть. Якщо зможуть.

Дніпро

Дніпропетровські бійці показали неймовірну красу тренувального бою. Коли на землю спускається ніч, бій стає схожим на містичне лазерне шоу. Та це лише навчання. За легендою, противник наніс потужний удар по опорних пунктах бригади, а бійці вели оборону, заманюючи сили противника у "вогневий мішок". Отак відпрацювали всі завдання на практиці, тепер готові заманювати бойовиків "у мішок" в реаліях.

По-інакшому не можна. Коли опалення нема, люди виходять на протест. У Дніпрі містянам так набридло сидіти вдома у куртках, що вони згуртувались та перекрили дорогу. Червона стрічка, трохи сміливості та часу, так, дивись, і опалення з'явиться.

На хвилях декомунізації: проспект Богдана Хмельницького у Дніпрі знову став вулицею Героїв Сталінграду. Суд задовольнив позов депутата міськради Олександра Сироти щодо перегляду перейменування. Добре, хоч пам'ятники Леніну назад не почали ставити.

Вдарили перші морози, і біля Дніпра з'явились перші моржі. Без ікол та хвостів, але на двох ногах та з посмішками. Це – дніпровські моржі-спортсмени, які займаються плаванням на Монастирському острові. Рано вранці ці люди встигають і в річці покупатись, і на роботу не спізнитись, чого і всім бажають.

Харків

Що тут скажеш. У Харкові водій позашляховика "по-геройськи" припаркувався на тротуарі, де Lexus 18 жовтня в'їхав у натовп людей. Зараз на тротуарі покладені букети квітів у пам'ять про загиблих, а водію, який паркувався, хоч би що.

Любов до ікри обернулась до харків'янина черговим тюремним строком. Раніше судимий чоловік не втримався та вкрав у супермаркеті баночку форелевої ікри, але так і не скуштував, бо на виході його схопили. За банку ікри вартістю 267 гривень чоловік отримав нове покарання - 1,6 року позбавлення волі з випробувальним терміном в один рік. Ось така невесела історія про любов до ікри.

Статисти тим часом дослідили зарплати на Харківщині. У кишені людей, звісно, не лізли, а враховували середні показники по області. Харків'яни посіли 11 місце із середнім показником у 6 028 гривень місячного заробітку, що навіть нижче, ніж на Полтавщині та Миколаївщині. Але ж не скиглять!

Кому ікра, а кому – ковбаса. Відчайдушний містянин влаштував у Харкові справжню "спецоперацію" з викрадення м'ясних продуктів. Зайшов у магазин, взяв зі стелажу шматок шинки та палку салямі на суму 169 гривень. Викрадене склав у пакет та передав біля каси іншому чоловіку, який не знав, що в пакеті лежить неоплачений товар. Чоловік оплатив свій товар і разом із пакетом зловмисника хотів вийти з магазину, але був зупинений охоронцями. Ковбаса не пройшла непоміченою, суд призначив хитруну арешт.

Одеса

Як взялися в Одесі підраховувати борги по субсидіях, то ледь щелепу не вронили від подиву. На сьогодні місто заборгувало 106 мільйонів гривень комунальним підприємствам за надання людям субсидій. Поки місто отримало "живими грошима" лише трохи більше 2 мільйонів гривень, а цього на всіх не вистачить. Отака загадкова річ, субсидія: начебто, вона є, але на ділі схоже, що її нема.

Поки одесити думають над своїм життям та заробітками, Управління капітального будівництва міськради поставило на облік новенькі Kia Optima, які були придбані за кошти міського бюджету по $30 000 кожна. На них будуть їздити чиновники Управління капітального будівництва. На це гроші, звісно ж, знайшлися.

Вибори в Україні – це не лише підкуп гречкою та залякування спортивними молодчиками біля дільниць. Вибори – це, на додачу, курйози. В одному селі на Одещині людям довелось голосувати у вагончику. Вагончик був обнесений очеретом, біля нього стояв простий рибацький човен. Так проходили перші вибори до ОТГ на Одещині, зокрема у Куяльницькій громаді, до якої відноситься село Мардарівка. Місцеві жителі зазначили, що споруда, в якій їм довелось голосувати, радше схожа на хлів. Добре, що приміщення зі стінами знайшли, а не голосували посеред поля під відкритим небом.

У парку "Тузлівські лимани" на Одещині випустили в природу трьох соколів-балобанів. Перед цим пірнаті красені пройшли реабілітацію в центрі "Синевир". Це дуже рідкісні птахи в українському небі. Протягом другої половини ХХ століття їх чисельність скорочувалася і в деякі роки становила не більше 50 пар. У 1980-х роках науковці взялись за відновлення соколів, і станом на 2009 рік їхня чисельність в Україні становила близько 300 пар. А якби їх не ловили та не продавали на чорному ринку, рідкісних соколів було б на порядок більше.

Соколів в небі хоч і побільшало, але в той самий час поменшало у водах Дунаю білуги. Браконьєри виловили з річки червонокнижну рибину довжиною у 2,5 метри та вагою у центнер. Як тільки-но рибалки побачили, що за ними женуться прикордонники, одразу злякались і викинули рибину, однак вона одразу сплила на поверхню, бо була вже мертва. Отак от і природі лиха наробили, і собі проблем нажили.

Запоріжжя

У Запоріжжі жінка мала клопіт із своїм 21-річним сином, поки не здала його до військкомату. Жінка викликала патрульних і поскаржилась їм, що син постійно погрожує їй розправою та ображає. Крім того хлопчина постійно отримував повістки до військкомату та ігнорував їх. Але кого виховала того і виховала, патрульні тут, по-правді, ні до чого.

Турецький народ так звик до українських туристів, що з настанням холодів і зменшенням їхньої кількості вирішив відрядити журналістів на нашу землю. Знімальна група зі стамбульського "Сьомого каналу" на чолі з чорнявою турчанкою зняла цілу програму про історію міста та його основні принади. Завітали турецькі журналісти і на центральний пляж, зайшли і в обласну філармонію. У свою чергу, українці, які переглядали програму, здивувались, чому ведуча, стоячи на брудному запорізькому пляжі, назвала його "українською Анталією".

Закарпаття

Одним прекрасним ранком гора Піп Іван у Карпатах добряче вкрилась снігом. Нічого дивного. Поки біля підніжжя гір температура 0ºC, на вершинах гір – морозно та сніжно. Та, за будь-якої погоди, красиво.

Природний парк "Синевир" у Міжгірському районі добряче засипало снігом. Але найбільше раділи снігу не люди, а ведмеді. Пухнасті знаходили собі гірки, дерлись на вершини та скочувались до низу. Влітку відлежались, а взимку, замість того, щоб впасти у сплячку, розважаються.

На додачу на Закарпатті для туристів створили карту Перечинського району. Карта розроблена у вигляді кольорової брошури та містить інформацію про пам'ятники, природні дива та архітектурні родзинки, а також корисну інформацію щодо того, де туристи можуть зупинятися, їсти національні страви та ходити на закупи.

Прикарпаття

У Косівському районі Прикарпаття містом крокував дуже п'яний поліцейський. Якби не поліцейська форма, можна було б подумати, що вулицею йде чоловік, який після важкого робочого дня вирішив "перехилити чарку-другу" і зупинився на двадцятій. Може, так воно і було, тільки іншої куртки у поліцейського на заміну не знайшлось. Копа містяни зняли на відео і показали на весь Інтернет.

Вінниця

В країні кладуть асфальт, ремонтують дороги, але знаходяться люди, які люблять у бочку меду підлити трохи дьогтю. У Жмеринці на тижні несподівано зник добрячий шматок тротуару. Крадії разом з асфальтом поцупили і частину бордюру. Спрацювали, як для крадіїв, "на п'ятірку", бо ні слідів, ні здогадок, де б зараз міг лежати шмат асфальту, не лишили.

"Відгуки Калинівки" на Вінничині чутно досі. Обласний суд оштрафував на 2465 гривень чергового контрольно-пропускного пункту військової частини, який у день вибухів на арсеналі впустив на територію складу людей без перепусток. Виявилось, що в той вечір черговий арсеналу, виконуючи усне розпорядження командира військової частини, допустив на військовий об'єкт шість цивільних осіб без перепусток. До арсеналу, який мав би бути захищеним з усіх боків і суворо охоронятись, поставились як до прохідного двору. Чи винесли військові звідси якийсь урок, побачимо.

Житомир

У Житомирі встановили рекорд - підсмажили довжелезний шашлик. "Потягнув" він на 320 кілограм, смажився на березовому вугіллі на мангалі довжиною майже у чверть кілометра. Ідея найдовшого шашлику прийшла в голову підприємцю Годердзі Кварацхеліа. Попередній шашличний рекорд встановив ресторатор з Тернополя Ігор Парій, але Годердзі зробив все можливе, аби засмажити більше м'яса. А ось куди поділи стільки шашлику, житомирські ЗМІ не повідомляють. Певно, що безкоштовно його перехожим ніхто не роздавав.

Кропивницький

У Кропивницькому побудували притулок для безхатьків, але далеко не всі безхатьки знають, що для них звели таке "щастя", тому вони продовжують жити у підвалах, оббивати пороги людей, просити у перехожих цигарки та відлякувати дітлахів. Мер міста Aндрій Рaйкович наказав обстежити підвaли бaгaтоповерхівок тa нaдійно зaкрити їх. І зрозуміти міського голову можна, і з оглядом на зиму, що йде, стає трошки тривожно - що ж з тими безхатченками тепер буде.

Одного погожого дня у Кропивницькому на електроопору заліз чоловік. Він був геть нетверезим, проте, сидячи на 80-метровій висоті, від переляку міцно тримався за металеві кріплення. Чоловік силкувався видертись на саму верхівку і стрибнути вниз. Коли його поліцейські зняли на землю, дядько сказав копам, що таким чином намагався втекти від невідомих істот.

Полтава

Десятирічний Богдан Краснопєєв з Гадяцького району на Полтавщині сам не знав, що стане зіркою свого краю, але став. Хлопчик прославився тим, що самостійно виніс маленьких братів з палаючого будинку. Тепер його фото опублікують у календарі Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

У Полтаві осінь традиційно – час виставок. Тут відкрили першу виставку митця із села Скороходове Чутівського району Андрія Покася. У хлопця своя історія. Після нещасного випадку він втратив ноги, потім пив майже рік, але його врятувала творчість. Хлопець малює все, що бачить: птахів, квіти, потяги. Його малюнки можна впізнати за особливим стилем. Вражає те, що Покась ніде цьому не навчався. Просто взяв олівець в руки і почав малювати.

Тернопіль

Складний вік. На Тернопільщині 13-річна дівчинка втекла з дому і лишила бабусі записку, в якій попросила її не шукати. Як виявилося, дівчинка в Інтернеті познайомилась з хлопцем із сусідньої області, який був на рік старшим. Тривалий час вони переписувалися, а після того, як парубок сказав їй про свої почуття та запросив в гості, дівчина зібрала речі та приїхала до нього. Дівчину по дорозі перехопили патрульні і повернули назад до бабусі. Кінець романтиці.

І сумно і смішно водночас, але під час купівлі риби в магазині можна прихопити в якості бонуса ще якихось істот. Жінка у Тернополі взяла на вагу дрібну кільку, а як прийшла додому, у пакеті з кількою знайшла морських тарганів. Кажуть, морський тарган, крім назв,и практично не має нічого спільного з тим тарганом, від вигляду якого всі верещать. Цей тарган належить до ракоподібних та живе в морських глибинах. Ось тільки незрозуміло, делікатес він, чи ні.

Хмельницький

Цього разу шок охопив хмельницьких комунальників, які, під час роботи в колекторі витягли шість метрів коріння дерев. Коріння було дуже схоже на щупальці монстра із фільму жахів, шкода, що відео ще не дійшло до голлівудських продюсерів.

Кубань

Російські субтропіки засипало градом і мокрим снігом. Тут хазяйнує циклон "Гриша". Дороги в снігу, з неба валив град, а ще й вітри обіцяють.

На додачу у небі над Сочі сфотографували кулю лимонного кольору. Дивну жовту пляму у небі бачили у кількох містах. Світлини були викладені в мережу містянами в різні дні. Дехто вважав, що це відблиски фотоапарата, однак начальник територіального центру моніторингу і прогнозування надзвичайних ситуацій Юрій Ткаченко допустив, що городяни сфотографували Місяць, що змінив колір.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme