Чим жила Україна: Вухо бажань та президентські фантазії Добкіна

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Вухо бажань та президе…

Не відпустками єдиними влітку живуть українці. Події цього тижня хоч і потроху, але змінюють хід нашої історії. Про головне – в дайджесті Depo.ua

Київ

Допоки більшість киян та приїжджих відпочивають, в столичному метрополітені на повну викорінюють пластикові жетони. В планах "підземки" – до кінця року повністю перевести пасажирів на пластикові картки, мовляв, так зручніше. Та за понад 60 років існування метро мешканці столиці настільки звикли до жетонів, що переведення на картку стає схожим на каторгу. Незручності виникають в основному для тих, хто не регулярно користується метро. Поки експеримент з продажу одного жетону в руки важко назвати вдалим. Черги лише дратують містян, які ностальгують за часами, коли можна було купляти стільки жетонів, скільки завгодно.

Донбас

Не встигли жителі Луганщини оговтатись від попередніх порцій зрад, як "запахло" іншими. "Зрада" б могла "долетіти"до Полтавщини, але ЗМІ вчасно оговтались: колишній головний лікар "республіканської лікарні ЛНР", колишньої Луганської обласної кліничної лікарні, Володимир Клімов мав обійняти посаду головного лікаря Кременчуцького пологового будинку. В ситуацію вчасно втрутилась Служба безпеки України. Призначення ледь не переросло в скандал, але мер Кременчука Віталій Малецький заспокоїв, що Клімова призначати не будуть. За даними ЗМІ, кандидатуру Клімова запропонував волонтер і лікар-трансфузіолог Кременчуцького пологового будинку. Мовляв, тут немає достойних кадрів. Але "шлейф" минулого Клімова викликає чимало запитань і до пропозиції його призначення також.

Львів

Відпочити можна і без моря, серед старовинної архітектури, за столиком кав'ярні. У липні у місті Лева людно, як на справжнісінькому курорті. Сім днів на тиждень тут вирує життя, місто ледь не "тріщить по швах" від туристів. Комунальники не встигають прибирати залишене сміття, а чиновники хмурять лоба, роздумуючи над проблемами утилізації. Сміттєва сага не лякає відпочивальників, бо Львів для туристів немов магніт.

Лишається лише здогадуватись, за чим їдуть туристи у Львів. Іноді пошуки смачної кави переростають у романтичні пригоди. Так молода львівська журналістка працювала у прямому ефірі, поки зненацька в кадр не влізли хлопці, які "нагородили" по черзі дівчину поцілунками і зникли.

П'яних сплячих батьків, які валялись на вулиці Львова, виявили поліцейські, які прибули на плач їхніх малих дітей. Малюки були заплакані, неохайні, наймолодшій дівчинці – менше року. Батьки були настільки п'яні, що поліцейські приклали зусиль, аби привести їх до тями. Надалі в справі батьків-алконафтів розбиратиметься ювенальні служби.

Найголовніша новина – порталу Depo.Львів 21 липня виповнилось два роки. За цей час видання здобуло цілу армію читачів не лише у Львівській області, але і за її межами – скажімо, Depo.Львів читають на Полтавщині. Навіть під час відпусток. В наш час головне – озброїтись інформацією, а не пістолетами.

Дніпро

Ще один вибух. Цього разу на полігоні у Черкаському, що на Дніпропетровщині. Під час вибуху інженерного боєприпасу постраждали вісім військовослужбовців. Отак проходили змагання на кращий танковий взвод. Один із бійців отримав вкрай серйозне поранення. Надія на золоті руки хірургів.

Українці – винахідливий, незламний народ. Пережили кілька революцій, вміють виживати у будь-яких умовах, ідучи до Європи. Тому випробування відключенням газу та світла – це дрібнота. У Кривому Розі містяни не здаються: розпалюють біля будинків багаття, ставлять казанки, гріють воду, варять обіди. Бо треба жити далі.

Ще у Дніпрі у кафе Музею українського живопису з'явилось вухо Ван Гога. Роботу представив київський скульптор Олексій Владіміров. Вухо не просте. Наприклад, якщо дівчина потре його сім разів – то скоро вийде заміж за чоловіка своєї мрії. Якщо потерти вухо три рази – з'явиться хист до мистецтва.

Одеса

Відомого письменника, гумориста та актора Михайла Жванецького замучила ностальгія за рідною домівкою в Одесі, У свої 83 роки Жванецький вирішив відвідати домівку дитинства. На стінах тут досі висять старі афіші його виступів, меблі не мінялись з радянських часів, інтер'єр нагадує комуналку із класичного старого фільму. Жванецький посидів у дворику, пофотографувався і хто-зна, куди взяв курс далі.

Море в курортній Одесі вирує. І не через відпочивальників чи погоду. Весь тиждень у водах Чорного моря тривали навчання "Сі Бриз-2017". Наразі моряки почали свою "вільну гру" – в такому режимі хлопці мають демонструвати творчий підхід та нестандартні рішення. Наприклад, потрібно вчасно зреагувати і допомогти аварійному кораблю у складних навігаційних умовах, можна захопити "судно-порушник". Важко у навчанні – легко під час бою.

В Одесі перше вересня може стати нестандартним, бо "першачків" закликають відправлятись до школи без квітів. Директор департаменту освіти та науки міської ради Олена Буйневич закликала батьків одеських школярів приєднатися до акції "Перше вересня без квітів". Вартісь букетів в цей день космічна, тому в департаменті освіти радять економити кошти та краще допомогти цією сумою бійцям АТО або важкохворим дітям.

Харків

На тижні харківський нардеп Михайло Добкін, який набрид країні епопеєю зі зняттям недоторканості, порівняв себе із президентом США Дональдом Трампом. Добре, що не з Наполеоном! На своїй сторінці у Facebook він виклав селфі з дочкою та підписав: "У когось Іванка (Іванка Трамп, донька президента США Дональда Трампа – Ред.). А в мене Алка!", - підписав Добкін світлину. На цьому "схожість" з президентом США і закінчилася.

Комунальники Харкова не відстають від Києва. У метрополітені теж проводять реформи. На тижні КП "Харківський метрополітен" уклало угоду з ТОВ "Оргтехсервис" щодо робіт з модернізації автоматизованої системи оплати проїзду на станції. Термінали у метро модернізують на загальну суму 3,43 млн грн. Гроші порівняно невеликі, та не все ж життя харків'янам зі старими терміналами мучитись.

У непрості для чиновників часи все має бути задеклароване. Хтось соромиться це робити, а хтось – ні. Ось заступник директора начальник відділу організаційної та кадрової роботи Департаменту по взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту Харківської міськради Юрій Борисенко придбав новий автомобіль Renault Logan 2017 року випуску вартістю 298 тисяч гривень.От тільки родина чиновника не вказувала у декларації 2016 року заощадження. Тобто Юрій Борисенко разом з дружиною витратили на авто всі гроші, які були. Або яких не було...

Не для слабких нервів: на Харківщині бик до смерті затоптав чоловіка. Дядько працював на фермі, пас худобу. Один з биків відстав від стада і чоловік вирішив його повернути. Та як тільки підійшов до тварини, та раптово на нього накинулась. Хоч на дворі XXI сторіччя, та від биків, як сто чи двісті років тому, ніхто не застрахований.

Запоріжжя

На дворі спека, а в Мелітополі на проспекті Хмельницького прикрасили ялинки. Щоправда, якщо подивитись здалеку, то складається враження, наче на ялинках висить туалетний папір. Таким чином підприємці намагаються привернути увагу покупців.

Мелітопольці копали спокійно грядку та натрапили на… тарантула. Спочатку господарі накрили його банкою і сфотографували, а потім вбили від гріха подалі, аби нікого не вкусив, бо отруйний. Не встиг тарантул світ побачити, як смерть наздогнала його. R.I.P.

Діти АТОвців надовго запам'ятають літо 2017 року та відпочинок у бердянському таборі. Приїхала дітвора оздоровитись, сходила до їдальні, а після опинилась у шпиталі. Пообідали, так би мовити. Ситуацію з отруєнням дітлахів взяв на контроль прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Батьки ж дітей обіцяють зробити все, аби табір закрили.

Скарбниця жартів про український асфальт поповнилась ще одним "перлом" – про асфальтні "припливи". Застиглі "хвилі" асфальтних горбів нагадали запоріжцю Андрію Шаповалу морські хвилі. Прикро, але так воно і є. Зате в Запоріжжі тепер є своя туристична фішка - "асфальтний прилив" або "дорожній бриз".

Закарпаття

Мукачівки такі гарні жінки, що їм порадили у прямому сенсі слова прикрашати собою місто. 1 серпня всі бажаючі дівчата мають зібратись біля Ратуші у красивій довгій сукні з квіткою або невеличким подарунком. Аби в цей час Ратушу не оточили любителі жінок, бо реакція на такий "квітник" у кожного своя...

Закарпаття може бути казкою, а може бути і територією для погодних експериментів. Посеред літа тут трапилась ще та вакханалія – на зміну аномальним дощам прийшов сніг. Правда, спочатку була гроза і в сніг опади перетворились вже на землі, але кадри говорять самі за себе.

Прикарпаття

Прикарпатські екологи попередили про катастрофу, яка загрожує області. За останніми дослідженнями, Івано-Франківщина посіла четверте місце в Україні за забрудненістю повітря. Перша найгостріша проблема — це загроза екологічної катастрофи на території Калуського промислово-гірничого району. Друга проблема – це забруднення повітря, третя – скиди стічних вод і, останнє, – звичайнісіньке сміття. Наче однією ногою в Європі, а цінувати країну не навчились.

Кропивницький

Минав третій рік після Революції гідності, а лише зараз у центрі Кропивницького екскaвaтором знесли стелу Ленінa. До стели, якa нібито вже більше року була нa реконструкції, під'їхaв екскaвaтор і розтрощив її. Водії чомусь соромились казати кропивничанам, за наказом кого діють, та в міськраді заспокоїли, що знесення стели погоджене.

Скільки живемо, стільки дивуємось. У Кропивницькому через aукціон продaють церкву Московського пaтріaрхaту. Нежитловa будівля, де була церквa московського пaтріaрхaту, є предметом іпотеки й зa рішенням суду булa зaaрештовaнa через борги влaсникa. Та поки бажаючих обзавестись церквою немає, про її вартість у ЗМІ – зась.

Вінниця

На Вінниччині автівка любителя музики згоріла через любов до музики. Сів чоловік у машину, увімкнув магнітолу, далі - коротке замикання і пожежа.

Та є і хороші новини. Місто Ладижин, що на Вінничині, подало заявку до "Книги рекордів Гіннеса". У виконкомі вважають, що в місті – найдешевша у світі вода. Ладижинці платять за куб питної води 1 гривню 18 копійок (4,5 американських центи на сьогодні). Міський голова Ладижина вважає, що це - найнижча ціна за один кубічний метр питної води у світі.

Якщо по воді ходити людство ще не навчилось, то малювати на воді може. Вінничанка Марія Башинська після подорожі до Туреччини захопилася давнім мистецтвом ебру і тепер популяризує його у Вінниці. Ебру або мармуровий папір — різновид живопису, характерний для країн Сходу. Малюнок, створений на воді, переносять на папір чи іншу поверхню. Для ебру треба мати лише бажання творити красу, бо неповторні речі завжди в моді.

Куди ж без курйозів. На одній із автозаправок Вінниччини встановили туалет із прозорими дверима. Але креатив триватиме недовго. "Дизайн" тимчасовий, бо ж ремонт.

Полтава

Миргородські льотчики "дали жару" на авіапоказі у Британії. У потужному шоу пілот з Миргорода, полковник Олександр Оксанченко показав найвищу майстерність та виконав фігури вищого пілотажу на літаку Су-27. Організатори "зацінили" виступ українських умільців. А перемоги не можуть не радувати.

Хмельницький

Сепаратисти не сплять. Рано розслаблятись. СБУ зупинила протиправну діяльність прихильника "русского міра", який створив у соціальній мережі "ВКонтакте" групу "Хмельницька народна республіка". Поки на голову не налазить, як на Хмельниччині можна реалізувати такий сценарій, та факт лишається фактом. Все мале має шанс одного разу стати великим.

Ще на Хмельниччині знайшли найстаршу кав'ярню на теренах Європи. Архіологи у Кам'янці-Подільському під час розкопок натрапили на порцеляну та дивовижні споруди, ремісничі майстерні. Рештки належать до кількох історичних періодів: доба післямонгольської навали, друга XIII століття та XIX сторіччя. Історики були вражені кав'ярнею часів Порти, яку вони вважають першою і найдавнішою на теренах Старого Світу. Також вчені віднайшли півсотні люльок періоду Османської імперії. Не все ще викопано з нашої дивовижної української землі.

Та це не все. На Хмельниччині збираються генерувати енергію з органічних відходів. У Теофіполі зводять комплекс з переробки органічних відходів на біогаз для виробництва електричної та теплової енергії. У якості сировини послужать відходи тваринницьких ферм, буряковий жом із цукрового заводу та, власне, силос. Якби ж таке щастя олігархи не прибрали до рук.

Кубань

На тимчасово російській Кубані тим часом взяли весільну естафету. Тут відгуляли весілля дочки судді Краснодарського крайового суду Олени Хахалєвої . Гуляли не з баянами, а з маститими зірками шоу-бізнесу. Микола Басков, який співав перед гостями, розповів, що виступав безкоштовно, бо був "подарунком від друзів". Розважали публіку і Валерій Меладзе, Вєра Брежнєва та Йосип Кобзон. В ЗМІ поповзли чутки про два мільйони доларів, витрачені на весілля, та батько доньки краснодарської судді бізнесмен Роберт Хахалєв це заперечив. За його підрахунками, на весілля пішло не більше п'яти мільйонів рублів. Копійки.

Крим

У Криму могло б бути на одного потопельника більше, якби не відоме українське гасло. Так з моря у Севастополі витягли чоловіка, який спочатку покричав "Слава Україні! Героям слава!", чим викликав неабияку увагу рятувальників, а потім стрибнув у воду. Але сил не розрахував і почав тонути. Рятівна сила революційного гасла зробила своє справу: бідолаху витягнули. Що йому тепер буде за заборонені окупантами слова, поки невідомо.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme