ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Члени ДВК на Полтавщині заповнювали протоколи на сходах та переписувлаи результати голосування

На Полтавщині передача виборчої документації від ДВК відбулась з чисельними порушенням
Depo.
18 липня 2016 15:20
ФОТО: depo.ua

Спостерігачами "Опори" зафіксовані масові випадки виносу печаток з дільничних виборчих комісій, переписування протоколів результату рахування голосів. Крім цього, спостерігачі зафіксували факт, коли члени ДВК намагались перепакувати неналежно запаковану документацію, повідомляє Depo.Полтава.

Одразу після завершення підрахунку голосів спостерігачі Громадянської мережі "Опора" почали фіксувати спроби членів виборчих комісій винести печатки за межі ДВК. Проте, після зауваження збоку спостерігачів члени комісії лишали свої печатки у сейфі. Все ж по приїзду спостерігачів до ОВК були зафіксовані чисельні випадки, коли представники ДВК принесли з собою й печатки.

Під час передачі бюлетенів, певна кількість ДВК, у протоколах яких були вмявлені неточності, члени ОВК згідно з частиною 5 статті 94 Закону "Про вибори народних депутатів" шляхом голосування відправляли на уточнення. Для складання уточнюючого протоколу члени ДВК повинні повернутися в приміщення дільниці та провести засідання. Поставити печатку, яка відповідно до частини 4 статті 93 Закону під час транспортування виборчої документації зберігається у сейфі (металевій шафі) у приміщені дільничної виборчої комісії. Відтак частина ДВК, щоб не їхати на виборчу дільницю, взяла печатки з собою, що є порушенням виборчого законодавства.

Спостерігачі "Опори" зафіксували факт, коли секретар ДВК №539711 (с. Першотравневе, Пирятинський район – 102 виборці) прямо на сходах біля входу до ОВК заповнювала протокол, після чого поставила на ньому печатку дільничної виборчої комісії. У той же час поруч з нею знаходилось близько 20 співробітників поліції.

Члени ДВК на Полтавщині заповнювали протоколи на сходах та переписувлаи результати голосування - фото 1

Коли спостерігачі помітили порушення законодавства та підійшли до жінки, член ДВК кинула печатку в пакунок, який знаходився поруч.

Для фіксації правопорушення представники "Опори" викликали наряд поліції. Проте правоохоронці відмовились оглянути пакунок. Жінка повідомила, що він їй не належить. Так само жоден з присутніх не заявив, що цей пакунок належить йому. Близько години співробітники поліції брали свфдчення у члена ДВК. У той час полісмени не стежили за пакунком, який доводилось тримати в полі зору спостерігачу "Опори".

Згодом співробітники поліції погодились оглянути пакунок, але лише в приміщенні ОВК. В окружній комісії попросили почекати у зв’язку з активним прийомом документів підрахунку голосів від ДВК. Під час очікування жінка зізналась, що дійсно має при собі в пакунку печатку дільничної виборчої комісії. Жінка зізналась, що не знала, що це є порушенням законодавства. Проте, після того, як невідома третя особа заявила, що пакунок - це її особисті речі, і полісмени не в праві оглядати їх, жінка відмовилась від добровільної демонстрації вмісту пакунку.

Крім цього, в приватних розмовах з представниками інших ДВК спостерігачі "Опори" з’ясували, що значна кількість членів дільничних комісій не знають про те, що виніс печатки є кримінальним правопорушенням.

Згідно з частиню 1 статті 357 ККУ: "Викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем, а так само їх умисне знищення, пошкодження чи приховування, а також здійснення таких самих дій відносно приватних документів, що знаходяться на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності, вчинене з корисливих мотивів або в інших особистих інтересах, - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років".

Крім того, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували порушення законодавства, коли члени ДВК №530694 (с. Велика Круча, Пирятинський район) намагались перепакувати неналежно запаковану документацію. Після безрезультатних звернень до працівників правоохоронних органів, в присутності яких відбувалося порушення, спостерігачі про злочин повідомили керівництву місцевої поліції. Відповідно правоохоронці залучили свідків та склали протокол, щоб зафіксувати порушення.

Члени ДВК на Полтавщині заповнювали протоколи на сходах та переписувлаи результати голосування - фото 2

Після складання протоколу, поліція без черги провела цю комісію до приміщення, де окружна виборча комісія приймала виборчу документацію. ОВК було відмічено не належне запакування транспортованих документів та прийнято рішення про проведення перерахунку по цій дільниці.

Згідно з частиною 5 статті 94 Закону України "Про вибори народних депутатів" при прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. За результатами розгляду документів ДВК та скарг про порушення вимог цього Закону під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, ОВК приймає рішення про прийняття документів, відправлення на уточнення, або на повторний підрахунок.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на