Цьогорічні зливи могли залишити Полтавщину без хліба

Незважаючи на негоду, яка негативно вплинула на якість пшениці, аграрії  Полтавщини вже намолотили понад мільйон тонн ранніх зернових

На Полтавщині завершується сезон жнива, який цього року зазнав значних втрат через вплив погодніх умов, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

Затяжні дощі негативно впливають на якість зерна пшениці. Проте, за словами фахівців, проблем з продовольчим зерном на Полтавщині поки немає і люди будуть забезпечені хлібом. Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов зазначив, що загалом на жнивах задіяні 2647 зернозбиральних комбайнів. Окрім того, закуповується нова техніка - за півроку на неї витратили майже півмільярда гривень (127 одиниць на суму 37 мільйонів гривень).

Площа ж ранніх зернових культур до збирання становить 356 тисяч гектарів. Основні – озима пшениця, ячмінь і горох. Прогнози щодо валового збору ранніх зернових - на рівні 1,4 мільйона тонн, що більше на 100 тисяч тонн, ніж у 2017 році. Станом на 30 липня зібрано понад 1 мільйон тонн зерна ранніх зернових. Тож перший мільйон зерна на Полтавщині вже намолочено.

Також фахівці наголосили, що темпи збиральних робіт у 2018-му вищі, ніж минулого року. Нині завершили збір ранніх зернових Кобеляцький, Новосанжарський і Кременчуцький райони.

Таким чином, озимої пшениці зібрано 800 тисяч тонн на площі 200 тисяч гектарів, що складає 89 %. Основний збір нині триває у північно-західних районах Полтавщини. Зокрема, найбільша урожайність пшениці – у Шишацькому районі (майже 60 центнерів із гектара), а понад 50 – у Лохвицькому й Миргородському.

Нині залишилося зібрати ранні зернові культури на площі 95 тисяч гектарів. Цьогоріч на Полтавщині очікують доволі високих врожаїв. Продовольчим зерном планують забезпечити хлібокомбінати, щоб утримати ціни на хліб та збільшити запаси борошна.

Нагадаємо, цьогоріч на городі полтавки Наталії Шарлай замість польських огірків вродили невідомі дивні плоди. Продавчиня стихійного ринку на Південному вокзалі, де полтавка купляла зерна на вагу, запевнила, що вродять смачні плоди. В результаті – частина врожаю виявилась нормальною, а більша половина плодів схожа на щось середнє між динею та кавуном.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава