ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи переживе Матковський черговий жах дебатів з "моторошним" Мамаєм

Другому туру мерських виборів в Полтаві бути. Головне питання: наскільки сильно підпсував результати головному конкуренту нинішнього мера Матковському "свободівець" Бублик
Depo.
26 жовтня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Чи переживе Матковський черговий жах дебатів з "моторошним" Мамаєм
Чи переживе Матковський черговий жах дебатів з "моторошним" Мамаєм

Попередні результати екзит-полів показують, що Полтава вибиратиме мера у другому турі. А потрапляють у нього два мери: нинішній - Олександр Мамай ("Совість України") і колишній - Андрій Матковський ("БПП - Солідарність"). Таким чином, цього разу вибори міського голови представляють собою матч-реванш виборів, що відбулися п'ять років тому, і колишній очільник міста хоче повернути собі крісло, відібравши його у міського голови нинішнього.

Матковський переміг в 2006 році, будучи кандидатом від "Батьківщини". Мамай, який володів сільгосппідприємством "Інтер-Агро", однією з найбільших агрофірм на Полтавщині, тоді теж висувався, але згодом зняв свою кандидатуру. До наступної кампанії він підготувався серйозніше: у 2009 році заснував громадське об'єднання "Наш дім - Полтава", яке назвало своєю метою благодійну допомогу і підтримку найбідніших верств населення. З січня 2010 р. розгорнулася "соціальна програма" Мамая, в рамках якої проводили видачу продуктових наборів пенсіонеркам. Задумка спрацювала: на місцевих виборах в жовтні 2010-го Мамай, що йшов від партії "Совість України",  отримав 61,6% голосів, в той час як Матковський - тільки 14,3%.

У липні 2012 року на обласній партконференції Партії регіонів було оголошено, що Мамай проміняв "Совість України" на партквиток ПР. Проте зараз, після розвалу партії Януковича, мер знову балотується на пост мера від "Совісті...".

Втім, поки остаточні результати виборів не оприлюднені, слід "прокрутити" альтернативні варіанти. Справа в тому, що у Мамая і Матковського є серйозні конкуренти. З одного боку, це губернатор Полтавщини часів Януковича Олександр Удовиченко, з яким Мамай свого часу дуже тісно співпрацював. У 2010 р. Удовіченко підтримав Мамая, але зараз вирішив висунутися сам від партії "Рідне місто". Хоча Удовиченко очолював обласну організацію ПР, зараз він намагається переконати полтавців у тому, що він - не "регіонал", а просто "господарник".

З іншого боку, від "Свободи" висунутий народний депутат Юрій Бублик. Рік тому він переміг на парламентських виборах в окрузі №145, що включає Київський район міста Полтави і два сільських райони. Соціологи прогнозували: якщо Бублик відбере багато голосів у Матковського, то у другий тур можуть вийти Мамай і Удовиченко.

Втім, варіант двобою "Мамай - Удовиченко" виглядає, все ж таки, доволі маловірогідним. Бо за попередніми результатами екзит-полів Матковський з Мамаєм ідуть нога-в-ногу - розбіжність лиши у 0,3% на користь Матковського. Втім, вже є результати з деяких ДВК і, наприклад, у Октябрському районі Полтави станом на ранок 26 жовтня лідирує діючий мер Мамай.

Щодо результатів політичних партій в Полтаві,  то, за даними екзит-полів, партії непримиренних ворогів Капліна-Мамая набрали приблизно однакові результати. Слід зауважити, що Полтава стала єдиним містом, де у міськраді буде представлена "Партія простих людей" - результатом не багато-не мало 10%. Майже стільки ж набрала і "Сила людей" - 12.1%. Варто відзначити і непоганий результат, який у Полтаві отримала "Свобода" - 13%, "Рідне місто" Удовиченка - 9.5%. Трохи більше 6% набрали  "Самопоміч" та "Батьківщина". Несподіванкою став повний прольот до міськради "Солідарності".

Більше новин про вибори на Полтавщині читайте на Depo.Полтава.