Дороги, підземні переходи та збереження історичних пам'яток: Про що полтавці просять Мамая

Протягом останніх двох місяців жодна петиція до полтавської влади не набрала необхідної кількості голосів

Сергій Колодій

Електронні петиції у Полтаві так і не стали інструментом впливу містян на владу. Все менше звернень з'являється на сайті, а ті що опубліковані, не надто активно підтримуються містянами. Протягом останнього місяця зареєстрована лише одна петиція. До того ж, навесні 2018 року адміни сайту Полтавської міськради внесли суттєві зміни в розділ електронних петицій. І це стосувалося не лише нового дизайну, але й способу реєстрації для голосування чи подання петиції.

Раніше треба було лише заповнити прізвище, ім'я та побатькові, вказати електронну адресу, на яку висилали код доступу, і голос за вподобану петицію зараховувався. Зараз цей процес ускладнився. Відтепер для голосування треба спочатку створити акаунт на сайті, вказавши електронну адресу, на яку прийде лист з посиланням. А потім вам запропонують акаунт активувати, вказавши обов'язково, окрім прізвища, ім'я та по-батькові, ще й домашню адресу та телефон. При цьому попередження про збір персональних даних немає.

Про користь подібної реєстрації при відсіюванні інтернет-ботів важко судити, але фактом залишається те, що з травня жодна петиція на сайті не набрала потрібної кількості голосів. Остання вдала петиція була зареєстрована в квітні. Зараз триває голосування за вісім петицій, проте у них небагато шансів потрапити на розгляд міської влади.

Петиція №238 від 14 травня: "Капітальний ремонт будинку по вул. Нікітченка, №4".

"Наш будинок вже давно потребує капітального ремонту. Мешканці будинку неодноразово зверталися до Вас, але безрезультатно!" - пише автор петиції Олександр Грищенко, звертаючись до депутатів міськради. Далі він перераховує всі проблеми будинку та історію обіцянок посадовців щодо їх вирішення.

На жаль, петиція не допоможе мешканцям будинку: за вісім днів до кінцевого терміну за неї проголосували лише шестеро людей з 250 необхідних. Дивно: здавалося б, у дев'ятипід'їздному будинку проживає набагато більше мешканців. Мабуть, не всім той ремонт і потрібен.

Петиція №239 від 14 травня: "Терміново відремонтувати підземні переходи".

Зруйновані підземні переходи в центрі міста стали справжньою проблемою для містян та ганьбою для мера і депутатів. Вже минув майже рік від початку їхнього ремонту, а вони й досі перебувають у зруйнованому стані.

Мер Мамай розповідає містянам, як бригада будівельників, що ремонтувала переходи, раптово поїхала на заробітки до Польщі, потім про те, що потрібний новий проект (звичайно, що набагато дорожчий за попередній), що як тільки цей проект зроблять, оголосять тендер, і горезвісні переходи нарешті відемонтують. Полтавцям набридло ламати ноги на розбитих сходах та слухати байки від мера. Вони створили петицію, в якій вимагають негайно відремонтувати переходи. "Терміново відремонтувати підземні переходи. Це невід'ємна частина обличчя нашого міста. Зараз за це обличчя соромно", - написав автор петиції Сергій Лях.

Втім і вона на розгляд депутатам навряд чи потрапить: до кінця терміну підписання залишилося вісім днів, а вона набрала лише 55% з 250 необхідних голосів.

Петиція №240 від 15 травня: "Припинення будівництва та демонтаж незаконної забудови біля будинку дворянського зібрання (колишній кінотеатр ім. Котляревського)".

Ще один біль полтавців - руйнування історичних та архітектурних пам'яток міста. Одним з найбільш кричущим стала прибудова до Будинку дворянського зібрання (колишній кінотеатр ім. Котляревського) "літнього" майданчика – забудовник вирішив не рзмінюватися на дрібноту і одразу збудувати капітальну споруду у два поверхи.

Полтавці почали відстоювати пам'ятку: були неодноразові акції протесту та скарги в поліцію і прокуратуру на незаконне будівництво. Олександр Левков вирішив привернути увагу міської влади до цієї проблеми петицією.

"Просимо Вас розглянути дану петицію та прийняти рішення щодо зупинення будівництва та демонтаж незаконної забудови біля пам'ятки архітектури національного значення .Нагадуємо, що забудовники порушують 298ст."Кримінального Кодексу України" про незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини. Просимо Вас відреагувати та вжити відповідних заходів щодо припинення порушення чинного Законодавства України", - написав автор.

Через дев'ять днів спливає термін голосування, а петиція отримала тільки 36,8% необхідних голосів.

Петиція №241 від 21 травня: "Встановлення пам'ятника Г. Сковороді".

"Терміново необхідно встановити пам'ятник Г. С. Сковороді у зв'язку з 300-річчям з дня народження (1722 р.) Г.С. Сковороди, якого "мир не зловив"... Г. С. Сковорода народився на Полтавщині, але пам'ятника до сих пір немає", - пише Ольга Війтенко.

Але 18 голосів дуже замало для впливу на мерію. У пані Війтенко залишилося 16 днів, щоб переконати ще, як мінімум, 232 полтавця у необхідності спорудження пам'ятника видатному українському філософу.

Петиція №242 від 21 травня: "Капітальний ремонт дороги по вул. Жуківська".

Автор цієї петиції погрожує, ні багато, ні мало, майданом у разі невиконання його вимог. Серед них – негайно відремонтувати дорогу, а на узбіччі дороги "обладнати бордюри та бетонний жолоб для стоку дощових вод задля запобігання розмивання нового асфальтного покриття".

За 16 днів до кінця голосування петицію підтримали лише 30 містян. Що ж, час ще є, щоб загітувати сусідів підписати її. Бо майдан з 30 чоловік владу навряд чи вразить.

Петиція №243 від 22 травня: "Видалення рекламних надписів наркотиків".

Ще одна проблема, з якою зіткнулися містяни останнім часом: стіни будинків масово заполонили написи з пропозицією купівлі наркотиків. Спочатку містяни власноруч зафарбовували їх, а Ольга Олексюк вирішила залучити до цього комунальників.

"Прошу звернути увагу місцевих органів влади на існуючу проблему. Долучити комунальні служби м. Полтава для видалення описаних вище надписів наркотиків", - написала Ольга Олексюк.

За 16 днів до кінця терміну збору підписів її підтримав лише 41 полтавець.

Петиція №244 від 22 травня: "Продовжити маршрут автобуса №17 до Автовокзалу та Інституту зв'язку".

Непокоїть містян і транспортна проблема, вони просять владу удосконалити маршрути громадського транспорту. "З метою поліпшення транспортного обслуговування населення маршрут №17 прокласти наступним чином: кінцева Інститут зв'язку - по вул. Зіньківській - ОЦЕВУМ - вул. Симона Петлюри - Перша міська лікарня - Огнівка - "Сади-2" - вул. 23 Вересня - Автовокзал - кінцева вул. Героїв Сталіграду. У зворотньому напрямку за цим же маршрутом. Таким чином він з'єднає Першу міську лікарню, травмпункт, пологовий будинок, травмоцентр із районами Інституту зв'язку, 23 вересня, Автовокзалом, чого у нинішній маршрутній схемі немає", - написав Євген Асауленко.

За 16 днів голосування закінчиться, а досі за петицію віддано 22,8% необхідних голосів.

Трохи більше місяця на сайті не з'являлися нові петиції, і тільки на прикінці червня була опублікована нова.

Петиція №245 від 27 червня: "Створення міні-футбольного поля зі штучним покриттям та огорожею на місті існуючого з грунтовим покриттям в мікрорайоні Сади-1".

Полтавців турбує облаштування місць для дозвілля дітей та молоді. Сергій Чубенко запропонував міській владі побудувати замість занедбаного старого футбольного поля в мікрорайоні "Сади-1" новий спортивний майданчик.

"Звертаюсь з проханням створити умови для активного відпочинку і фізичного розвитку наших дітей та молоді, що мешкає в нашому місті, а зокрема в такому густонаселеному мікрорайоні як "Сади-1". Я мешкаю по вулиці Героїв Сталінграду, буд. 14, і між будинком і котельнею є старе футбольне поле, де залишились тільки ворота молодь інколи грає на ньому, але там постійно багнюка і калюжі. Невже не можна виділити кошти і побудувати майданчик з штучним покриттям і огорожею?" - написав Сергій Чубенко.

У цієї петиції найбільші шанси потрапити на розгляд в міськраду. Її підтримали вже 37 містян з 250, а попереду ще 53 дні для голосування.

Тож, як бачимо, чи то містяни зневірилися у такому інструменті впливу на владу, як петиції, чи то занадто складним виявився на сайті петицій бар'єр проти інтернет-тролів. Але фактом залишається те, що жодна петиція за останні два місяці не набрала потрібної кількості голосів підтримки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава