Два об'єкти культурної спадщини Лубенщини можуть внести до переліку національних пам'яток

Столичні архітектори вже представини облікову документацію на приміщення колишньої Лубенської земської лікарні та жіноче єпархіальне училище

У Полтавській ОДА на засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини представили облікову документацію на приміщення колишньої Лубенської земської лікарні та жіноче єпархіальне училище, які пропонують внести до переліку пам'яток національного значення. Про це повідомили у прес-службі Полтавської ОДА, Depo.Полтава.

За словами київського архітектора Івана Бикова, документацію розроблено на замовлення Лубенської адміністрації. Нині на території земської лікарні розташована поліклініка та центр допомоги дітям з інвалідністю. Ця споруда відбудована на початку 2000-х років та є єдиною пам'яткj. архітектури українського модерну в Лубнах.

Іншим не менш важливим об'єктом для Полтавщини, зазначив Іван Биков, є Лубенське жіноче єпархіальне училище. Пакет облікової документації на цю будівлю склав 175 аркушів. Найбільша пам'ятка Лубен збудована в 1906-1909 рр. зодчим архітектором Олексієм Бекетовим, будівля мала прибудовану церкву та багатий декор.

Окрім цього на розгляд ради представили п'ять нововиявлених об'єктів культурної спадщини, а саме земські школи, збудовані за проектами Опанаса Сластіона на Полтавщині. Їх пропонують внести до категорії "щойно виявлених об'єктів культурної спадщини".

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що школи, побудовані Опанасом Сластіоном тепер визнано пам‘ятками культурної спадщини місцевого значення з рекомендацією надати статус національних.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава