ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Експерти прогнозують подорожчання бензину та дизелю

Останні тенденції на ринку палива зовсім не радують
Depo.
21 червня 2016 11:12
ФОТО: depo.ua

Бензин в Україні стане ще дорожчим, – так вважають незалежні експерти. При цьому подорожчання буде економічно обґрунтованим, що робить його практично неминучим. Власники АЗС не підтримують цю ідею, вважаючи, що націнка може істотно понизити попит на паливо, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на Автомотоклуб.

В середньому вартість бензину збільшилася на 1,5 гривні. Ще в травні 2016 року за 1 літр А-95 водії платили не більше 20,80 гривень. Сьогодні ця цифра зросла: її середня позначка – 21,20 гривні. Ринкові експерти заявили, що подорожчання ще не закінчилося. Вартість світлих нафтопродуктів істотно зросла, що і стало причиною націнки на бензин.

Міністерство енергетики пояснює, що вартість нафти сьогодні – 50 доларів за барель. Світові експерти вважають, що до грудня 2016 року ця цифра зросте на 7 доларів, а вже в 2017 році буде становити 64 долара. Якщо враховувати, що половина вартості закупівельної ціни нафти – це податки, значить, її закупівельна вартість становить близько 40 % від загальної суми.

Як тільки барель нафти продаватимуть за 60 доларів, ціна такої ж кількості бензину збільшиться на 5 умовних одиниць. Це означає, що в Україні бензин подорожчає на 3 гривні.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на