Епідемія грипу на Полтавщині пішла на спад

Лікарі фіксують спад захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей
Depo.
21 грудня 2016 16:55
ФОТО: depo.ua
Епідемія грипу на Полтавщині пішла на спад
Епідемія грипу на Полтавщині пішла на спад

На сьогодні, тобто на 50 тиждень, різкого зростання захворюваності немає, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

Якщо у попередні тижні кількість хворих зростала на 46%, то на цьому тижні - 7% зростання. Лікарі завдячують упереджувальним заходам, зокрема, карантину, який запроваджували частково у класах чи повністю у всій школі.

Таким чином, на сьогодні на карантині знаходяться 166 шкіл в області, рівень захворюваності серед дітей знизився на 8%, а в Кременчуці - аж на 65%.

Щоправда, лікарі передбачають нову небезпеку - зростання захворюваності серед дорослих. Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак зауважив, що у медичних закладах розгорнуто додаткові ліжка для госпіталізації хворих із тяжкими формами та ускладненнями. Із тих, хто звертається за допомогою до лікарів, госпіталізують до 4%. За тиждень була госпіталізована 781 людина по області, загалом же за тиждень захворіло 16 379 мешканців Полтавщини.

Очільник Департаменту охорони здоров’я також наголосив, що лікарі мають справу з вірусом грипу типу А, H3N2 - так званий "Гонконг", який вже циркулював на території Полтавської області. Тобто імунітет у мешканців області проти нього вже є. Але лікарі не втомлюються закликати земляків не займатися самолікуванням, не приписувати самим собі антибіотики, а звертатися в медичні заклади за допомогою.
Вакцина у аптечних закладах області також є. За минулий тиждень щеплення зробили понад 1000 мешканців регіону. Переважно це медпрацівники, працівники сфери послуг, торгівлі.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".