Епідемія грипу на Полтавщині пішла на спад

Лікарі фіксують спад захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей
Епідемія грипу на Полтавщині пішла на спад
Епідемія грипу на Полтавщині пішла на спад

На сьогодні, тобто на 50 тиждень, різкого зростання захворюваності немає, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

Якщо у попередні тижні кількість хворих зростала на 46%, то на цьому тижні - 7% зростання. Лікарі завдячують упереджувальним заходам, зокрема, карантину, який запроваджували частково у класах чи повністю у всій школі.

Таким чином, на сьогодні на карантині знаходяться 166 шкіл в області, рівень захворюваності серед дітей знизився на 8%, а в Кременчуці - аж на 65%.

Щоправда, лікарі передбачають нову небезпеку - зростання захворюваності серед дорослих. Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак зауважив, що у медичних закладах розгорнуто додаткові ліжка для госпіталізації хворих із тяжкими формами та ускладненнями. Із тих, хто звертається за допомогою до лікарів, госпіталізують до 4%. За тиждень була госпіталізована 781 людина по області, загалом же за тиждень захворіло 16 379 мешканців Полтавщини.

Очільник Департаменту охорони здоров’я також наголосив, що лікарі мають справу з вірусом грипу типу А, H3N2 - так званий "Гонконг", який вже циркулював на території Полтавської області. Тобто імунітет у мешканців області проти нього вже є. Але лікарі не втомлюються закликати земляків не займатися самолікуванням, не приписувати самим собі антибіотики, а звертатися в медичні заклади за допомогою.
Вакцина у аптечних закладах області також є. За минулий тиждень щеплення зробили понад 1000 мешканців регіону. Переважно це медпрацівники, працівники сфери послуг, торгівлі.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".