UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Головаа МСЕК на Полтавщині "робив" дружин військовозобовʼязаних чоловіків "інвалідами" (ФОТО)

Поліція затримала посадовця, який за $9000 оформлював інвалідність для дружин військовозобовʼязаних. Підозри за підробку документів медико-соціальної експертизи отримали очільник спеціалізованої комісії та його спільниця

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Головаа МСЕК на Полтавщині "робив" дружи…

Про це інформують у Нацполіції, пише Depo.Полтава.

Як встановили оперативники, голова регіональної МСЕК налагодив корупційну схему отримання інвалідності. За такою "допомогою" зверталися жінки, чоловіки або сини яких могли потрапити під мобілізацію.

Фігурант вносив неправдиві дані про стан здоровʼя "клієнтів" до медичної документації та отримання висновку про наявність ІІ групи інвалідності. Це ставало підставою для оформлення жінкам постійного стороннього догляду з боку військовозобовʼязаних чоловіків та подальшого уникнення ними військової служби та, навіть, виїзду за кордон. 

Вартість незаконно прийнятого МСЕК рішення фігурант оцінив у 9 000 доларів.

Для зняття з себе підозри, організатор оборудки залучив у спільники місцеву мешканку — до її обовʼязків входив пошук "клієнтів", безпосередній розрахунок з ними та передача коштів учасникам "схеми". 

Правоохоронці затримали двох учасників голову МСЕК та його "фінансиста" в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання другого траншу -  1 500 доларів. Кількома днями раніше фігурантам передали першу частину неправомірної вигоди за прийняття необхідного рішення спеціалізованою травматологічною медико-соціальною експертною комісією — 7 500 доларів.

За результатами обшуків вилучили предмет неправомірної вигоди, грошові кошти у різній валюті на суму близько 5,5 млн грн, медичну документацію, копії медичних висновків та виписок з МСЕК, автомобіль та "чорнові" записи.

На підставі зібраних доказів організатору "схеми" повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368, а його спільниці - за ч. 5 ст. ст. 27 ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів. 

Фігурантам загрожує до десяти років увʼязнення.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme