Голову РДА на Полтавщині спіймали на земельних махінаціях

Посадовець вийшов за межі своїх повноважень та віддав товариству майже 50 га землі сільськогосподарського призначення

Прокуратурою Полтавщині скеровано позовну заяву з вимогою повернути у державну власність майже 500 га землі, вартістю понад 3 млн грн, яку Гадяцька РДА незаконно надала товариству в оренду. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Полтавщини, пише Depo.Полтава.

Голова Гадяцької районної державної адміністрації надав у користування товариству десять земельних ділянок сільськогосподарського призначення (пасовища, сіножаті), площею майже 500 га та вартістю понад 3 млн грн, як нерозподілених земельних ділянок колишніх колективних сільськогосподарських підприємств.

В рамках вимог ЗК України та Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" райдержадміністрації не мають права розпоряджатись такими землями.

Окрім цього, вказані земельні ділянки віднесені до державної форми власності, розпорядження якими відноситься до компетенції Головного управління Держгеокадастру Полтавщини.

З метою усунення виявлених порушень, прокуратурою направлено до суду позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсним договорів оренди земельних ділянок, скасування їх державної реєстрації та повернення до державної власності майже 500 га землі.

Нагадаємо, прокуратура Полтавщини скерувала позовну заяву до суду з вимогою повернути державі з незаконної оренди 14 га землі, яку фермерське господарство отримало без проведення обов'язкової процедури земельних торгів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава