Що кажуть іноземні гості Сорочинців про агресію Росії проти України

Depo.Полтава дізналися, що говорять про Україну в Грузії, В'єтнамі, Азербайджані та Індії, та що тамтешні ЗМІ пишуть про конфлікт на Донбасі

Що кажуть іноземні гості Сорочинців про…

Попри непросту ситуацію в Україні на Сорочинський ярмарок з року в рік охоче приїжджають іноземні делегації. Нестабільність та збройний конфлікт їх не надто лякає, оскільки кулі та снаряди "Градів", на їхню думку, до ярмарку не долетять. А побувати на національному дійстві з українськими традиціями та обрядами, іноземці вважають за честь.

Про Україну та Сорочинський ярмарок закордонні гості дізнаються за допомогою ЗМІ. То що ж пише преса Азербайджану, Грузії, Індії та В'єтнаму про Україну і чому, попри збройний конфлікт і економічну нестабільність, іноземці щороку приїжджають у Великі Сорочинці, дізнавалися кореспонденти Depo.Полтава.

Грузинські та азербайджанські ЗМІ порівнюють Донбас з Абхазією та Косово - фото 1

Окрасою головної ярмарковї алеї цьогоріч став індійський національний одяг та прикраси з напівдорогоцінного каміння. Шахзад Ахмад на ярмарку вперше. Каже, що дізнався про Україну та Сорочинці завдяки ЗМІ. 

Грузинські та азербайджанські ЗМІ порівнюють Донбас з Абхазією та Косово - фото 1

"Оскільки індійці шанобливо та з великою повагою ставляться до власної культури, з таким же захопленням наші ЗМІ пишуть і про українські традиції. Проте тему збройного конфлікту на Сході України стараються оминати. Інформація про збройний конфлікт може проскочити в місцевих ЗМІ, але загального враження про Україну вона не робить. Про українські проблеми там прийнято мовчати", - розповідає Шахзад.

"Менше знаєш - міцніше спиш" - вирішив індійський гість і, не завантажуючи голову зайвою інформацією про територіальні проблеми України, приїхав на ярмарок.

В'єтнамські ЗМІ, навпаки, не замовчують українську проблему, але не надто про неї поширюються. За словами завідувача відділом торгівлі Посольства В'єтнаму в Україні Хо Чун Тхай, дружба України з В'єтнамом розпочалася ще з радянських часів і триває дотепер. "Україна - наш великий друг. Ми співчуваємо вашим громадянам у зв'язку з конфліктом на Донбасі і бажаємо вам миру і процвітання", - запевняє Хо Чун Тхай.

За словами в'єтнамця, їхні ЗМІ якщо і пишуть про Україну, то це публікації і новини жалю.  В той же час продавці в'єтнамської продукції на ярмарку кажуть, що їхня преса іноді порівнює відносини України і Росії з відносинами В'єтнаму та Китаю. 

Грузинські та азербайджанські ЗМІ порівнюють Донбас з Абхазією та Косово - фото 2

Азербайджанські ЗМІ не виписують Україні акти жалощів, проте ситуацію, що склалася на Донбасі, розуміють як ніхто інший.

"Азербайджанські ЗМІ пишуть про Україну, особливо враховуючи проблеми територіального конфлікту. Тим більше, що українці і азербайджанці в цьому схожі. Наші ЗМІ часто порівнюють конфлікт на Донбасі та анексію Криму з проблемою Нагорного Карабаху. Ми ніколи не визнаємо Крим територіальною часткою Росії. Він повинен бути у складі України. Наші країни пов'язує давня дружба, тож ми вас підтримуємо та бажаємо миру", -  запевнив директор винної компанії "Tovuz" Елімхан Махмудов.

Грузинські та азербайджанські ЗМІ порівнюють Донбас з Абхазією та Косово - фото 3

За його словами, до збройного конфлікту про Україну ЗМІ також говорили, але менше. В радянські часи у нас навчалося багато азербайджанців, обидві країни, ставши незалежними, підтримують економічні та дипломатичні стосунки. Багато чого виробляли в Україні, а комплектували в Азербайджані, або навпаки. Після розпаду СРСР Азербайджан чи не першим відкрив своє Посольство в Україні. 

Грузинські ЗМІ давно пророкують Україні абхазький сценарій донбаського конфлікту. Хатуна Барджанадзе привезла на Сорочинський ярмарок спеції, сир та грузинське вино. Жінка говорить, що має вишиванку та називає себе щирою українкою: "Наші ЗМІ порівннють український Донбас з грузинською Абхазією. Преса говорить, що грузинський сценарій тепер розпочався і втілюється в Україні".

Грузинські та азербайджанські ЗМІ порівнюють Донбас з Абхазією та Косово - фото 4

Інший представник грузинської делегації не називає себе, проте говорить, що абхазький конфлікт по-тихому, по-партизанськи триває. Люди досі не приховують ненависті один до одного. Грузинам краще не їздити до Абхазії, це очорнює репутацію. "Українців очікує той самий сценарій, роки не заліковують рани і прощення з часом не приходить".

Іноземні делегації, їдучи на ярмарок, мали різний рівень обізнаності економічної ситуації в Україні та збройного конфлікту на Донбасі. У індійців не прийнято говорити про українські проблеми, а от для грузин ми - споріднена душа. Незважаючи на особисті проблеми та загальнодержавні конфлікти кожен українець чи турист приїхав на ярмарок відпочити душею і думками від усього того жаху, що відбувається навколо.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme