ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вибори-2015: Страсті в Полтаві - кров, секс та "психо"

Напередодні місцевих виборів кандидати на посаду міських голів та їхні команди "підминають" виборців по-різному. Хтось ремонтує дороги, хтось годує обіцянками, хтось обливає кров'ю чиновників, бігає за МАФами, а дехто навіть катається на капоті автомобіля
Depo.
24 липня 2015 20:00
ФОТО: depo.ua
Вибори-2015: Страсті в Полтаві - кров, секс та "психо"
Вибори-2015: Страсті в Полтаві - кров, секс та "психо"

depo.ua розпочинає цикл публікацій, присвячених місцевим виборам. Про найголовніші передвиборчі баталії та піарні війни, чиї обличчя ховаються за новими проектами та хто за ними стоїть, а також з чим ідуть до виборців головні політичні гравці - читайте в розділі "Вибори-2015"

Полтава.depo.ua розібралися, якими лозунгами, листівками та гаслами "годують" виборців на Полтавщині. Іноді це схоже на божевілля, але факт лишається фактом: саме таким чином у Полтаві проводиться передвиборча кампанія.

Полтавські кандидати піаряться, як психічно неврівноважені - фото 1

Партія "Відродження": "представляє" інтереси українців при Верховній Раді України

Гасло "Кожній родині впевненість у майбутньому" не використовував хіба що лінивий. Свою передвиборчу кампанію опозиційна партія розпочала ще місяць тому: 5 червня на з'їзді "Відродження" у Києві обговорили участь у майбутніх виборах. Тоді ж головою Полтавської обласної парторганізації було обрано народного депутата України Олега Кулініча (147-ий виборчий округ). Новими ідеями партія не вирізняється: вони обіцяють відновлення реального сектору економіки, проведення справжньої децентралізації, повернення і покращення соціальних гарантій для громадян. Переконують, що мають чіткий план розвитку країни і не користуються популістськими гаслами. Втім, слід зауважити, що усе вище перераховане не раз лунало з вуст і інших кандидатів.

Полтавські кандидати піаряться, як психічно неврівноважені - фото 2

"Партія простих людей" з непростими характерами

Нещодавно нардеп Сергій Каплін скликав усю регіональну пресу на реєстрацію "Партії простих людей". Про подію говорили усі полтавські видання, транслювали телеканали, а місцеві жителі одразу ж нарекли її "провінційною". Назва, мовляв, надто простакувата, перестарався Каплін у намаганні потоваришувати з простим людом.

Наразі все місто рясніє плакатами із серйозним обличчям нардепа та його номером телефону. На своїй сторінці у "Фейсбук" народний депутат робить заяви, одна гучніша за іншу, активно зловживаючи "капслоком": "Режисером бойні в Мукачево є МВС?!", "МАФІЯ АВАКОВА - ЯЦЕНЮКА КРИШУЄ КОНТРАБАНДУ В ЗАКАРПАТТІ???", "ВИМАГАЮ ЗААРЕШТУВАТИ МАЙНО ВСІХ ОЛІГАРХІВ, ЯКІ МАЮТЬ БОРГИ ПЕРЕД УКРАЇНОЮ".

Зазначимо, що полтавцям, та й усій Україні, одіозний народний депутат віднедавна відомий вирубуванням дверей "до Мамая" у міській раді, а також скандалом та бійкою під час нещодавньої сесії Полтавської міської ради . Щодо останнього випадку, то, нагадаємо, Каплін прибув на засідання депутатів з метою "відстоювати інтереси простих людей", які сплачують 4 гривні за проїзд у громадському транспорті. Але на сесії події так закрутилися, що Сергій Каплін посварився з міським головою, зірвав сесію, а потім сів у власне авто і поїхав, хоча, вочевидь, для того, щоб відстоювати інтереси простих громадян, треба самому користуватися громадським транспортом.

Також слід нагадати, двері на відомій сесії нардепу відкрив його товариш, депутат міської ради Олександр Шамота. У соцмережах подейкують, що його кандидатуру висунуть на пост міського голови, і для досягнення мети останній не шкодує ні одягу, ні рук. Такий не лише "коня на скаку" зупинить, а й на авто міського голови кинеться. Так що, незважаючи на біл-борди по всьому місту, реклами "Партія простих людей" не потребує. Один раз сходив на сесію міської ради - піар на півроку забезпечений.

Полтавські кандидати піаряться, як психічно неврівноважені - фото 3

Олександр Мамай та його непристойні пропозиції

Свого прагнення залишитися у кріслі міського голови не приховує і чинний мер Олександр Мамай. Проте часу на популістські гасла чиновник "не має". Він за 200 тисяч гривень запрошує до міста на День молоді гурт "Друга ріка", влаштовує гучне свято Івана Купала - все "за власний кошт". Крім того, з наближенням виборів стрімко почали ремонтуватися дороги у місті. Вочевидь, в цьому теж нема популізму: непридатними для їзди дороги стають лише перед виборами, а в інший час можна кататися.

Слід зазначити, що в конфлікті з Капліним Мамай також "засвітився" в сексуальних ігрищах з Капліним так, що його сяйво ще довго пригадуватимуть не лише в Полтаві. 

Полтавські кандидати піаряться, як психічно неврівноважені - фото 4

Сірий кардинал з "Рідного краю" 

Зі своїм кандидатом на пост міського голови ще не визначилася громадська організація "Рідне місто. Рідний край". Серед представників цього утворення значні рейтинги серед містян мають екс-губернатор Олександр Удовіченко та секретар міської ради Оксана Деркач. 7 липня відбулася презентація міської організації політичної партії "Рідне місто", де було представлено команду політичної сили. На інтернет сторінці ж ГО є запис, який переконує, що "команда "Рідного міста" має реальний досвід та спільне бачення вирішення наболілих проблем полтавців. Ми готові діяти та ставимо собі за мету працю на благо Полтави та Полтавської області!". Яскрава демонстрація підготовки до місцевих виборів.

Оксана Деркач у інтерв'ю газеті "Коло" повідомила, що їхня політична сила ще не визначилася із кандидатом на пост міського голови. Не відкидає секретар міської ради і своєї кандидатури, а також не спростовує інформацію про можливість участі у передвиборчих гонках Олександра Удовіченка. Сам "сірий кардинал" поки що відмовчується.

Хочеться влади? Починай піаритися як психічно неврівноважена особа - фото 3

Лев Жиденко хоче наводити порядок разом

Депутат обласної ради, бізнесмен Лев Жиденко має намір провести до владного керма громадську платформу "Нова Полтава". Очільник політичної сили обрав стратегію "вода камінь точить". По всьому місту рясніють біл-борди із закликами приєднуватися до громадської платформи, вирішувати проблеми та "продовжувати наводити порядок разом". Щоправда, не уточнюється, разом з ким. Також незрозуміло, де Жиденко вже порядок навів, що тепер заявляє про "продовження". Розрахунок, напевне, на те, що громадяни, вимушені щодня десятки разів бачити плакати з усміхненим Жиденком, таки захочуть віддати свій голос за його команду.

Полтавські кандидати піаряться, як психічно неврівноважені - фото 6

Божевілля, популізм та "чорний" піар

Громадський активіст Сергій Чередніченко увінчав зупинки громадського транспорту своїм рішучим обличчям з написом "Мені набридла влада брехунів та корупціонерів". Мабуть, саме тому він намагається їх вигнати досить нестандартними методами, як от облити свинячою кров'ю заступника директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА. Полтавцям вимазувати руки не обов'язково: важливу місію громадський активіст Ігор Головатий виконає самотужки, за що згодом "розплатиться" громадськими роботами.

Поруч з плакатами бунтаря Чередніченка з'являються й інші, невідомого походження. Їхній текст стверджує про незадовільний стан психічного здоров'я "небезпечного пацієнта" Полтавської обласної психіатричної лікарні ім. Мальцева Сергія Чередніченка. І цей злий жарт (чи таки не жарт?), слід визнати, досить гармонійно виглядає поруч із агітками громадського активіста.

Полтавські кандидати піаряться, як психічно неврівноважені - фото 5

Радикальний Сікалов

Не залишить місто потопати у свавіллі і лідер полтавської громадської організації "Останній бастіон" Геннадій Сікалов. Під час нещодавнього брифінгу для місцевих ЗМІ активіст пообіцяв діяти радикально. Разом з тим скандальний головний редактор "Останнього бастіона" повідомив, що не має наміру йти на міського голову. "Лише об'єднавшись і повіривши у свої сили, зможемо відстояти свої права. І мені не потрібне мерське крісло, бо я маю набагато вищу мету - захищати порушені права людей". Чи стримає свою обіцянку Геннадій Сікалов - покаже час, а його до виборів залишилося не так уже й багато.

Ще одним кандидатом на пост міського голови може виявитися правозахисник Василь Ковальчук. Він неодноразово подавав свою кандидатуру, проте безрезультатно. Поки що Ковальчук відомий своїми дипломатичними вміннями: саме він бере участь у обміні полоненими із сепаратистами. Також правозахисник відомий війнами із МАФами. Кампанію активіст проводить широко відому у вузьких колах.

Про підготовку Полтави до виборів читайте на Полтава.depo.ua.